Gevarenzone dreigt na onnodig verlies in Roosendaal I 20 N.E.C. had met een overwinning op RBC definitief afstand kunnen nemen van de gevarenzone. Op de ijspiste van het Vast ft Goed stadion in Roosendaal gingen de Nijmegenaren echter onverdiend en onno dig met 1-0 ten onder. Hetgatmetde 16en 17vande Holland Casino Eredivisie bedraagt nog maar vijf en zes punten. Met nog tien wedstrijden te spelen een magere marge. De omstandigheden waren in Roosendaal verre van ideaal. Van goed en doortastend voetbal was dan ook nauwelijks sprake. Toch was het N.E.C. dat vanaf de start het initiatief nam. Al vroeg in de wed strijd claimde Niedzielan een penalty toen de rappe spits over RBC doelman Friebel duikelde, maar arbi ter Braamhaar oordeelde anders. Aan de andere kant was RBC één keer dicht bij een treffer, toen Smolders uit een dood spelmoment een niet te mis sen kans via de lat over het Nijmeegse doel wist te werken. Dat was feitelijk ook het enige wapenfeit van RBC in de eerste helft. N.E.C. bleef de boven liggende partij, maar de Nijmegenaren slaagden er niet in om te scoren. Op slag van rust leek aan voerder Rob Wielaert dan toch de ban te breken. De aanvoerder van NEC gleed een doorgekopte bal van Patrick Pothuizen over de doellijn, maar stond daar bij volgens de grensrechter in buitenspelpositie. Ook na de hervatting ging N.E.C. op zoek naar een doelpunt. Al na een minuut was Andrzej Niedzielan zijn directe opponent Loran weer eens te snel af, maar moest met lede ogen aanzien hoe zijn stiftbal via de lat over het Roosendaalse doel verdween. Niet veel later stelde spelmaker Said Boutahar doelman Friebel op de proef met een venijnig afstandschot. Daar waar N.E.C. het naliet om de kansen te benut ten, daar was RBC bij één van de weinige mogelijk heden wel trefzeker. Na een afgeslagen vrije trap ontsnapte Tim Smolders even aan de aandacht van de N.E.C. defensie. De aanvaller kreeg de bal in de 55e minuut per toeval voor de voeten en maakte oog in oog met doelman Gentenaar geen fout.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 20