Michael Krohn-Dehli draait soepel mee AAK DV AKERS V/jKEns Ajax - RKC Waalwijk 4-1 (2-0) RKC Waalwijk - Ajax 1-2 (1-2) Vandaag keert een oude bekende terug in de ArenA. Michael Krohn-Dehli maakte in het seizoen 2000/2001 de overstap van het Deense Brondby IF naar de Al van Ajax. Na twee seizoenen kwam de middenvelder in het tweede elftal terecht om afgelopen zomer de overstap naar RKC Waalwijk te maken. De Deen tekende een tweejarig contract. Michael, wat voor indruk heb je in vier seizoenen gekregen van Ajax? 'Ik kwam uit de Deense competitie en Ajax staat daar bekend als een Europese topclub. Het was natuurlijk een hele eer dat ik voor zo'n grote club zou gaan spelen, al was ik me er van bewust dat het heel moeilijk zou worden om door te breken. Het belangrijkste argument voor mijn keuze om in Amsterdam te gaan voetballen, was de geweldige jeugdop leiding die de club heeft. Ajax heeft de beste voetbalschool van Nederland, zo niet de beste van Europa.' Wat vind je van het huidige Ajax? 'Er spelen natuurlijk veel oud-teamgeno ten van me in het eerste elftal, waardoor ik de verrichtingen op de voet volg. De selectie beschikt over ontzettend veel kwaliteit, maar ik denk dat de balans niet helemaal juist is. Het is natuurlijk prima dat er zoveel jonge jongens een kans krijgen, maar er is een gebrek aan oudere, ervaren spelers. Die mix is noodzakelijk om succes te hebben.' Met wat voor gevoel stap je straks de ArenA binnen? 'Het geeft me een speciaal gevoel om tegen mijn oude club te spelen. Maar het is niet zo dat ik er extra op gebrand ben om een goed resultaat neer te zetten. De wil om te winnen is er altijd, ongeacht welke tegenstander. Toch probeer je tegen een topclub altijd nét even iets extra's te geven, wat ook wel nodig is om te winnen. We hebben nog een minimale kans op Europees voetbal, dus we komen Oud-Ajacied Michael Krohn-Dehli. hier ook voor de volle winst naar toe. Bovendien hebben we nog iets recht te zetten, want in december hebben we thuis met 2-1 verloren.' Zou je ooit nog voor Ajax willen spelen? 'Ik mag altijd dromen, maar eerlijk gezegd ben ik niet bewust bezig om mijn loop baan uit te stippelen. Mijn eerste seizoen in de Eredivisie verloopt tot nu toe fantastisch; ik speel alles en ken geen pro blemen met het niveau. Mijn contract loopt hier nog een jaar door en daarna zie ik wel wat er op mijn weg komt. Mocht ik uit de topdrie kunnen kiezen, dan wordt het ui teraard Ajax. Ik heb het ontzettend naar mijn zin gehad in Amsterdam, het is fan tastisch om voor zo'n grote club te spelen.' De vorige twee competitiewedstrijden tussen Ajax en RKC Waalwijk Holland Casino Eredivisie Zaterdag 13 september - Amsterdam ArenA - 48.121 Scheidrechter: Roelof Luinge Scoreverloop: 21. Maxwell 1-0,27. Zlatan Ibrahimovic 2-0, 47. Tomas Galasek 3-0 (pen), 61Wesley Sonck 4-0,63. Khalid Boulahrouz 4-1 Ajax: Bogdan Lobont, Nigel de Jong (64. Hatem Trabelsi), Abubakari Yakubu, Julien Escudé, Maxwell, Steven Pienaar, Tomas Galasek, Rafael van der Vaart Wesley Sonck, Zlatan Ibrahimovic (59. Victor Sikora), Tom Soetaers (77. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Petri Pasanen, Victor Sikora, Jelle van Damme, Maarten Stekelenburg RKC Waalwijk: Khalid Sinouh, Serginho Greene, Steve Olfers, Virgilio Teixeira, Khalid Boulahrouz, Zeljko Petrovic Patrick van Diemen, Said Boutahar (57. Robert Fuchs), Rick Hoogendorp, Iwan Redan (78. Fabian Peppinck), Yuri Cornelisse (84. Jason Oost) Coach: Martin Jol Niet ingezet: Chakib Zbayri, Tim Aelbrecht, Biko Brazil, Wilko de Vogt Holland Casino Eredivisie Vrijdag 3 december 2004 - Waalwijk Mandemakersstadion - 7.200 Scheidsrechter: René Temmink Scoreverloop: 7. Robert Fuchs 1-0,11. Wesley Sneijder 1 -1 42. Mauro Rosales 1-2 RKC Waalwijk: Khalid Sinouh; Patrick van Diemen, Virgilio Teixeira, Serginho Greene, Marc van Hintum (79. Eddy Putter), Alfred Schreuder Robert Fuchs, JasarTakak, Jason Oost (72. Maarten Martens), Rick Hoogendorp (79. Jochen Jansen), Michael Krohn-Dehli Coach: Erwin Koeman Niet ingezet: Jurgen Wevers, Didi Longuet, Jerold Promes, Randy Rustenberg Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé, Maxwell; Tomas Galasek, Rafael van der Vaart (80. Nigel de Jong), Wesley Sneijder; Mauro Rosales, Yannis Anastasiou (61Ryan Babel), Nourdin Boukhari (75. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Anthony Obodai, Thomas Vermaelen, Daniël de Ridder Kick Off 71 AJAX -RKCWAALWIJK Zi

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 20