Doemscenario bij debuut Danny Blind Terugblik Ajax - PSV Blind:'De doelstelling om Champions-Leaguevoetbal te halen is nu moeilijker te realiseren' Danny Blind instrueert in zijn eerste duel als trainer van Ajax 1 de spelers. Assistent-trainer Gerard van der Lem ondersteunt. John Heitinga gaat een kopduel aan met Jan Vennegoor of Hesselink. Het doemscenario dat trainer Danny Blind in zijn debuutwedstrijd absoluut wilde vermijden, kwam toch uit. Tegen koploper PSV leed Ajax zijn grootste thuisnederlaag in de eredivisie in de geschiedenis. Met 0-4 was de ploeg van Guus Hiddink heer en meester. Ajax had het in de Amsterdam ArenA tot vorig jaar altijd moeilijk tegen PSV. Alleen vorig seizoen won Ajax met 2-1, maar voor die tijd was PSV zes keer triomfator en speelden de ploegen een keer gelijk. Blind voerde geen grote veranderingen door in zijn eerste trainingsweek. Wel gaf hij Rafael van der Vaart een basisplaats en liet hij spits Angelos Charisteas op de bank ten faveure van Ryan Babel. In een zeer aftastende beginfase kwamen beide ploegen niet in de problemen. De eerste mogelijkheid was voor Ajax na bijna twintig minuten toen Julien Escudé de bal knap binnenhield en voorgaf. Ryan Babel torende boven iedereen uit, maar zijn kopbal ging in het zijnet. Vijf minuten later keek Ajax tegen een achterstand aan. André Ooijer speelde de Ajax-defensie zoek, trok goed voor en middenvelder Philip Cocu kopte onge hinderd de openingstreffer achter Bogdan Lobont. Lobont keepte weer, omdat men nog geen risico wilde nemen met Maarten Stekelenburg, die een week voor de topper een lichte hersenschud ding opliep. In de 34ste minuut had Ajax op ge lijke hoogte kunnen komen toen Hatem Trabelsi de aanval opzette en de bal na een kaats van Babel terugkreeg. Het schot van de Tunesiër miste echter de juiste richting. Daardoor leek Ajax met die kleine achterstand de rust in te gaan. De twee minuten extra tijd waren voorbij en scheidsrechter Braamhaar zou naar alle verwachting voor de rust fluiten. Dat deed hij echter pas toen PSV in de 49ste minuut de 0-2 had gemaakt. Mark van Bommel kon de bal in alle rust plaatsen en onhoudbaar voor Lobont binnenwerken. John Heitinga kreeg snel in de tweede helft een aardige kans om Ajax terug te brengen in de wedstrijd, maar de door geschoven aanvoerder zag zijn fraaie kopbal nipt gekeerd door Gomes. Toen Braamhaar in de 55ste minuut na een normaal duel tussen Maxwell en Farfan naar de stip wees en Van Bommel feilloos raak schoot was het over en uit. De aanvoerder van PSV vernederde de jonge Ajacieden nog erger door ook de vierde treffer te maken. Dat de goals allemaal door middenvelders waren ge maakt, gaf exact de verhouding weer. 'Dat het middenveld van PSV beter is dan dat van Ajax is niets nieuws,' aldus Blind. 'PSV heeft de ervaring en de geslepenheid die wij niet hebben. Zij weten precies op welke momenten ze gas moeten geven of de rem erop moeten doen.' Holland Casino Eredivisie Zondag 20 maart 2005 - Amsterdam ArenA, Amsterdam - 50.765 Ajax - PSV 0-4 (0-2) Scoreverloop: 24. Philip Cocu 0-145+4. Mark van Bommel 0-1 54. Mark van Bommel 0-3,59. Mark van Bommel 0-4 Ajax: Bogdan Lobont; Hatem Trabelsi, John Heitinga Julien Escudé, Maxwell; Hedwiges Maduro, Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart (71Steven Pienaar); Mauro Rosales, Ryan Babel, Nourdin Boukhari (62. Nicolae Mitea) Coach: Danny Blind Niet ingezet: Hans Vonk, Angelos Charisteas, Nigel de Jong, Zdenek Grygera, Rasmus Lindgren PSV: Gomes; André Ooijer, Alex, Wilfred Bouma, Young-Pyo Lee; Mark van Bommel Johann Vogel, Philip Cocu (46. John de Jong); Ji-Sung Park, Jan Vennegoor of Hesselink (62. Damarcus Beasley), Jefferson Farfan Coach: Guus Hiddink Niet ingezet: Edwin Zoetebier, Kasper Bogelund, Theo Lucius, Robert de Pinho, Gerald Sibon Rond de wedstrijd brachten club, spelers en supporters een eerbetoon aan de overleden Rinus Michels. In plaats van de Ajacied van de wedstrijd, werd nu de Ajacied voor de eeuwigheid gekozen. Die eer ging met 100 procent van de stemmen naar 'De Generaal'. Ruud en Jaap Jong van Ajax A2 dragen het portret van Rinus Michels het veld op. Kick Off AJAX - WILLEM II 25

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 25