reden dat nog een kaart in Den Bosch hem de klassieker zou kosten tegen Ajax. De Braziliaan Bahia, die trouwens de gelijk maker zou scoren, nam Saïdi waar. Toch zou het - net als eerder in het seizoen gebeurde tegen het onbeduidende Odd Grenland - wel eens zo kunnen zijn dat een dergelijk trainers- besluit een verkeerd signaal is naar de spelers groep. In Breda nog kon Gullit uitroepen dat het de verdienste is van dit elftal dat het net als tegen RKC een slecht gespeelde wedstrijd tóch weet te winnen. Dat kon hij in Den Bosch niet meer herhalen. De dingen volgen elkaar dit seizoen toch veel sneller op dan te doen gebruikelijk is in voetbal competities. Je wordt als elftal afgeschreven en bij het oude vuil gezet en één, twee weken later bejubelt de pers je weer als kandidaat voor bij voorbeeld de tweede plaats achter PSV. Ineens blijken AZ en Adriaanse toch niet als door een toverstaf beroerd. Openlijk wordt twijfel geuit aan het wonder van Alkmaar. Bevat het nu wer kelijk zo'n hoog kwaliteitsgehalte? Of hebben we ons collectief in AZ vergist! Reëler is het erop te houden dat een AZ dat internationals levert en Europees gezien aan de weg timmerde dezelfde hoge prijs betaalt die clubs als Feyenoord, Ajax en PSV al jarenlang kwijt zijn: psychische en fysieke belasting - zeg maar gerust overbelasting - veel pijntjes, nare blessures, enzovoort. Nauwelijks bekomen van de verbazing om een l-2-overwinning op de nummer drie van de Spaanse Primera Division legde Ajax vorige week zondag de bijl aan de boom. In twee wedstrijden liep AZ zes verliespunten op. Prompt heette het dat eerder dit seizoen afgeschreven grootmachten als Feyenoord en Ajax zich op jacht naar de tweede plek gretig in het Alkmaarse spoor wierpen. Feyenoords rian te uitzicht bewolkte echter woensdag in Den Bosch. De hoge koorts van Ajax, dat Krol en Van der Lem op de tribune had in De Vliert, nam meteen af. Een overwinning op de eeuwi ge rivaal zou Ajax' frustraties nog verder mini- seren. De oorsprong van die frustratie ligt niet alleen op maar vooral öm het veld. Over het algemeen wordt algemeen directeur Van Eijden de fout aangewreven de benoeming van de opgestapte technisch directeur Van Gaal er doorheen te hebben gedrukt. Bij Barend en Van Dorp vertel de de ook al opgestapte Ronald Koeman vorige week hoezeer hij destijds gebukt ging onder de aanwezigheid van Van Gaal. Hij keek voortdurend mee over mijn schouders. Hij had altijd een mening over hoe het elftal moest spelen en wie er moesten worden opge steld. Hij zei tegen Ibrahimovic: als er een club zeven, acht miljoen euro voor je overheeft mag je weg. Dat maakte het er voor mij in discussie met Ibrahimovic niet makkelijker op. Koeman uitte eveneens kritiek op Van der Vaart. Hij vond zijn eigen inbreng vaak beter dan ik. Mis schien schatten wij zijn generatie hoger in dan die in werkelijk is. Ajax' overwinning tegen AZ kwam trouwens tot stand zonder dat Van der Vaart in de basis stond. Dat zal ook vanmiddag zo zijn. Dat Romeo Castelen tegen Ajax hoogstwaarschijn lijk niet speelt heeft als reden de knieblessure die hem in Den Bosch al aan de kant hield. Feyenoord mist eveneens Bosschaart. De truc hem toch te laten spelen door beroep tegen zijn straf aan te tekenenen zat er vanwege Gullits bekentenis ook al niet meer in. Een mooie klassieker. Met eindelijk weer eens een doelpunt van Dirk Kuyt. Die staat al drie wedstrijden droog. Dat zijn we niet van hem gewend. En geen ordinaire incidenten graag. Feyenoord heeft toegezegd opruiende spandoe ken weg te laten halen. Goed idee! Verder evenmin vulgaire opmerkingen vandaag! Net als in het zwartwit-tijdperk toen mensen nog met een hoed op naar voetbalwedstrijden gin gen kijken. Als dat zou kunnen! Prettige wedstrijd STADION SPORTNIEUWS 2005 3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 5