Ideale rentree Tomas Galasek Terugblik RBC Roosendaal - Ajax Danny Blind: 'Tomas heeft gespeeld zo als hij kan en moet spelen' Holland Casino Eredivisie Zaterdag 30 april 2005 - Vast Goed Stadion, Roosendaal - 5.000 Scheidsrechter: Reinold Wiedemeijer RBC Roosendaal - Ajax 1-4 (0-3) Scoreverloop: 23. Steven Pienaar 0-138. Wesley Sneijder 0-2, 39. Angelos Charisteas 0-3,62. Tomas Galasek (pen) 0-4,80. Tim Smolders 1 -4 Bijz: Tomas Galasek maakt rentree na vier maanden blessureleed RBC Roosendaal: Maikel Aerts, Tyrone Loran, Robert Molenaar, José Fortes Rodriquez Sidney Lammens, Bike Oliseh (72. Ramon Luyten), Jesper Hakansson, Paul de Lange, Elvis Hammond, Donny de Groot, Danny Guijt (46. Tim Smolders) Coach: Dolf Roks Niet ingezet: Erwin Friebel, Juan Viedma, Eric Hellemons, Danny Hesp Ajax: Hans Vonk, John Heitinga, Hedwiges Maduro, Zdenek Grygera, Julien Escudé Nigel de Jong, Tomas Galasek, Wesley Sneijder (65. Daniël de Ridder), Steven Pienaar, Angelos Charisteas, Ryan Babel (75. Nourdin Boukhari) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Anthony Obodai, Yannis Anastasiou, Nicolae Mitea, Urby Emanuelson Het werd voor Tomas Galasek een Ko ninginnedag om niet snel te vergeten. De Tsjech maakte in de uitwedstrijd tegen RBC na vier maanden blessureleed zijn rentree in de basis. Ajax won met 4-1, mede dankzij een benutte strafschop van Galasek zelf. De rentree van de voormalige Ajax- aanvoerder - die voor het eerst sinds 19 december 2004 weer in de basis stond - had wel enige verschuivingen tot gevolg. Hedwiges Maduro schoof een linie naar achteren, waardoor Zdenek Grygera en Julien Escudé een stap linkswaarts maakten. Voor Tomas Galasek werd het een ideale wedstrijd om terug te keren. De Tsjech had maandag zeventig minuten gespeeld in Jong Ajax, kon de ochtend na dat duel goed uit zijn bed komen en speelde tegen RBC als vanouds. Blind: 'Tomas heeft gespeeld zoals hij kan en moet spelen in het elftal. In dienst van het team en sober.' Met de Tsjech begon Ajax voortvarend aan het duel en via Pienaar kreeg de Amsterdamse formatie al snel een dot van een kans. Het was dezelfde Zuid-Afrikaan die na 23 minuten wel doel trof. Een kwartier later stond het 0-3 (goals van Sneijder en Charisteas) en was de wedstrijd gespeeld. Blind: 'We hebben een behoorlijke eerste helft gespeeld, al kwamen we goedkoop aan de 0-3 voorsprong.' Dus was het zaak om in de tweede helft meer doelpunten te maken tegen het uiterst zwakke RBC en zo het mindere doelsaldo ten opzichte van AZ weg te poetsen. Dat lukte niet. Alleen een benutte strafschop van Tomas Galasek kon het totaal nog opvijzelen naar 0-4. Dat Tim Smolders tien minuten voor tijd tegen scoorde, was voor de statistieken. Behalve de drie winstpunten, was het feit dat de Tsjechische motor weer liep belangrijk voor de Amsterdammers. 'Dit is wel een pechseizoen,' vatte Galasek zijn voetbaljaargang samen. 'De slechtste eigenlijk sinds ik bij Ajax zit. Dat ik nu pas weer een wedstrijd kan spelen, is jammer, maar het is goed verlopen. Ik ben vooral tevreden dat ik weer negentig minuten heb gespeeld. Dat we snel op 0-3 stonden was ideaal. Zo werd het een makkelijke wedstrijd, die we goed konden uitspelen zonder ons al te veel in te spannen.' Dat deed Ajax dan ook niet en dat was op zich jammer. Angelos Charisteas en Maikel Aerts kijken de bal na die over de doellijn verdwijnt, 0-3. Wesley Sneijder, een minuut eerder zelf doelpuntenmaker, Angelos Charisteas in de armen na de 0-3. Zdenek Grygera speelde een prima wedstrijd in Roosendaal. Kick Off jq AJAX - RKC WAALWIJK Tomas Galasek luisterde zijn rentree op met een feilloos benutte strafschop.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 28