Generale repetitie voor halve finale Amstel Cup Willem II komt vandaag op bezoek in de ArenA. Het toeval wil, dat Ajax over precies twee weken opnieuw tegen de Tilburgers moet aantreden. In Brabant staat dan de halve finale van de Amstel Cup tussen de Tricolores en de Amsterdammers op het programma. Voor beide clubs kan deze maand dus een belangrijke stap gezet worden in de richting van deelname aan Europees voetbal. Doelstelling Nieuwelingen tekst Patrick Leemans Willem II is bezig aan een toch wel teleur stellend seizoen. De Tilburgers hadden aan het begin van dit seizoen namelijk een bepaalde doelstelling geformuleerd. Ze wilden dit voetbaljaar tussen de vijfde en achtste plaats eindigen. De verwachtingen bij de Tricolores waren zo hooggespan nen, omdat de club een aantal ervaren jongens had aangetrokken. Ook tekende trainer Robert Maaskant begin januari 2004 een driejarig contract bij Willem II. Deze coach wordt al jaren de kroonprins van het trainersgilde genoemd. De 36-ja- rige oefenmeester uit Schiedam heeft namelijk twee wonderen verricht door het kleine RBC Roosendaal tot twee keer toe in de Holland Casino Eredivisie te houden. Maaskant zette al vroeg zijn handtekening onder een verbintenis in Tilburg, zodat hij de selectie van Willem II kon aanvullen. Aan het eind van vorig seizoen vertrokken er maar liefst twaalf contractspelers, waardoor een kwaliteits injectie nodig was. De Tricolores verrasten vervolgens vriend en vijand door een aantal oude bekenden terug naar Nederland te halen. Zo werden de ervaren doelman Oscar Moens, ver dediger Michel Kreek en aanvaller Martijn Reuser vastgelegd. Daarnaast investeerde Willem II in de toekomst door de spitsen Kevin Bobson en Iwan Redan voor vier jaar te contracteren. En tijdens de winterstop zaten de Tilburgers ook niet bepaald stil op de transfermarkt. De oude bekende Jatto Ceesay tekende tijdens het winterreces een verbintenis tot het eind van dit seizoen. De Gambiaanse rechtsbui ten speelde eerder al tien jaar in Tilburg, maar vertrok eind 2003 naar het Arabische Al Hilal. Daar raakte hij eind vorig jaar in onmin met de club, waardoor Ceesay nu opnieuw in het roodwitblauw speelt. Ook besloot Willem II in de winter stop middenvelder Arvid Smit van PSV te huren en spits Cristophe Lepoint van 1860 München aan te trekken. Van het flink aantal nieuwelingen hebben er vier een Ajax-verleden. Moens (32) speelde in de jeugd van de Amster dammers voordat hij via Excelsior, Go Ahead Eagles, AZ, RBC Roosendaal en Genoa bij Willem II belandde. Kreek Martijn Reuser viert op zijn eigen wijze een doelpunt tegen voetbalde van 1989 tot 1995 bij Ajax. Via het Italiaanse Padova en Perugia, Vitesse en AEK Athene keerde de 34-jarige verde diger terug naar Nederland. Bobson (24) kwam van 1998 tot medio 2001 uit in het eerste elftal van Ajax, voordat zijn drieja rige periode bij NAC Breda begon. Na een jaartje Espanyol speelt de linksbuiten nu weer in de Holland Casino Eredivisie. Reuser vertegenwoordigde van 1994 tot 2000 de clubkleuren van Ajax, met tus sendoor een verhuurperiode aan Vitesse, waarna hij voor een Engels avontuur bij Ispwich Town koos. Daar speelde de aanvallende middenvelder de afgelopen vier seizoenen. Een opvallende gelijkenis tussen deze vier ex-Ajacieden is dat ze I Groningen. allen op zoek zijn naar revanche. Moens had jaren ruzie met zijn werkgever AZ over zijn contractueel vastgelegde image rechten. In juni 2002 won hij de arbitra gezaak van de Alkmaarse club, maar in februari 2003 kregen beide partijen het opnieuw met elkaar aan de stok. Een paar maanden later zette trainer Co Adriaanse de doelman uit de selectie, om de onrust bij de club weg te nemen. De tweevoudig international verdween naar Genoa om een jaar later terug naar Nederland te keren. Kreek genoot twee seizoenen van de Griekse zon, maar kreeg problemen met AEK Athene omdat zijn salaris maar niet uitbetaald werd. Ook hij vertrok met revanchegevoelens. Bobson belandde bij Kick Off 1 q AJAX - WILLEM II VJ

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 19