PORTRET TEGENSTANDER Met een uiterst jonge selectie veroverde Ajax afgelopen seizoen zijn 29ste lands titel, die vooral gezien kon worden als de ultieme beloning voor een collectieve prestatie. Met hooggespannen verwach tingen startte de landskampioen deze jaargang met 'het elftal van de toe komst'. Maar al snel bleek dat er vooral geen balans was in ervaring en leeftijd. Twee seizoenen geleden wist Ajax nog de kwartfinales van de Champions League te bereiken. Sindsdien stagneert het een en ander in de ontwikkeling van de jeugdige talenten en is de club blij met het overwinteren in het UEFA Cup toernooi. Vooral door het vertrek van Zlatan Ibrahimovic werd de ploeg van Ronald WKfflS&i AWÉiw op acht posities te wijzigen. Dat leidde voor de winterstop tot zeven overwinnin gen op rij en een gelijkspel tegen Feyenoord. Toch bleef Ajax naarstig op zoek naar versterking in de voorhoede. Nadat eerst de Argentijn Mauro Rosales werd aangetrokken, contracteerde Ajax tijdens het kerstreces de Griekse Europees kampioen Angelos Charisteas. De ploeg werd er echter niet beter van. Vooral tijdens de recente 1-2 thuisneder laag tegen FC Twente waren de Amsterdammers de weg volledig kwijt en leek het krediet van Koeman op. Opnieuw richtten de hoofdstedelingen zich echter op. Na de zeges op NAC Breda en FC Den Bosch is de lucht weer enigszins opgeklaard. Toch durft nie mand in Amsterdam nog het woord kam pioenschap in zijn mond te nemen. Want zelfs het bereiken van 1 -%m -'** 'k de Champions League J7T ft H zal een immens zware fed .Mi. 'k.: klus worden. Koeman in aanvallend opzicht machte loos. Ook slaagden de spelers die op het veld stonden er niet in om hun kwalitei ten voor liet team te gebruiken. Na de ontluisterende nederlagen tegen Bayern München, Maccabi Tel Aviv en SC' Heerenveen brak paniek uit in Amsterdam. Koeman wist een dreigende crisis echter te bezweren door zijn elftal Trainer: Ronald Koeman Stadion: Amsterdam Arena (51.00 plaatsen) Begroting: 56 miljoen euro (hoogste van Nederland)

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 7