Rustige Maduro in sneltreinvaart naar de top Hedwiges Maduro We zouden het bijna vergeten, maar het is vandaag pas zes weken geleden dat Hedwiges Maduro zijn officiële debuut maakte voor Ajax. 'Ik heb in die korte tijd alles al meegemaakt. Mijn debuut gemaakt, de winnende gemaakt en het Nederlands elftal gehaald. Dit was een fantastische maand,' glundert Hedwiges Maduro. Hoger WK onder 20 tekst// Monique Janse foto's Louis van de Vuurst De twintigjarige blijft uiterlijk kalm onder zijn succes en de hype rond zijn persoontje. Dat krijgt hij van huis uit mee. Volkomen rustig toog hij eind maart voor het eerst in zijn jonge profleven - Maduro tekende op 24 juni 2004 een driejarig contract bij Ajax - naar het trainingskamp van Oranje. Bondscoach Marco van Basten had hem, samen met ploeggenoot Ryan Babel, tot veler verrassing geselec teerd voor de duels tegen Roemenië en Armenië. 'Niemand in de selectie keek er vreemd van op dat ik er bij zat. De bonds coach kijkt vooral naar de posities. Daarom heeft hij mij bij de groep gehaald. Ik kreeg van thuis het advies 'wees jezelf' mee. Dat is ook het belangrijkste. Je gaat je niet als een ander voordoen. Ook werd mij gesteld dat ik iedereen met respect moet benaderen. Geef je respect, dan krijg je namelijk ook respect.' Dus stapte Hedwiges Maduro met een open blik het Noordwijkse hotel binnen waar de beste vaderlandse voetballers zich verzamelden. 'De sfeer bij het Nederlands team is zo goed. Het gaat heel ontspannen. Er wordt veel gelachen en veel gekaart. Ik kende niet alle spelletjes, maar we speelden ook vaak 31-en en dat ken ik natuurlijk wel. Ik trok veel op met Ruud van Nistelrooy. Hij vertelde dat toen hij jong was en bij het Nederlands elftal kwam, de jonge spelers door de rest werden overgeslagen tijdens trainingen. Hij nam zich toen voor dat als hij een grote speler zou zijn, dat hij de bal altijd naar de jonge jongens zou spelen om ze te helpen.' De steun van Van Nistelrooy deed hem goed. De dagen in het keurkorps van Van Basten ook. 'Ik heb in die tien dagen gezien dat je je buiten het veld kan ontspannen en leuke dingen kan doen als je in de training maar weer scherp bent. Die trainingen vielen mij reuze mee. Het klinkt misschien gek, maar hoe hoger het tempo en het niveau is, hoe makkelij ker het gaat. Je krijgt de ballen strak en op maat aangespeeld en de coaching onder ling is heel goed.' De jonge Ajacied maakte indruk op de bondscoach, die hij uiteraard al kende als trainer van Jong Ajax. Dusdanig veel indruk, dat hij voor het duel in Boekarest tegen Roemenië op de bank mocht plaatsnemen en niet naar de tribune hoefde uit te wijken. 'De bondscoach zei vrij snel in de eerste helft dat Rafael van der Vaart en ik moesten warmlopen, omdat Van Bommel had aangegeven dat hij last had van zijn knie. In de rust zei hij dat we moesten blijven lopen en goed moesten opletten. In de 73ste minuut was het zover. Ik mocht invallen! Het was wel bij een beetje risky stand, 1-0. Maar het ging goed. De eerste keer dat ik de bal aanraakte, kwam er direct een kans voor ons uit. Dat eerste balcontact is zo belangrijk. Is dat slecht, dan slof je er maar achteraan en ga je jezelf forceren om iets goed te doen. Bij een goed balcontact sta je lekker in het veld.' Het bleef voor Hedwiges Maduro die week bij één interland, want vier dagen later tegen Armenië kwam de Ajacied niet Kick Off q AJAX - WILLEM li J

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 9