urn cup 3 1 SST"— a O Veranderingen RKC WeiStmen/*>e,punten^ Competitie 1 D Amstel Cup 6 Soms viert de atletische spits een doelpunt met een bijzondere uiting van vreugde. en John van 't Schip, inmiddels de scepter zwaaiden, ik heb veel opgestoken van de jongens bij het Nederlands elftal, dat was een leuke ervaring. Aangezien ik de trai ners al kende, wist ik wel hoe hun visie was. Bij Oranje was die nog steeds de zelfde. Van Basten zei bij Jong Ajax al dat ik rustiger moest worden voor het doel. Hij wees me erop, dan is het aan mij om er wat mee te doen. Ik ben er bewust op gaan letten, tijdens trainingen bijvoor beeld en door naar anderen te kijken, ook bij Oranje. Ik merk nu een vooruitgang. Af en toe gaat het heel goed, maar het kan nog steeds beter.' Omdat de spits nog zo jong is, zal hij hoogstwaarschijnlijk ook deelnemen aan het WK onder 20, dat in juni van dit jaar gehouden wordt in eigen land. 'Ik vind het niet vreemd om van het 'grote' Oranje naar het team onder 20 te gaan. Ik hoor eigenlijk thuis in nóg een lichting jonger dan het Nederlands elftal onder 20, dus ik verheug me erg op het WK in eigen land. Ik heb nog nooit een WK gespeeld. We hebben een goed team, maar we moeten nog wel veel verbeteren. We zijn in ieder geval wel op de goede weg. Ik denk dat dit ook een mooie ervaring zal worden.' De razendsnelle ontwikkelingen in de car rière van Babel vergen wel enige aanpas singen. Behalve aan het hogere niveau van trainingen en wedstrijden, moest hij vooral wennen aan alle aandacht. 'Dat is een van de grootste veranderingen. Ik vond de aandacht niet vervelend, dat is niet het goede woord. Eerder vermoeiend omdat ik me niet echt kon concentreren op het voetballen. En dat wilde ik nou juist. Vandaar dat ik de media-aandacht tijdelijk even op een laag pitje heb gehou den.' Niet alleen de geest, ook het lichaam van de spits moet wennen aan de veran deringen. 'Ik heb te snel een heel grote stap gemaakt, van Jong Ajax naar het eer ste elftal en het Nederlands elftal. Ik heb daardoor last van een aanhechting boven mijn bil bij mijn rugspieren. Ik werk eraan met de fysiotherapeut. Ik heb last bij het explosief sprinten en bij het schieten met rechts. Als ik op de training drie keer ex plosief heb geschoten, lukt me dat de vierde keer niet meer. Ik wil wel, maar het kost mijn lichaam veel kracht. Soms lijkt het alsof ik tegen mezelf aan het voetbal len ben. Volgens de medische staf moet mijn lichaam eraan wennen, het blijkt dat veel jonge jongens er last van hebben, dus ik verwacht dat het wel goed komt.' Recentelijk moest Babel zich aan een derde verandering aanpassen, die van de trainerswissel. 'Ik vind het jammer dat Koeman wegging, ik had geen problemen met hem. Ik heb van hem een aantal din gen geleerd. Wanneer je positie moet kie zen, wanneer je diep moet gaan of wan neer je een bal met links of met rechts moet nemen. Maar ik begreep wel dat hij opstapte. Hij heeft goede dingen gedaan voor Ajax, alleen dit seizoen was minder. Ik vind wel dat de mensen om hem en Ajax heen hem hadden moeten steunen in plaats van hem afkraken. Dat viel me te gen. Ik vond het jammer dat supporters hem tijdens wedstrijden gingen uitfluiten. Toen Koeman weg was, werd het een beetje rommelig, ik was benieuwd wat en hoe dingen gingen gebeuren. In eerste in stantie nam Ruud Krol het toen over, toen kwam Danny Blind, we moesten wennen en ons aanpassen aan de veranderde situ atie. Maar nu is de rust weergekeerd, denk ik. Blind houdt je altijd scherp, hij hamert altijd op de dingen die hij van ie mand op een bepaalde positie vraagt. Ik moet bijvoorbeeld balvast zijn en naar de eerste paal lopen als een buitenspeler doorkomt. Dat zijn dingen die nodig zijn voor een spits.' 'Die wedstrijd moeten we gewoon win nen. RKC heeft een goed voetballende ploeg. Erwin Koeman heeft bij PSV een hoop ervaring opgedaan en je ziet dat de ploeg goed kan voetballen. Met Krohn- Dehli, Hoogendorp en Oost hebben ze een goede voorhoede. Het kan lastig wor den, maar als Ajax geconcentreerd de wedstrijd begint, moet het geen probleem zijn. Jerold Pormes en Randy Rustenberg zijn geblesseerd geloof ik, dat is jammer, maar ik vind het wel bijzonder om van daag tegen oud-ploeggenoten te spelen.' Uit bij FC Groningen vierde Ryan Babel zijn achttiende verjaardag door twee keer te scoren. Kick Off -t AJAX - RKC WAALWIJK 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 11