u I ff ff f - I I I "iï.£»y 'Geef je respect, dan krijg je ook respect' Volledige naam Geboorten' Maduro umere Gecont 'acteerd 0l-< 07-2004 I- MH £®fact"to 30-06-8007 Vorige cJubs kompetitie D -AmsteJ Cup f 1 ®®A Cup Totaal 1 6 1 sa 1 tgHjfjtUt^Tr In Kerkrade staat Hedwiges Maduro onder winterse omstandigheden voor het eerst in het basiselftal van Ajax. in het veld. Hoe de interlandcarrière van Maduro zich verder ontwikkelt, is zelfs gesprekstof voor de bondscoaches Foppe de Haan (Oranje onder 20) en Marco van Basten. Het wereldkampioen schap voetbal voor spelers tot 20 jaar is namelijk deze zomer in Nederland en De Haan wil Maduro er graag bij hebben in de voorbereiding daarop. Het grote Oranje speelt op 8 juni een uitwedstrijd tegen Finland. Twee dagen later begint het WK voor Nederland onder 20. 'Ik wil daar heel graag spelen. Het lijkt me toch wel dat ze mij daar ook naar vragen? Maar we zullen wel zien wat er gebeurt. Het heeft me gevleid dat De Haan mij de belangrijkste speler in zijn elftal noemde. Ik zou dan wel de voorbereiding ook moeten meemaken, want het middenveld moet staan.' Bij Ajax debuteerde Maduro, net als in Oranje, met een invalbeurt in het buiten land. Bij AJ Auxerre mocht hij vijf minuten meespelen. 'Ik viel ongelukkig in. Ik had nog geen twee stappen in het veld gezet of de 3-1 viel. Mijn taak in het veld veranderde direct. Ik was ingevallen om te controleren, maar moest toen in de spits.' Zijn controlerende kwaliteiten kon hij vervolgens in alle volgende wedstrijden laten zien in het basiselftal van Ajax. Te beginnen met ADO voor de Amstel Cup. 'Net als in de UEFA Cup telt in de beker alleen het resultaat. Het veld was verschrikkelijk slecht door de sneeuw. In het belang van het team moest iedereen simpel spelen. Daar heb ik geen moeite mee. Als je 5-0 voor staat, kan je wel eens iets grappigs proberen, maar soms ook niet. Als het niet lukt, sta je voor paal.' Tegen NEC was het tijd voor de volgende mijlpaal in de bliksemcarrière van de Almeerder. In de 51ste minuut was hij er als de kippen bij om een afgeslagen bal alsnog binnen te prikken. 'Het is ge weldig om de winnende te maken, 's Avonds kijk je dan wel lekker naar de televisie, want je weet dat het 1- 0 blijft en dat jij die hebt gemaakt.' j De positie van controlerende middenvelder die Maduro be kleedt, is een belangrijke in het veld. 'Ik moet rust in het team brengen en het tempo bepalen, i Dat is mijn taak en daarvoor heb ik tijdens de jeugdoplei- Ij ding getraind. Ik heb daarin 1 de hele as gehad, op de kee persplaats na. Van spits, tien, via 4 naar 3. Alle posities bevie len mij wel goed.' Of hij vanavond tegen Willem II in de basis staat, is nog onduidelijk want het herstel van Tomas Galasek ging de laatste week met grote sprongen vooruit. De oud-speler Willem II heeft zijn ervaring en routine als grote pluspunten. 'Ik moet mijn best blij ven doen op de trainingen en als ik blijf presteren, zien we wel wat er gebeurt als hij weer fit is. Ik zie Willem II als een stugge tegenstander. Een ploeg die compact speelt en heel gevaarlijk is in de counter. Ik staar me niet blind op de mindere resultaten van Willem II, want als ze vanavond van ons winnen dan heeft niemand het daar meer over. Als wij net zoveel inzet en scherpte tonen als zij, dan winnen wij. Want onze voetbalkwa liteiten zouden beter moeten zijn dan die van hun.' Hedwiges Maduro heeft het naar zijn zin bij Oranje. Kick Off -t AJAX - WILLEM II 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 11