Terugblik Op het nippertje naar winst tegen degradatiekandidaat Ajax - De Graafschap Yannis Anastasiou kopt vlak voor tijd de winnende treffer binnen. Zes punten verdiende pinch-hitter Yannis Anastasiou al minstens voor zijn club. In de thuiswedstrijd tegen Roda JC scoorde de Griekse spits vlak voor tijd en tegen degradatiekandidaat De Graafschap voorkwam de aanvaller opnieuw in de slotfase dat Ajax dure punten liet liggen. In de 87ste minuut kopte Anastasiou een voorzet van Wesley sneijder achter doelman Van Fessum. Waar de oorzaak van het mindere spel tegen De Graafschap lag, kon eigenlijk niemand aangeven. De bal ging, zelfs toen De Graafschap al in de eerste helft met tien man verder moest na een rode kaart voor Dejan Kalezic, in een veel te laag tempo rond en van de vleugels kwamen nauwelijks bruikbare voorzetten. Wat wel van de zijkanten kwam: vlagsignalen. Ajax, hoewel niet in goeden doen, cre ëerde toch nog een aantal goede kansen, maar bijna alles wat de Amsterdammers probeerden werd teruggefloten wegens vermeend buitenspel. Nu stonden de voorwaartsen ook met enige regelmaat buitenspel, maar bijvoorbeeld bij een schitterende omhaal van Anastasiou zondigde niemand tegen de regels en toch telde de treffer niet. Op dat moment had coach Danny Blind al zijn aanvallers die hij op de reserve bank nog tot zijn beschikking had, het veld ingestuurd. Daniël de Ridder kwam halverwege voor Urby Emanuelson, om voor aanvoer vanaf de zijkant te zorgen. Emanuelson kon ook wel gemist worden, want De Graafschap beperkte zich uit sluitend tot massaal verdedigen. Angelos Charisteas loste Ryan Babel af die maar moeilijk zijn draai kon vinden en Anastasiou kwam voor Nicolae Mitea. Behalve de omhaal van Anastasiou wer den ook een goal van Nigel de Jong (du wen) en Charisteas (buitenspel) afge keurd. Charisteas kopte ook uit kansrijke positie net naast en trof even later de paal. Ajax leek de kans te verspelen om de tweede plaats vaster in handen te krij gen (AZ verloor weer) totdat Anastasiou de overwinning voor Ajax veilig stelde. De Griek vierde zijn doelpunt door met het shirt van Maxwell te zwaaien, een eerbetoon aan de zwaar geblesseerde Braziliaan. Holland Casino Eredivisie Zondag 24 april 2005 - Amsterdam ArenA - 48.707 Scheidsrechter: Fred Sterk Ajax - De Graafschap 1 -0 (0-0) Scoreverloop: 86. Yannis Anastasiou 1 -0 Ajax: Hans Vonk; John Heitinga, Zdenek Grygera, Julien Escudé Urby Emanuelson (46. Daniël de Ridder); Nigel de Jong, Hedwiges Maduro, Wesley Sneijder; Steven Pienaar, Ryan Babel (75. Yannis Anastasiou, Nicolae Mitea (57. Angelos Charisteas) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Tomas Galasek, Nourdin Boukhari, Robbert Schilder De Graafschap: im van Fessem; René Bot, Dave Bus, I Dejan Kalezic, Milan Berck Beelenkamp; Ruslan Valeev (68. Jory ten Brinke), llja van Leerdam, Sven Vandenbroeck, Garry de Graef; Jhon van Beukering (Magno), Mamadou Zongo (51Richard Roelofsen) Coach: Gert Kruys Niet ingezet: Ricardo Sousa, Raymond Lenting, Cihan Yalcin, Richard Haklander Nigel de Jong, ambassadeur van de Nierstichting, organiseerde opnieuw een dag voor nierpatiëntjes in de Amsterdam ArenA. Hier krijgen de patiëntjes bloemen van de selectie. Na zijn goal brengen Anastasiou en de andere Ajacieden een eerbetoon aan de zwaar geblesseerde Maxwell. Julien Escudé wint het kopduel van Jhon van Beukering. Yannis Anastasiou werd de matchwinnaar en de Griek werd derhalve ook uitgeroepen tot Ajacied van de wedstrijd. Ryan Babel en Nigel de Jong met de mascotte van de wedstrijd, Sjoerd Vlasman van Ajax D2. Kick Off 97 AJAX-RKC WAALWIJK L'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 26