ALEKSANDAR RANKOVIC 'Een sportman moet altijd alles willen geven' Nog twee wedstrijden en het voetbalsei zoen 2004 - 2005 is ten einde. Ongeacht de eindklassering heeft Vitesse na twee moeilijke jaren een uitstekend seizoen achter de rug. Voor Aleksandar Rankovic is het zeker niet zijn mooiste seizoen, maar hij kijkt wel positief terug op de prestatie van het team. Ook houdt hij de deur voor Europees voet bal nog open. Over het duel van vanmid dag is de Serviër nog duidelijker: "It will be a fight!" Mede door jouw doelpunten tegen RKC Waalwijk en FC Utrecht leeft Vitesse nog. Belangrijk voor de club, maar ook voor jezelf? "In de eerste plaats voor Vitesse. De wedstrijd tegen FC Utrecht was alles of niets. Ik scoorde weliswaar, maar dat had net zo goed iemand anders kunnen en mogen zijn. Ik ben als indivi du niet belangrijk, het gaat om het elftal." Het doelpunt tegen FC Utrecht was alweer de tweede achter elkaar. Toeval of? "Het is geen toeval. In de wedstrijden die ik nu speel heb ik een meer offensieve rol. Ik krijg de vrijheid van de trainer om aan te vallen. Normaal gesproken speel ik meer verdedigend, maar nu Richard Knopper geblesseerd is speel ik meer aanvallend. Tegen RKC Waalwijk bij voorbeeld speelde ik op de nummer tien posi tie. Daar houd ik wel van en ik weet dat ik dan elke wedstrijd kansen krijg." Europees voetbal is ook volgens jou nog steeds haalbaar? "Natuurlijk! Zolang er een kans is, moet je er in blijven geloven. Het zal moeilijk worden, zeker nu we het niet meer in eigen hand hebben. Wij moeten onze laatste twee wedstrijden winnen en dan zien we wel wat de andere clubs doen." Je komt niet over als een speler die zeer ontevreden is met zijn rol als reserve? "Het is logisch dat een speler die niet in de basis staat, ontevreden is. Zo zou iedereen zich ook moeten voelen. Je moet het zo zien: het zijn niet alleen de eerste elf die het over een heel seizoen doen. Kijk maar naar afgelopen zondag. In die wedstrijd maakten Stijn (Schaars, red.) en ik de doel punten. Normaal gesproken geen basis spelers. De hele selec tie is verantwoorde lijk voor het uiteinde lijke resultaat. Ik hoorde laatst dat sup porters vonden dat mijn mentaliteit F achteruit was gegaan. Onzin! Een sportman geeft altijd alles, ook als hij in een moeilijke situatie zit. Dat geldt ook voor mij. Juist dan wil ik laten zien dat ik in de basis hoor te staan. Niemand kan van mij zeggen dat ik ver zaakt heb." Toch is het waarschijnlijk je laatste seizoen bij Vitesse. "Dat weet ik niet. Ik heb nog een contract voor één jaar. Kijkend naar de sportieve ambities blijf ik het liefst bij Vitesse en ook hier in Arnhem heb ik het steeds beter naar mijn zin gekregen. Ik moet nog met de club praten, dus op dit moment is alles nog onduidelijk." Het seizoen afsluiten met Europees voet bal zou natuurlijk fantastisch zijn? "Absoluut. Zeker na de vorige twee seizoenen is het heerlijk om weer bovenin mee te draaien. Toch overheerst bij mij een gevoel van teleur stelling. Ik heb vaker niet dan wel gespeeld en dat is jammer. Maar, er zijn nog twee wedstrij den te spelen en dan wil ik het seizoen voor de club en de supporters goed afsluiten. Vanmiddag spelen we tegen Ajax, een hele mooie club om tegen te spelen. We zullen voor honderd procent ons best moeten doen en als we ook het geluk aan onze zijde hebben, win nen we deze wedstrijd. Ik kan de uitslag niet voorspellen, maar ik kan de mensen één ding beloven: It will be a fight!" Voor ieder één Vitesse Vitesse - Ajax 27

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 27