Weer geen winst in Friesland m Terugblik sc Heerenveen - Ajax Charisteas: lk ben niet blij. We hebben een belangrijk duel verloren en ik ben geblesseerd' Hans Vonk is tegen zijn vorige club kansloos als Seip van dichtbij de gelijkma ker binnenschiet. De Ajax-defensie is verslagen. Maxwell treurt over nieuw puntenverlies in Heerenveen. Het zit de nieuwe trainer Danny Blind in de eerste wedstrijden bepaald niet mee. Was Ajax bij zijn debuut tegen PSV volslagen kansloos, tegen sc Heerenveen had er een andere uitslag op het score bord kunnen staan dan de uiteindelijke 2-1 nederlaag. Maar ongelukkige momenten pakten desastreus uit. En zo staat Blind nog altijd op 0 punten uit twee duels en wachten binnenkort ook nog de zware duels tegen AZ en Feyenoord. 'Als je die wedstrijden die wij hebben gehad en nog krijgen loskoppelt, dan weet je dat je tegen PSV en AZ thuis en Heerenveen en Feyenoord uit averij kan oplopen,' stelde Blind na afloop. 'Als die losse wedstrijden dan deel uitmaken van een serie, dan besef je dat het er niet rooskleurig uitziet.' Toch was in het Abe Lenstra Stadion het eerste wapenfeit voor Ajax, dat speelde met doelman Hans Vonk (want ervaring en rust is op dit moment belangrijk voor het team, aldus Blind) en Holland Casino Eredivisie Zaterdag 2 april 2005 - Abe Lenstra Stadion, Heerenveen - 21.000 Scheidsrechter: Dick Jol sc Heerenveen - Ajax 2-1 (0-1) Scoreverloop: 34. Angelos Charisteas 0-162. Marcel Seip 1 -1 87. Georgios Samaras 2-1 Sc Heerenveen: Brian Vandenbussche; Said Bakkati, Petter Hansson Marcel Seip, Jeroen Drost; André Hanssen, Marcel Breuer, Daniel Hestad; Ugur Yilderim (85. Yuri Rose), Klaas Jan Huntelaar (69. Georgios Samaras), Lasse Nilsson (79. Victor Sikora) Coach: Gert Jan Verbeek Niet ingezet: Sven Taberima, Hannu Haarala, Thomas Prager, Joey van den Berg Ajax:Hans Vonk; Hatem Trabelsi, John Heitinga Julien Escudé, Maxwell; Steven Pienaar (72. Nigel de Jong), Hedwiges Maduro, Rasmus Lindgren; Mauro Rosales (80. Daniël de Ridder), Angelos Charisteas (65. Nicolae Mitea), Ryan Babel Coach: Danny Blind Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Anthony Obodai, Zdenek Grygera, Nourdin Boukhari een nieuw middenveld. Wesley Sneijder was namelijk geschorst en spelen met Rafael van der Vaart was een te groot ri sico met oog op diens hamstringklachten. Rasmus Lindgren verving Van der Vaart aan de linkerkant en Steven Pienaar nam de honneurs waar van Sneijder. Nadat de taken tussen Pienaar en de andere middenvelder Hedwiges Maduro anders waren verdeeld - Maduro pakte loop- wonder Daniel Hestad op Ajax-helft over van Pienaar - ging het beter met Ajax dan in het begin van het duel. Na ruim een half uur spelen drukte Ajax dat overwicht uit in de openings treffer. Mauro Rosales trok strak voor, Angelos Charisteas was zijn man te snel af en scoorde met een fraaie halve volley de 0-1. Die voorsprong nam Ajax de kleedkamer mee in. In het kwartiertje rust probeerde Blind zijn team bij te sturen en te waarschuwen voor de kracht van Heerenveen, want hij had gezien dat zijn spelers met een verkeerde gedachte aan het voetballen waren. 'Juist in dit soort wedstrijden, als je weet dat Heerenveen bij een achterstand oppor- tunistischer gaat spelen moet je vooruit denken. Wij voetbalden te veel achteruit.' Prompt kreeg Ajax in de tweede helft het deksel op de neus. Dat gebeurde in de 62ste minuut bij een corner vanaf links. De Ajacieden grepen onvoldoende in, waardoor verdediger Marcel Seip zijn voet achter de bal kon zetten en hij scoorde, 1-1. Daarna lukte weinig meer bij Ajax. Blind moest Charisteas gedwongen Angelos Charisteas laat Petter Hansson zijn hielen zien. De Griek scoorde en viel bij de gelijkmaker van Heerenveen geblesseerd uit. wisselen voor Nicolae Mitea vanwege een blessure, haalde Pienaar naar de kant voor Nigel de Jong en bracht Daniël de Ridder in voor Rosales. De omzettingen leken hun vruchten af te werpen, maar niets was minder waar. Mitea en Babel misten kleine moge lijkheden terwijl bij Heerenveen inval ler Georgios Samaras wel scoorde. De van Ajax gehuurde Victor Sikora zorgde voor balverlies bij Daniël de Ridder, de ingevallen Samaras liep vervolgens door en dompelde Ajax in rouw, 2-1. Ryan Babel in duel met zijn opponent Said Bakkati. Kick Off AJAX - WILLEM II L

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 27