Dorus de Vries: 'Waarom zou ADO de finale niet kunnen halen?' 27 Dorus de Vries (24) is dit sei zoen de onbetwiste nummer één bij ADO Den Haag. In het doel maakt hij een goede indruk en hij had een belang rijk aandeel in het bereiken van de kwartfinale in het Amstel Cup-toernooi. Een ambitieuze doelman die van avond zeer zeker kansen ziet om Ajax te verslaan en daar na met zijn ploeg hoopt door te stomen naar de finale. „In bekerduels gaat het altijd om de vorm van de dag." Het bekerduel tegen FC Twente liep tegen het einde. Bij een 1-1 stand kroop de verlenging voorbij en moesten beide clubs in de strafschop- penserie beslissen wie de sterkste was. Dorus de Vries eiste daarbij een hoofdrol op. Beide ploe gen hadden één keer gemist toen Jeroen Heubach voor de Tukkers mocht aanleggen. „Van Sjaak Polak en Cees Paauwe had ik van tevoren al wat tips gekregen. Ze kennen Heubach uit hun tijd bij FC Twente en wisten dat hij de vorige keer gemist had. Nu zou hij het in de andere hoek proberen. Dat doet hij altijd, verzekerden ze mij." Dat gebeurde ook en De Vries stopte de bal, maar de keeper wil niet te veel eer toebedeeld krijgen. „Het is vooral een teamproees dat wij de kwartfinale hebben bereikt. Roy Stroeve moest de laatste strafschop wel benutten en voelde ook de druk op zich. We hebben het als ploeg samen gedaan, maar het is wel kicken als je een pingel pakt." Nadat hij vorig seizoen in De Kuip zijn debuut maakte is hij niet meer weg te denken uit het Haagse doel. „Ik heb vorig seizoen al laten zien dat ik het niveau aan kan en heb het allemaal zelf afgedwongen. Elke week speel ik constant en maak ik progressie, wat belangrijk is voor een jonge doelman als ik. Trainer Frans Adelaar heeft het vertrouwen in me uitgesproken en dat doet me goed. Net als de supporters die me steunen." Ambitieus is de doelman zeer zeker. „Ik voel dat ik mijn grens nog niet bereikt heb als keeper. Mijn doel is om de subtop te bereiken en het liefst doe ik dat met ADO Den Haag. Zulke ambi ties moet je als voetballer wel hebben, want anders blijf je op je niveau steken en word je niet beter. Met keeperstrainer René Stam werk ik er elke dag hard aan om beter te worden." In plaats van trots te zijn op twee keer een punt

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 27