- ■4^- tweeën zorgden zij ervoor dat Romeo Castelen in enkele weken een rijzende ster werd. Daar voor verdienen zij de dank van Castelen - en van ons. Ook al hebben zij ook wel voor onaangename verrassingen gezorgd. Gewaagd Drie dagen na zijn sterke debuut voor Feyen- oord debuteerde hij in het Nederlands elftal. Hij speelde 75 minuten mee. Van Basten heeft nogal eens vraagtekens opgeroepen over zijn selecteren van jonge Ajacieden, maar eerlijk gezegd was die uitverkiezing van Castelen zeker zo gewaagd - maar wel onderdeel van een bewust uitgekozen patroon, zoals we inmiddels hebben kunnen vaststellen. Hij speelde zelfs eerder dan Kuyt in Oranje, gezien de status van het tweetal verbazingwekkend. Weer vier dagen later viel de rechterspits tegen Willem II geblesseerd uit en hoorden we Cullit zeggen dat een terugslag voor Castelen door de zware belasting van de afgelopen periode bijna onvermijdelijk was. Ook dat is weer meegeval len. Hij miste de eerstvolgende wedstrijden van Feyenoord (tegen Vitesse) en het Nederlands elftal (tegen Liechtenstein), maar speelde wel 75 minuten in de belangrijke Europese kwalifi catiewedstrijd tegen Tsjechië en ontbrak in de rest van het seizoen nog in één interland (Andorra) en twee wedstrijden van Feyenoord (FC Basel en thuis tegen NAC). In zijn tweede wedstrijd voor Oranje speelde Castelen op links, met Kuyt op rechts. Dat was geen onverdeeld succes, het experiment is niet herhaald. Dreiging Over een gestegen ster gesproken. Castelen was in de interland tegen Engeland een voort durende dreiging voor een geroutineerde top- verdediger als Ashley Cole, die er vrijwel nooit in slaagde het gevaar op eigen houtje te beteu gelen. Dat de acties van Castelen toch nogal eens smoorden, was te danken aan de conse quente rugdekking van de Engelsen - meestal klaarde nummer twee de klus wel. Voor de wedstrijden tegen Roemenië en 8~, .IS».,f - ,- STADION SPORTNIEUWS 2005 CASTE LI

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 33