Tegenstander van vanavond: Ajax 23 Voorbeschouwing Aan de wedstrijden tegen Ajax bewaart ADO Den Haag dit seizoen goede herinneringen. Voor de competitie troffen de spelers van Frans Adelaar de Amsterdammers al twee keer en beide keren werd er een meer dan verdiend punt behaald. Vanavond zal er wor den gestreden om een plek in de halve finale van het Amstel Cup-toernooi. Een mooie gelegenheid voor ADO Den Haag om te laten zien dat de twee vorige duels geen toevals treffers waren. Tegen dit Ajax is dat zeker mogelijk. De Amsterdammers maken voor hun doen een moeilijk seizoen door. Ze bivakkeren op een derde plaats, maar echt overtuigend is de club dit seizoen nog niet geweest. De seizoensouver ture om de Johan Cruijff Schaal ging direct ver loren tegen FC Utrecht (4-2) en in de Champions League kwam Ajax tekort om de tweede ronde te bereiken. Juventus en Bayern München waren voor de Amsterdammers twee maten te groot, zodat ze zich niet wisten te plaatsen voor de tweede ronde van het kampioenenbal. Een ambitie die de club zeker nastreefde aan het begin van het seizoen, maar halverwege al moest bijstellen. Hetzelfde geldt voor de doel stelling dat er zou worden gestreden om de titel, maar nu lijkt de tweede plaats het hoogst haal bare. Deze plek geeft recht op deelname aan de voorrondes van de Champions League. In thuis wedstrijden wil het ook niet vlotten met Ajax. Daarin werden al veel punten verloren. Het team behaalde in de ArenA tot nu toe twaalf verlies- punten (3x gelijk, 2x verlies) en stevent daarmee af op het slechtste thuisresultaat sinds tijden. Daar zijn wel wat redenen voor aan te geven. Eén van de oorzaken is het feit dat de vorige week vrijdag opgestapte trainer Ronald Koeman geregeld met blessures te maken heeft gehad. Aanvoerder en spelverdeler Tomas Galasek heeft veel wedstrijden moeten missen door een bles sure en Steven Pienaar heeft ook langere tijd buitenspel gestaan. Daarnaast misten de 'jonge sterren' Nigel de Jong, Wesley Sneijder, Rafael van der Vaart en John Heitinga veelvuldig de nodige vorm die zij de laatste seizoenen wel toonden. Zij konden het team niet naar een hoger niveau dragen. Ook dé speler van vorig seizoen, Maxwell, heeft zijn goede vorm nog amper kunnen tonen. Verder kon Koeman maar weinig duels met zijn 'eerste keus' spelen. De oefenmeester en ook zijn opvolgers Krol en Bruins Slot maakten, door de vele afwezigen, in de competitie al gebruik van 28 spelers. De ADO-supporters zullen zich vanavond vast en zeker direct de eerdere duels tegen Ajax voor de geest halen. De thuiswedstrijd tegen de Amsterdammers werd, na een 0-3 stand, door de Hagenaars nog omgebogen in een 3-3 gelijkspel. Een maand geleden werd met een 0-0 gelijkspel in de ArenA opnieuw een goed resultaat behaald, terwijl er voor ADO Den Haag zelfs mogelijkheden waren om de volle winst te pak ken. Het team van Frans Adelaar bewaart warme gevoelens aan deze duels tegen Ajax. Voor wed strijden tegen Ajax hebben de spelers geen don- derspeech nodig. Aan motivatie geen gebrek.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 23