Contract Fred Grim met twee jaar verlengd Ajax-archivaris koninklijk onderscheiden Ajax-nieuws Ajax boekt winst Ajax heeft het contract met keeperstrai ner Fred Grim met twee jaar verlengd. Ffet huidige contract met Grim liep tot en met juni 2006. De nieuwe overeenkomst loopt tot 1 juli 2008. Fred Grim werd na zijn keeperscarrière actief als keeperstrainer bij de jeugdoplei ding van Ajax. Grim behaalde in 2003 het diploma Trainer/Coach 1 - jeugd van de KNVB. Vorig jaar juli werden Grim en John van den Brom aangesteld als trainers van Jong Ajax. Zij volgden daarmee John van 't Schip en Marco van Basten op. Sinds 16 maart jongstleden maakt Grim deel uit van de trainersstaf van het eerste elftal, waar hij als keeperstrainer actief is. Fred Grim maakt nu deel uit van de technische staf van Ajax 1 Ajax heeft over de eerste zes maanden van het boekjaar 2004/2005 een netto winst van 5,9 miljoen Euro geboekt. Het operationele resul taat bedraagt 6,8 miljoen Euro positief. Ajax realiseerde een positief saldo vergoedings sommen van 1,8 miljoen Euro. Dit saldo vergoedingssommen bestaat uit de afschrij vingen vergoedingssommen van 8,6 miljoen Euro en uit het resultaat vergoedingssommen van 10,4 miljoen Euro. De netto omzet is 38,9 miljoen. De totale bedrijfskosten zijn 32,1 miljoen. De belas- tinglast op het positieve resultaat bedraagt 3,0 miljoen. Het groepsvermogen bedraagt 78,6 miljoen en komt op 61,5% van het balanstotaal. 4 Kick Off AJAX - WIILEM II De KNVB en de UEFA beloonden Willem Schoevaart al eerder dit millennium en nu heeft de koningin hem zelfs weten te vin den. Op 18 maart, de 105de verjaardag van de club, kreeg de 87-jarige Ajax- archivaris een vervroegd verjaardagsca deau uit handen van de Amsterdamse burgemeester Job Cohen. Hij mag zich nu Lid in de Orde van Oranje Nassau noemen. Willem Schoevaart is al sinds september 1930 lid van Ajax en die liefde kreeg Schoevaart met de paplepel ingegoten. Vader Frans droeg het Ajax-shirt van 1905 tot 1916 en was van 1925 tot 1932 ook voorzitter van de club. Zelf voetbalde Willem Schoevaart ook, maar het eerste team heeft hij nooit bereikt. Wél heeft hij in het tweede gespeeld, meer dan dertig jaar cricket gespeeld en is hij sinds 1988 erelid van de club. Eind juni 2001 be kroonden de KNVB, het IOC en de FIFA de heer Schoevaart met de oorkonde Vrijwillger van het Jaar in de categorie 'Vrijwilligers met een hart voor club historie'. Trots was hij ruim een halfjaar geleden toen de UEFA hem eerde als één van de Magnificent Seven, een select gezelschap mensen die zich op bijzondere wijze voor het clubvoetbal inzetten, door hem een award te over handigen. Schoevaart is al 74 jaar lid van Ajax. Volkomen overdonderd kwam Schoevaart vrijdag 18 maart de bestuurskamer van Ajax binnen. Daar wachtten vrienden en familie hem op. Vergezeld van zijn vrouw luisterde hij naar de burgemeester. 'Schoevaart Is Ajax,' vond de Amster damse burgervader Job Cohen. 'Hij is het geheugen en het geweten van de club. Hij is de cultuurdrager en -bewaker Het nieuwe Lid in de Orde van Oranje Nassau poseert trots met de Amsterdamse burgemeester Job Cohen. van Ajax. Hij is niet alleen een icoon, maar een voorbeeld voor al diegenen die vrijwilligerswerk bij Ajax willen doen.' Na de inleidende woorden speldde Cohen de orde op de revers in de buurt van de gouden Ajax-speld op. Voorzitter John Jaakke richtte vervolgens het woord tot Schoevaart en sprak mooie woorden als 'history is our friend, not our master, maar jij bent wel onze meester'. Zoon Frank deed een persoonlijke duit in het zakje. 'Vader is gek op de natuur,' begon hij zijn betoog. 'Zolang er maar krijtlijnen omheen staan.' Natuurlijk had de onderscheiden Schoevaart het laatste woord: 'Ik ben overdonderd, maar trots op mijzelf!' Ba

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 4