Salomon Kalou, Bonaventure Kalou wist het al jaren. Al voordat hij bij Feyenoord vertrok verkondigde hij aan iedereen die het maar horen wilde dat het niet erg was dat hij wegging bij de club uit Rotter dam. Want zijn opvolger liep al lang rond in een jeugdelftal. Sterker nog. Deze speler was in potentie nog beter dan hijzelf ooit zou worden. Nadat iedereen er achter was gekomen dat Bonaventure doelde op zijn jongere broertje Salomon, die al jaren actief was in de jeugd opleiding van Feyenoord, dacht menigeen dat dit een mooi staaltje broederliefde was. Nu, maar enkele jaren, later blijkt dat de 'oude' Kalou gelijk had. Salomon Kalou is de talent- status alweer ontgroeid en wordt door de bonds- coaches van Nederland en Ivoorkust nauwlet tend gevolgd. Na de thuiswedstrijd tegen AZ op 4 april was ieder een het er wel over eens. In de Kuip speelt dit sei zoen een speler die elke wedstrijd kan beslissen. Waren de ogen dit jaar vooral gericht op Dirk Kuyt die bijna elke wedstrijd door een geweldige menta liteit en werklust tot scoren kwam. Nu is Salomon Kalou de blikvanger. De wedstrijd tegen AZ toonde aan dat als Kalou vanaf de linkerflank naar binnen kan snijden hij door geen enkele tegenstander is af te stoppen. Dit resulteerde niet alleen in een hat trick, maar de gehele wedstrijd zorgde hij voor zoveel dreiging dat het hele elftal er beter door ging spelen. Door altijd aanspeelbaar te zijn zorg de hij ervoor dat de opbouw van achteruit veel makkelijker ging dan wij tot nu toe hebben gezien. Vertrouwen Al direct nadat Ruud Gullit was begonnen als trainer bij Feyenoord liet hij weten dat Salomon Kalou dit seizoen niet bij Excelsior, maar bij Feyenoord zou zijn te bewonderen. En laten we eerlijk zijn, niet iedereen begreep de beslissing van Ruud Gullit. Waar vele kenners het beter leek om Kalou nog maar wat te laten leren in het filiaal op Kralingen, herkende Gullit meteen dit talent. En dit vertrouwen heeft zich in deze voetbaljaargang al dubbel en dwars terugbetaald. En dat terwijl Ruud Gullit in de winterstop nog met het idee rondliep om Danko Lazovic in de tweede sei zoenshelft een basisplaats te gunnen ten koste van Kalou. Nadat Kalou tegen RBC in de vijfenvijf tigste minuut in het veld kwam en voor de bevrij dende 2-0 zorgde is het tij weer gekeerd voor de jonge Ivoriaan. Zes doelpunten Talenten krijgen altijd een terugslag in hun spel. Of ze krijgen te maken met kritiek, terwijl zij hun hele leven al te horen krijgen hoe goed ze wel niet zijn. Zo ook Salomon die de eerste wedstrijden in 2005 niet op een basisplaats kon rekenen. Maar waar andere talenten hun ontevredenheid laten blijken door in de pers allerlei pittige uitspraken over trainer en medespelers te doen, of na een geslaagde actie lukraak stoere bewegingen naar de reservebank maken, daar hield Salomon zich rustig en liet alleen zijn voeten spreken. Of het moet de actie zijn geweest na zijn doelpunt tegen RBC toen hij het shirt uittrok en het shirt van Leo nardo zichtbaar werd. Een gele kaart was het gevolg, maar ook het karakter van Kalou werd zichtbaar, doordat hij, zelfs op dat moment nog niet eens zeker van een basisplaats, het opnam voor zijn grote vriend. Nu in de laatste vijf wed strijden tegen RBC, Roda JC, RKC, AZ en NAC wist hij alweer zeven keer het net te vinden. Contractverlenging Op dit moment probeert Feyenoord het contract met Salomon Kalou zo spoedig mogelijk te verlen gen. Het huidige contract dat loopt tot medio 2007 wil Feyenoord met twee jaar verlengen. Hoe wel de gesprekken positief verlopen zijn er nog wel enkele geschilpunten. Zo wil de zaakwaarne mer van Kalou, Jan de Visser, graag wat opties in het nieuwe contract, zodat er bij interesse van een grote club sprake is van een gelimiteerde trans fersom. Mocht Kalou zich inderdaad laten natura liseren tot Nederlander dan wordt zijn marktwaar de meteen een stuk hoger omdat hij dan niet meer wordt gezien als een speler van buiten de EU. Zo zou hij voor bijvoorbeeld de Engelse clubs opeens veel makkelijker haalbaar zijn, omdat er niet aan allerlei voorschriften voldaan moet worden. Mocht Kalou vandaag tegen Ajax en woensdag tegen PSV inderdaad weer vlammen, dan hebben wij misschien alweer de langste tijd mogen genie ten van een uitzonderlijk talent in dit stadion. Nou ja, eerst maar eens twee goede resultaten, dan zien we daarna wel weer verder. STADION SPORTNIEUWS 2005

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 23