Terugblik Ajax kent op de valreep prima zondag Opluchting na winst in Kerkrade Ajax - FC Den Bosch Roda JC - Ajax Twee dagen hadden Ruud Krol en Tonny Bruins Slot na het vertrek van Ronald Koeman om Ajax weer op de rails te krijgen en het team naar hun hand te zet ten. Het nieuwe trainersduo had in ieder geval een verrassing in petto: Hedwiges Maduro maakte zijn debuut in de Holland Casino Eredivisie met een basis plaats op het middenveld. Aan zijn zijde had Maduro Maxwell (Nigel de Jong speelde linksback) en Wesley Sneijder. John Heitinga vormde met Julien Escudé het centrum van de verdediging. In de eer ste helft, op een goede opening van Roda JC na, was Ajax superieur. Na ruim een halfuur maakte Maduro een actie richting het aanvallende doel. Keeper Kujovic stuitte de inzet van de jonge middenvelder maar schoof zo de bal in de voeten van Angelos Charisteas die, zoals het een echte spits betaamt, wel raad wist met de kans en zijn eerste competitiegoal voor Ajax maakte: 0-1. Enkele minuten voor rust verdubbelde Escudé de marge toen hij koppend uit een goede vrije trap van Wesley Sneijder Kujovic passeerde: 0-2. In de tweede helft wankelde Ajax even en Cristiano, een van de vijf aanvallers die het laatste deel van de wedstrijd bij Roda in het veld stonden, maakte er met een halve omhaal 1-2 van, maar verder liet Ajax het niet komen. Dat de drie punten mee naar Amsterdam werden genomen, zorgde voor opluchting bij de Ajacieden. Holland Casino Eredivisie Zondag 27 februari 2005 - Parkstad Limburg stadion, Kerkrade -17.500 Scheidsrechter: Ben Haverkort Roda JC-Ajax 1-2 (0-2) Scoreverloop: 33. Angelos Charisteas 0-142. Julien Escudé 0-2, 64. Cristiano 1 -2. Roda JC: Vladan Kujovic; Ger Senden, Pa-Modou Kah, Mark Luijpers Predrag Filipovic; Sergio, Boldiszar Bodor (56. Edrissa Sonko), Ivan Vicelich, Jerome Colinet (56. Diego Jongen); Cristiano, Arouna Koné Coach: Wiljan Vloet Niet ingezet: Roel Brouwers, Guido Budziak, Ken Leemans, Rompelberg, Youssef Sofiane Ajax: Maarten Stekelenburg; Hatem Trabelsi, John Heitinga Julien Escudé, Nigel de Jong (46. Rafael van der Vaart); Hedwiges Maduro, Wesley Sneijder (66. Anthony Obodai), Maxwell; Mauro Rosales, Angelos Charisteas (72. Ryan Babel), Nourdin Boukhari Coach: Ruud Krol en Tonny Bruins Slot Niet ingezet: Bogdan Lobont, Yannis Anastasiou, Nicolae Mitea, Daniël de Ridder Kick Off rn AJAX - PSV L' Holland Casino Eredivisie Zondag 20 februari 2005 - Amsterdam ArenA - 45.619 Scheidsrechter: Jack van Huiten Ajax - FC Den Bosch 2-0 (0-0) Scoreverloop: 90+1. Daniël de Ridder 1-0,90+2. Nourdin Boukhari 2-0 Ajax: Maarten Stekeienburg; Hatem Trabelsi, John Heitinga Julien Escudé, Maxwell; Anthony Obodai (60. Ryan Babel), Rasmus Lindgren (80. Yannis Anastasiou), Rafael van der Vaart; Mauro Rosales, Angelos Charisteas (70. Daniël de Ridder), Nourdin Boukhari Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Bogdan Lobont, Hedwiges Maduro, Urby Emanuelson, Nicolae Mitea Uiteindelijk eindigde de 22ste speelronde voor Ajax zeer positief. De ploeg won zelf in de slotfase met 2-0 van FC Den Bosch en concurrent voor de tweede plaats AZ liet twee punten liggen. Daardoor slonk het verschil tot vier punten. FC Den Bosch, de nummer 18 van de ere divisie, koos dit duel niet voor het voetbal maar voor zichzelf. Dus stonden de Brabanders met elf man op eigen helft als een blauw afweergeschut. Slechts heel af en toe werd het eenrichtingsverkeer onderbroken door een uitbraak van de gasten, maar op die momenten stond Maarten Stekelenburg goed opgesteld. Aan de andere kant blonk Kris Mampaey uit. Hij lag dwars bij doelpogingen van Mauro Rosales, Rafael van der Vaart en Anthony Obodai. Zijn kwaliteiten had hij in de twintigste minuut ook bij een strafschop moeten laten zien, waren het niet dat scheidsrechter Jack van Huiten niet floot bij een overtreding op Rasmus Lindgren, spelend als nummer 10. Ajax bouwde wel, zonder dat iemand met kop en schouders boven de formatie uitstak, aan een overwicht, maar pas nadat de trainer Ryan Babel, Daniël de Ridder en Yannis Anastasiou in het veld had ge bracht begon de defensie van Den Bosch te piepen en kraken. Dat er uiteindelijk in de blessuretijd twee keer werd ge scoord verbaasde Koeman niet. 'Het zou onvoorstelbaar zijn geweest als we deze wedstrijd niet hadden gewonnen.' Bij beide goals was Daniël de Ridder de hoofdpersoon. Hij volleyde de bal onder Mampaey door nadat Anastasiou op hem had teruggekopt en een minuut later gaf De Ridder de bal scherp voor. Voor Babel ging de bal nog te hard, maar Nourdin Boukhari was op links goed doorgelopen en hij schoof de 2-0 binnen. FC Den Bosch: Kris Mampaey; Steve Olfers, Peter Uneken Paul Beekmans, Feme Snoyl; Charlie vd Ouweland, Marcel Cas, Mounir Biyadat, Jochen Jansen; Dennis Schulp (85. Vincent Euvrard), Koen van de Laak (48. Robbie Haemhouts) Coach: Henk Wisman Niet ingezet: Berry Powel, Thijs vd Meulen, Martijn van Strien, Erwin van lersel Johnny Heitinga met de mascotte van de wedstrijd, Maikel van Opijnen van Ajax D3 Accountante Adviseurs Ajacied i dc wedstrijd Julien Escudé werd weer de Ajacied van de wedstrijd.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 26