nooit meer een poot over de vioer. Logisch, hoewel de vraag wel luidt wie zo'n stadion bod dan moet controleren en wat je je daarbij precies moet voorstellen. Want politiek en politie scoren al decennia lang een dikke onvoldoende op dit punt als het aankomt op daadkracht. Als Feyenoord voet bij stuk houdt, draait ons kwartet straks op voor de financiële conse quenties, die door de club op een slordige half miljoen euro worden begroot. Omdat je een kikker niet kunt plukken zal er waarschijnlijk maar een gering bedrag terug te halen zijn. De heren hoeven van mij ook niet net als ome Arie in de nationale toptien van de grootgraai- ers te staan, maar als de rechter er straks mee instemt dat ze de aangerichte schade vergoe den, zou het toch wel erg prettig zijn als er ook iets bij ze valt te halen. De UEFA heeft gezegd, bijna twee maanden na dato kreeg Feyenoord het vonnis ter ore. Eén wedstrijd spelen zonder publiek. Plus een boete van ruim 17.000 euro. Het had gunsti ger kunnen aflopen, maar ook slechter. Van uit meer dan één vak werd tegen Sporting Lis sabon rommel op het veld geworpen op die ongeluksdag. Of de club er verstandig aan deed eind vorige week binnen de voorge schreven termijn beroep aan te tekenen staat dus nog te bezien. De UEFA is autoritair genoeg de club in tweede aanleg nog harder aan te pakken. Er zijn aan de andere kant ook genoeg voorbeelden bekend van clubs waar tegen in tweede instantie minder zware sanc ties zijn getroffen. Meer dan ooit regeert met harde hand het bui- tengebeuren de voetballerij. Niet alleen hier, maar overal. Het draagt er toe bij dat interna tionaal gelouterde scheidsrechters en hun gezin er zich door bedreigd voelen en hun carrière voortijdig beëindigen. Het leidt tot omkoopschandalen en tot ontwikkelingen die tot voor kort niet voor mogelijk werden gehouden. Vlak nadat in de Feyenoordkrant een reportage over Feyenoords jeugdhonk op Varkenoord had gestaan werd er brand gesticht. Het spoor leidde naar de hoofdstad, waar Ajax net zo machteloos staat tegen de leeghoofden die het deden als Feyenoord ten opzichte van de mensen die het betreurens waardig incident veroorzaakten tegen Spor ting. Zelfs het amateurvoetbal lijdt eronder. Zater dagclub Quick Boys verkeert in de ongelukki ge omstandigheid lieden aan te trekken die er niet voor terugdeinsden bananen te gooien naar een gekleurde scheidsrechter. Niet de boete die de club als sanctie van de KNVB kreeg opgelegd zit het bestuur nu erg hoog, maar dat ene winstpunt dat in mindering werd gebracht. Een normale gedachte is dan: Als het Katwijks bestuur het werkelijk zo vre selijk vind wat er allemaal is gebeurd, accep teer dan ook de straf die je hebt gekregen. Aanvaarding van deze straf draagt bij tot een groter schuldgevoel bij de verantwoordelijke 'supporters'. Zeker als het verliespunt er nog eens toe leidt dat Quick Boys straks het kam pioenschap misloopt wordt het in zo'n dorp als Katwijk de dommies levenslang nagedra gen wat ze hebben veroorzaakt. Dat is ook een beetje de makke met het beroep dat Feyenoord aantekende. Wat maakt een wedstrijd spelen zonder publiek nou uit als je toch van plan bent de schade te verhalen op de daders! Of vormt het feit dat Feyenoord in beroep ging gewoon het slui tend bewijs dat de club er vanuit gaat dat er toch weinig terecht komt van dat voornemen de vervuiler te laten betalen. 15 STADION SPORTNIEUWS 2005

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 17