ftassËsT 11 SST1-®» l Concurrentie PSV hij op het veld hoorde en er is dan maar één manier om daar iedereen, en vooral de technische staf van Ajax, van te over tuigen: door goed te trainen. 'Je moet je eerst voor de trainers bewijzen. Dat kan op de training. Ik deed er alles aan om het tegendeel te bewijzen, dat ik niet op de tribune hoorde. Je hoopt dan op een klein kansje. Dat kansje kreeg ik in de uit wedstrijd tegen NAC en ik greep hem. Ik leverde strijd en ik scoorde gelukkig twee goals. Dat was mooi meegenomen, niet alleen voor mij maar ook voor de club en de trainer. Ik kon vooraf alleen maar hopen dat die wedstrijd zo zou gaan. En het gebeurde, voor mij was dat heerlijk.' Boukhari kreeg zijn kans doordat Nicolae Mitea, zijn directe concurrent voor de positie van linkervleugelaanval- ler, in een vormcrisis belandde. Doordat Boukhari niet alleen de wedstrijd tegen NAC zo goed speelde, maar ook de daar opvolgende wedstrijden in vorm bleek, verhuisde Mitea naar de bank of zelfs de tribune. 'Ik heb Mitea geprobeerd te steunen. Ik heb tegen hem gezegd dat hij beter zijn best moest doen en er moest staan. Ik zei hem dat als hij zo zou blijven spelen, hij het moeilijk zou maken voor zichzelf. Dan zouden de rollen omge draaid worden. Hij bleef minder spelen en daardoor maakte de trainer de keuze mij weer een kans te geven. Ik deed het wel goed en dat is moeilijk voor hem. Met mij gaat het nu lekker en Mitea zit nu in de situatie waar ik in zat. Het is nu aan hem om daar overheen te komen. Ik heb tegen hem gezegd dat hij toch zijn best moet blijven doen op de training. Kijk, overal heb je een concurrentiestrijd en dat is al leen maar lekker, daar word je zelf sterker van. En je helpt je collega's doordat zij ook scherp moeten blijven. En als je er zelf niet bent is het prettig dat je concur rent het ook goed doet. Maar je moet er altijd voor gaan, de keuze is dan aan de trainer.' Boukhari heeft laten zien dat hij goed kan omgaan met de druk die zijn vak met zich mee brengt. Als van Boukhari verwacht wordt dat hij er moet staan, staat hij er ook, hoewel dat makke lijker klinkt dan het in werkelijkheid is. 'Ik wil elke week lekker voetballen en daar doe ik mijn best voor. Ik wil met z'n allen iets moois kunnen laten zien en aan het eind van het seizoen nog een prijs pakken. Druk is er altijd, zeker bij een topclub als Ajax. En ik kan er gelukkig goed mee omgaan. Ik ben rustig, altijd geweest, en dat wil ik graag zo houden. Ook al gebeurt er iets naars in je leven, je moet toch door. Als je er dan niet goed mee omgaat, blijf je erin hangen en dat is voor jezelf niet goed, maar ook niet voor de mensen om je heen.' 'We krijgen de koploper op bezoek. Het is een kraker, ik hoop dus dat het een mooie wedstrijd wordt. We zullen er alles aan doen om te winnen en met de steun van het publiek moet dat lukken. Het kan wel een moeilijke wedstrijd worden, maar iedereen is te verslaan. Ik heb PSV in de Champions League zien spelen en ook daar doen ze het goed, ook in uitwed strijden. Ze hebben een goede ploeg. Tegenover wie ik kom te staan weet ik niet, bij hun varieert het nogal wie er rechtsback staat. Het maakt mij ook niet uit. Ik ga de wedstrijd in zoals ik altijd de wedstrijd in ga en ik zie wel wie er tegen over me komt te staan.' PSV lijkt het kampioenschap haast niet meer te ont gaan, Ajax heeft alle punten hard nodig Boukhari: 'Van concurrentie word je sterker.' om de tweede plek nog in het vizier te houden en wellicht de spanning terug te brengen in de top van de competitie. Boukhari: 'Het is een belangrijke wed strijd, want wij willen nog wat halen. Als we winnen kunnen we naar iets toeleven, dan wordt het misschien nog spannend. Het zou mooi zijn als we drie punten van PSV kunnen afpakken. Ze hebben drie dagen geleden nog een inhaalwedstrijd gespeeld, misschien dat ze een gelijkspel genoeg vinden. We moeten goed beginnen en hopen dat we snel scoren. Of in ieder geval een keer meer scoren dan zij. PSV heeft veel kwaliteit in het team, maar dat hebben wij ook. Het hangt ook een beetje af van wie in goeden doen is. Vanmiddag zullen we zien wie de beste is.' Positie Aanvaj Gecontracteer(i23 Contract tot 30-06 2nn<f ciubs Spart® mst^WdoelpmtenAjax, Competitie Z D Amstel Cup 10 Totaal 2 0 S3 u Kick Off h AJAX - PSV 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 11