Resultaten De laatste drie competitiewedstrijden tussen Ajax en Willem II Ajax - Willem II 6-0 (2-0) Willem II-Ajax 2-5 (1-1) Willem II-Ajax 1-3 (1-2) Ommekeer Martijn Reuser Espanyol op de reservebank, toen een nieuwe trainer werd aangesteld. Zijn carrière leek op een dood spoor te geraken, totdat Willem II bij de aanvaller informeerde. Omdat de Amsterdammer net vader was geworden, koos hij voor een terugkeer naar het bekende en vertrouwde Nederland. En Reuser wil gewoon dolgraag laten zien, dat hij nog steeds zo goed kan voetballen als vier jaar geleden. Ondanks alle nieuwe namen speelt Willem II tot nu toe een wisselvallig en teleurstellend seizoen. Zo werd bijvoor beeld al van NEC (2-0), Feyenoord (1-3 en 7-0), AZ (3-1 en 1-3), NAC Breda (0-1), FC Twente (0-3), Roda JC (4-0) en RBC Roosendaal (2-0) verloren, waardoor de ploeg afzakte naar de kelder van de Holland Casino Eredivisie en de Holland Casino Eredivisie Zondag 28 september 2003 - Amsterdam ArenA - 47.728 Scheidsrechter: Dick van Egmond Scoreverloop: 14. Wesley Sonck 1-0,29. Zlatan Ibrahimovic 2-0, 49. Wesley Sneijder 3-0,57. Victor Sikora 4-0,68. Tom Soetaers 5-0, 81Steven Pienaar 6-0 Ajax: Bogdan Lobont, Hatem Trabelsi (72. Nigel de Jong), Petri Pasanen (46. Abubakari Yakubu), Julien Escudé, Maxwell, Steven Pienaar, Tomas Galasek Wesley Sneijder, Wesley Sonck, Zlatan Ibrahimovic (55. Victor Sikora), Tom Soetaers Coach: Ronald Koeman. Niet ingezet: Rafael van der Vaart, Jelle van Damme, Wamberto, Sander Boschker Willem II: Geert de Vlieger (15. Peter Zois), Neuson Wau, Frank van Mosselveld, Kew Jaliens, Joris Mathijsen, Sven Delanoy, Tarik Sektioui, Danny Mathijssen, Bart van den Eede (58. Jatto Ceesay), Denny Landzaat, Dmitri Shoukov (76. Youssef Mariana) Coach: Mark Wotte Niet ingezet: Jos van Nieuwstadt, James Quinn, Tom Caluwé, Anouar Hadouir Holland Casino Eredivisie Zondag 16 mei 2004 - Willem II Stadion, Tilburg -14.450 Scheidsrechter: Peter Oskam Scoreverloop: 37. Tom Soetaers 0-145. Tom Caluwé (pen) 1 -1 53. Anthony Obodai 1 -2,71Bart van den Eede 2-2,73. Anthony Obodai 2-3, 83. Zlatan Ibrahimovic 2-4,90. Daniël de Ridder 2-5 Willem II: Geert de Vlieger Nuelson Wau (67. Dimitri Shoukov), Jos van Nieuwstadt, Kew Jaliens, Frank van Mosselveld; Danny Mathijssen, Tom Caluwé, Raymond Victoria; Romano Denneboom, James Quinn (67. Bart van den Eede), Anouar Hadouir Coach: André Wetzel Niet ingezet: Sven Delanoy, Youssef Mariana, Peter Zois, Frank van der Struijk Ajax: Maarten Stekelenburg; Zdenek Grygera, Johnny Heitinga, Nigel de Jong, Maxwell; Tomas Galasek, Rafael van der Vaart (46. Anthony Obodai), Wesley Sneijder (77. Abubakari Yakubu); Daniël de Ridder, Zlatan Ibrahimovic, Tom Soetaers (62. Victor Sikora) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Bogdan Lobont, Yannis Anastasiou, Thomas Vermaelen Holland Casino Eredivisie Zondag 7 november 2004 - Willem II Stadion, Tilburg - 7.264 Scheidsrechter: Jan Wegereef Scoreverloop: 13. Zdenek Grygera 1 -0 (e.d.), 36. Mauro Rosales 1 -1 43. Mauro Rosales 1-2,62. Maxwell 1-3 Willem II: Oscar Moens; Nuelson Wau, Michel Kreek (54. Iwan Redan), Jos van Nieuwstadt, Albert van der Haar; Marlijn Reuser, Raymond Victoria, Danny Mathijssen; Anouar Hadouir (78. Germain Augustien), Tom Caluwé (73. James Quinn), Kevin Bobson Coach: Robert Maaskant Niet ingezet: Peter Zois, Sven Delanoy, Hans Denissen, Arjan Swinkels Ajax: Hans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé, John O'Brien (80. Wesley Sneijder); Steven Pienaar (70. Tomas Galasek), Rafael van der Vaart, Maxwell (77. Nigel de Jong); Mauro Rosales, Yannis Anastasiou, Nourdin Boukhari Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Ryan Babel, Nicolae Mitea, Daniël de Ridder Tilburgse fans de woorden nacompetitie en degradatie af en toe al in de mond namen. Toch wil de optimistische trainer Maaskant niets van die voetbalbegrippen weten. 'Willem II heeft een moeilijke periode achter de rug, die gemakkelijk te verklaren is. Op het gegeven moment hadden we namelijk met heel veel blessu res te maken. En in de smalle selectie die wij hebben, heeft dat grote gevolgen.' De kwetsuren in de spelersgroep volgden elkaar inderdaad in rap tempo op. Verdediger Nuelson Wau viel al vroeg in het seizoen uit met een zware kniebles sure. Dezelfde kwetsuur liep aanvaller Anouar Hadouir een paar maanden later op, zodat Maaskant al halverwege het seizoen twee belangrijke spelers voor de rechterkant moest missen. Daar bovenop kwamen langdurige blessures voor Kreek, Tom Caluwé, Danny Mathijssen en Martijn Reuser. Hierdoor was de coach gedwongen veel jonge spelers te laten debuteren, wat de vastigheid in de opstel ling niet ten goede kwam. Nu de langdurig geblesseerden uit de lappenmand kruipen, lijkt de weg omhoog voor Willem II weer ingeslagen. Maaskant: 'We zijn inderdaad op de weg terug. Omdat er steeds meer spelers op het trainingsveld verschijnen, gaat het niveau tijdens de oefeningen weer omhoog. De scherpte keert terug en ik heb meer mogelijkheden om de basiself te bepalen. Deze ploeg kan echt wel goed voetballen, dat hebben we vooral voor de winterstop een aantal keren laten zien. Toen stonden we zelfs een tijdje op de vijfde plaats.' Willem II mag dan een lastige periode achter de rug hebben, bij Ajax is het vaarwater ook wel eens rusti ger geweest. Maaskant vind dat zijn ploeg vandaag moet proberen te profiteren van de huidige situatie bij de Amsterdammers. 'In onze thuiswedstrijd tegen Ajax (in november vorig jaar, 1-3 winst voor Ajax, red.) hebben we dat nagelaten. Ook toen zaten de Amsterdammers in een moeilijke periode. Helaas hadden we destijds te veel respect voor Ajax.' Voor beide clubs heeft het duel van vandaag extra lading, omdat over twee weken de halve finale van de Amstel Cup op het programma staat. Daarin ontmoeten Ajax en Willem II elkaar in Tilburg. 'Deze wedstrijd is een goede testcase voor ons. Als er vandaag iets fout gaat, kunnen we daar rekening mee houden voor het duel in de Amstel Cup.' Hoe moet volgens Maaskant Ajax bestreden worden? 'Met onze snelle buitenspelers en onze capaciteit om op de counter te loeren hebben we middelen om de mannen van Blind wellicht pijn te doen. Willem II komt namelijk niet naar de ArenA om een pak slaag te krijgen. Dat hebben we dit seizoen al bij Feyenoord meegemaakt (7-0) en daar hebben we leergeld voor be taald. We komen voor de winst.' Oud-Ajacied Reuser is het met zijn coach eens. 'Al ben ik vandaag met een punt ook al tevreden. Het is altijd bijzonder om tegen Ajax te spelen. Het is mijn oude duppie en ik zal wat oude bekenden de hand schudden. Ik ben in ieder geval extra gemotiveerd vandaag.' En niet alleen omdat Reuser tegen een oude werkgever speelt. 'Deze ontmoeting is vooral speci aal vanwege de Amstel-Cup wedstrijd over twee weken. Vooral dat duel is heel belangrijk voor ons. Als we de finale kunnen halen en daarin bijvoorbeeld PSV treffen, is Willem II al zeker van deelname aan UEFA-Cupvoetbal. Dat zou dit seizoen van 'ups and downs' wat kleur geven. Vandaag kunnen we Ajax in ieder geval al laten zien, dat ze het over twee weken moeilijk zullen krijgen.' Trainer Robert Maaskant heeft in de dug-out een onderonsje met oud-Ajacied Michel Kreek. Kick Off 91 AJAX - WILLEM II Z 1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 21