Kalkhuis en Martina nieuwe Beloften J ^mm Ajax-nieuws Copa Ajax tekent sponsorovereenkomst met Audi Leuk? Muller van Moppes blij met extra kans Tom Kalkhuis en Javier Martina zullen volgend seizoen met trots het Ajax-shirt dragen in Jong Ajax. Beide aanvallers zetten onlangs hun handtekening onder een tweejarig contract. Javier Martina verhuisde toen hij vier was van Curasao naar Amsterdam. Enkele jaren later sloot hij zich aan bij FC De Blijmer, om op zijn vijftiende bij Omniworld te gaan spelen. Die club verruilde hij weer voor Amstelveen Heemraad. Niet veel later kwam de uitnodiging van Ajax om een stage af te werken bij de BI. Dat was nadat hij een wedstrijd met Amstelveen tegen Ajax speelde. In Frankrijk werd de spits topscorer van het toernooi en vrij snel na zijn stage hoorde hij dat hij mocht blijven. Dit seizoen speelde Martina in de Al bij, tot een aantal weken geleden, Danny Blind. Tom Kalkhuis verruilde zo'n zeven seizoenen geleden Abcoude voor Ajax, waar hij in de C2 kwam. Toen Kalkhuis met zijn club een bekerwed strijd in de ArenA tegen Ajax speelde, daarin tweemaal scoorde, en Ajax de volgende dag weer aan de telefoon hing, was de overgang onvermijdelijk. 'Dat ik nu een contract hier teken had ik eigenlijk niet verwacht, omdat in de winter nog onduidelijk was wat er ging gebeuren. Maar Danny Blind sprak me op de Toekomst aan en vertelde dat ik toch mocht tekenen. Gelukkig maar, want ik ben een Amsterdammer en wil hier blijven,' aldus Kalkhuis. Javier Martina, Robin Muller van Moppes en Tom Kalkhuis (vlnr) zijn blij met hun Ajax-contracten. Famsterdam Genoeg van de Champions League of UEFA Cup, kom dan naar de HOEZO? Omdat voetbal het aller mooiste spelletje is dat er is. En omdat jeugdvoetbal nog niet is geperst in een tactisch keurslijf, maar bol staat van creativiteit, onbezonnen ac ties en spelvreugde. DOEL? Topvoetbal in een sfeer van ouderwetse Amsterdamse gezelligheid. Dicht op het gras met een biertje in de hand en een heel veld vol met activiteiten voor de kinderen. WELKE SPELERS? De talenten voor de toe komst. Spelers die het over een paar jaar gaan maken en die dan vol in de schijnwer pers staan. Jongens dus die binnen afzienbare tijd een Europa Cup of Wereldbeker omhoog houden. Nee, fantastisch! Want wat is er leuker dan straks te kun nen zeggen: 'Zie je die jongen die de Wereldbeker omhoog houdt? Die heb ik nog aan het werk gezien op de Gestion Copa Amsterdam.' WAT? Gewoon lekker voetballen WIE? Ajax, Barcelona, Cruzeiro, Glasgow Rangers, Anderlecht, Sparta Praag, Panathinaikos en een Amsterdamse selectie (AT5 United) LEEFTIJD SPELERS? 17-19 jaar WAAR? FC Blauw-Wit Amsterdam, Sportpark Sloten WANNEER? 14,15 en 16 mei (Pinksterweekend) WAAROM? Om de nieuwe Pelé te zien pingelen of de nieuwe Van Basten te bewonderen of de nieuwe Koller te zien koppen of de nieuwe Cruijff te citeren of de nieuwe Ronaldinho te ruiken. Robin Muller van Moppes kent een seizoen van uitersten. In december raakte de middenvelder zwaar geblesseerd aan zijn knie, en hij is op de helft van zijn revalidatie. Ondanks zijn blessure deed Ajax hem een contractaanbieding voor nog een jaar. 'Ik ben ontzettend blij met dit extra jaar,' verklaart de middenvelder. Robin Muiier van Moppes scheurde tijdens een training van Jong Ajax begin december de voorste kruisband van zijn linkerknie af. Na de operatie volgde een maandenlange revalidatie, die nu ongeveer voor de helft voorbij is. Muller van Moppes is niet de enige bij Ajax die met deze blessure te maken heeft. Teamgenoot Niklas Moisander en ook John Heitinga gingen hem al voor, en nu moet ook Maxwell hetzelfde meemaken. 'Met Niklas en John heb er over gesproken. Zij zeggen allebei dat het halverwege het zwaarste wordt, dan moetje veel krachttraining doen. Ze zeggen dat ik voorzichtig moet zijn en ervoor moet waken dat ik niet te snel dingen moet doen. In die fase ben ik nu beland.' De contractverlenging betekent voor Muller van Moppes een extra stimulans. 'Ik had er stiekem op gehoopt, maar je weet ook dat de kans bestaat dat het niet gebeurt. Ik ben Ajax dankbaar voor deze extra kans.' Ajax heeft overeenstemming bereikt met Pon's Automobielhandel BV, de importeur van onder andere Audi in Nederland. Het nieuwe sponsorcontract gaat in op 1 juli 2005 en loopt in prin cipe voor een periode van vier jaar. Het contract werd ondertekend door Ajax' algemeen directeur Arie van Eijden en directeur Audi van Pon's Automobielhandel, Edwin Meijerman. Directeuren Van Eijden en Meijerman bezegelen de overeenkomst tussen Ajax en Audi. 4 Kick Off AJAX - RKC WAALWIJK

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 4