Maar dat is allemaal verleden tijd. Eén zwaluw maakt lente, in de voetbalwereld. Tegen AZ was Ajax een gedreven ploeg. De Alkmaarders maakten al even weinig kans als een week eerder in De Kuip en zagen aldus in acht dagen een voorsprong van tien punten tot vier (verlies)punten slinken. In beide gevallen was de uitslag 4-2. Veranderlijk Vorige week speelde Ajax goed, dat hebben we kunnen constateren. Maar pas vandaag zullen we weten, of er echt sprake is van herstel. Bij de in 1-1 geëindigde wedstrijd in de Arena ging Feyenoord als favoriet van start, ondanks matig spel in voorafgaande wedstrijden. Ajax zat toen al in de problemen, maar uiteindelijk mocht Feyenoord blij zijn met de puntendeling. Vervolgens begon Ajax aan een serie van zes winstpartijen, terwijl Feyenoord er lustig op los- knoeide. Ook dat is alweer verleden tijd. Na negen wedstrijden had Feyenoord zeven punten meer dan Ajax (22 om 15). Tien wed strijden verder had Ajax 41 punten en Feyen oord 32. In die tien wedstrijden haalde Feyen oord dus liefst 16 punten minder dan de Amsterdammers! Sindsdien verspeelde Ajax zijn voorsprong van zeven punten. Niets veranderlijker dit seizoen dan de twee grote rivalen. Hogere machten Tegen PSV heeft Ajax al twee keer gespeeld - en dat geeft een duidelijk beeld van de krachts verhoudingen. Zowel in Eindhoven als in Amsterdam hield de PSV-verdediging zonder veel problemen de nul vast en speelden voor hoede en middenveld effectief (2-0 en 0-4). Feyenoord kan in ieder geval nog op een gelijk spel bogen, al was bij de 3-3 in De Kuip wel enige hulp van hogere machten sprake. Dat neemt allemaal niet weg dat Ajax dit sei zoen weer twee jonge spelers uit eigen kweek heeft gepresenteerd die door de voortvarende bondscoach pardoes in het Nederlands elftal werden gezet: Ryan Babel en Hedwiges Madu- ro. Wat goed is komt snel, is al heel lang het motto bij Ajax. In de laatste wedstrijd van Oranjé speelden zij wel en Van der Vaart, Sneijder en Heitinga niet - toevallig alle drie voormalige wonderkinderen, waarvan de pres- tatiecurves nogal grillig zijn. Dat laatste gold trouwens ook voor de naar de bank verdreven Stekelenburg en voor Nigel de Jong, die tegen AZ schitterde toen hij weer op zijn "oude" plek werd gezet. Blind wist nog, wat hij op die positie in de jeugd had gepres teerd. De modale voetballiefhebber wist nog, dat De Jong's razendsnelle opkomst bij Ajax (de goal tegen Arsenal!) op die plaats begon nen was. Hoe dan ook, er was bij al die spelers te veel gedoe, ongezond veel rumoer. Schuld van de spelers, schuld van de trainer, schuld van de club? Curieus Vandaag mag Blind laten blijken, hoe hij de situatie van Sneijder en Van der Vaart ziet. De laatste twee buitenlandse aanwinsten, Charis- teas en Rosales, kan hij wegens blessures niet opstellen. Al veel langer staat Galasek aan de kant. Ajax kan de wedstrijd beginnen in de weten schap dat van de laatste tien edities in De Kuip Feyenoord er maar twee gewonnen heeft - en Ajax liefst vijf. En verder kan Ajax wijzen op het curieuze feit dat het dit seizoen uit betere resul taten heeft geboekt dan thuis. Maar dat zijn geen gegevens, waar de Feyenoord-spelers van wakker zullen liggen. Hopen we. 9 STADION SPORTNIEUWS 2005

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 11