Makkelijke zege Jong Ajax op PSV 1 Win prachtige Ajax-prijzenü LM p F t L Nigel de Jong met een technisch hoogstandje. Jong Ajax kende een onverwacht eenvoudige wedstrijd tegen de leeftijdgenoten van PSV. Een kleine dertig uur eerder was Ajax 1 met 0-4 afgedroogd door de Eindhovenaren, maar het Beloftenelftal deed het beter. Binnen tien minuten stonden de Amsterdammers al op een 2-0 voorsprong door Stanley Aborah en Nigel de Jong. Na rust bepaalde wederom De Jong met een prachtig doelpunt de eind stand op 3-0. Zes Ajacieden van de A-selectie versterkten de Beloften van John van den Brom voor het duel tegen PSV: Nigel de Jong, Yannis Anastasiou, Anthony Obodai, Daniël de Ridder, Rasmus Lindgren en Urby Emanuelson. In de uitwed strijd tegen Jong PSV vocht Jong Ajax zich na een 3-1 achterstand knap terug tot 3-3, maar zo enerverend als dat duel verliep de thuis wedstrijd niet. Al in de eerste minuut begon Daniël de Ridder aan een actie via de rechterkant. De aanvaller sneed het zestienmetergebied binnen, waar hij werd neergelegd. Scheidsrechter Van Meenen legde de bal op de stip en Stanley Aborah schoot feilloos binnen: 1-0. Bij de eerstvolgende noemenswaardige actie was het opnieuw raak. Urby Emanuelson nam een vrije trap en schoot de bal het strafschop gebied binnen, waar Nigel de Jong kwam in lopen en de bal achter keeper Zoetebier van PSV volleerde, 2-0. Ajax bleef vervolgens druk zetten, hield het tempo hoog, maar kwam voor de rust niet meer tot scoren. Na de onderbreking veranderde niet veel. PSV kwam er niet of nauwelijks aan te pas en De Jong, Emanuelson en Sahadewsing vermaakten het publiek met mooie passeerbe wegingen en fraaie trucjes. Na ruim een uur spelen scoorde De Jong op fraaie wijze zijn tweede goal van de avond. Niklas Moisander, Rachid Tiberkanine en Sebastian Rusculleda vervingen De Ridder, De Jong en Emanuelson, die later dezelfde week nog voor verschillende vertegenwoordigende elftallen moesten uitko men. De trainer was tevreden: 'We hebben als team een goede prestatie geleverd, het was een vrij eenvoudige overwinning,' verklaarde Van den Brom. 'Je zag vandaag dat ze het veld inkwamen met de wil om te winnen,' vond Van den Brom. Een extra beloning kwam na de wedstrijd, toen doorkwam dat Jong Feyenoord van Vitesse had verloren. Hierdoor heeft Jong Ajax nu negen verliespunten minder dan de naaste concurrent. Los deze puzzel op en maak kans op één fantastische Ajax-jaardvd of één van de twee vrijkaartjes voor Artis. Als je de puzzel hebt opgelost, vormen de letters uit de gele vakjes een woord. Dit woord vul je in op het formulier dat te vinden is op www.ajax.nl/prijsvraag. Heeft u geen internet, dan kunt u uw oplossing ook sturen naar AFC Ajax Kick Off, o.v.v. puzzel Willem II, postbus 12522 1100AM Amsterdam Zuidoost. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 3 11 12 13 14 15 17 19 20 22 r 1 X TOEGANG 1 x TOEGANG HORIZONTAAL 1 Speelde tot 1995 voor Ajax en nu bij Willem II (5) - 4 Eerstvolgende club van Stanley Menzo als trainer (5) - 7 Edwin, scoorde in 1989 namens Sparta tegen Ajax (6) - 9 Finidi scoorde in de kampi oenswedstrijd van 1996 drie keer tegen Willem II (5-1), maar deze Jack maakte de Tilburgse treffer (2,4) -10 Oud-Ajacied, ging vorig jaar naar Cyprus waar hij bij Anarthosis ook ex-Ajacieden Wooter en Kinkladze aantrof (6) -11 Vrije-trappenspecialist die speelde voor AZ, Vitesse, MW, FC Utrecht en FC Groningen (6) -12 Scoorde de enige Nederlandse treffer in de WK-finale van 1978 (8) - 16 Ajacied met rugnummer twaalf (6)-18 Coach van Feyenoord (6)-19 Voorvoegsel van de Noorse club Stavanger (6) - 20 Hier staat Trabelsi om bekend (6) - 21 Spaanse scheidsrechter, Lopez... (5) - 22 Hier won Ajax ooit de wereldbeker (5) VERTICAAL 2 Speelde vanaf 1993 tot 2000 voor Ajax, inmiddels aan zijn eerste jaar bij Willem II bezig (6) - 3 Braziliaanse middenvelder die in november nog met Juventus tegen Ajax speelde (7) - 5 Debuteerde als 17-jarige tegen Duitsland in de nationale ploeg van Wales (5) - 6 Bij Ajax weinig geliefde vleugelverdediger van Vitesse (6) - 8 Eind jaren negentig actief voor Willem II, inmiddels spelend voor NAC (9) - 9 Doelman die in 2004 van Willem II naar Manchester City verkaste (2,7) - 13 Speelde vóór zijn komst naar Ajax voor Willem II (7) -14 Ajacied die dit jaar overstapte naar AD0 Den Haag (1,5) -15 Italiaanse term voor 'vrije verdediger' (6) -17 Afslag die Van Basten als golfliefhebber ook vaak moet maken (5) Kick Off 7 AJAX - WILLEM II

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 7