Angelos Charisteas Ook de verkoop van Zlatan Ibrahimovic aan Juventus is één van de oorzaken van de minde re prestaties van Ajax. Het duurde namelijk tot de winterstop voordat zijn opvolger werd gehaald: Angelos Charisteas (25). De spits maak te deze zomer met Griekenland furore op het EK, maar kwam bij zijn oude club Werder Bremen niet veel verder dan de bank of de tribune. Ajax zag in hem de ideale spits, maar daar is tot dus ver weinig van terecht gekomen. Pas tegen Voorbeschouwing Roda, in zijn zesde competitieoptreden, wist het beoogde aanspeelpunt tot scoren te komen. Charisteas lijkt daarom zijn draai zeker nog niet gevonden te hebben in de hoofdstad. Daarnaast voelt hij de hete adem in de nek van het acht tienjarige talent Ryan Babel. Amstel Cup Ajax speelt vanavond haar tweede bekerwed strijd van het seizoen. Doordat Ajax Europees voetbal speelde, stroomde de ploeg pas in de achtste finales van het Amstel Cup-toernooi in. Vlak na de winterstop werd sc Heerenveen in eigen huis met 2-0 verslagen en via de loting werd het team van Krol en Bruins Slot dus aan ADO Den Haag gekoppeld. In 1987 bereikte ADO Den Haag voor het laatst de finale van het bekertoernooi, toen ging het met 4-2 ten onder tegen de tegenstander van vandaag. Mocht ADO Den Haag zich vanavond plaatsen voor de halve finale, dan hangt een sensatie in de lucht. Want met dan nog één wedstrijd voor de boeg kan het maar zo zijn dat de club uit de Hofstad in mei aan de aftrap van de bekerfinale staat. Het verleden heeft immers

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 25