Ook de onderlinge communicatie liet te wensen over. "Dat is inderdaad een groot probleem. Ik denk dat het niet zo zeer met het aantal buiten landers te maken heeft, maar meer met de vele verschillende nationaliteiten. Daarnaast is ook de herkomst van de spelers van belang. Als je te maken hebt met West-Europeanen zijn er weinig problemen. Maar Oost-Europeanen of Afrikanen moeten erg wennen aan de Nederlandse vorm van teamsport waarin veel tactische discipline wordt verlangd. En juist met veel verschillende achtergronden wordt de communicatie nog belangrijker." Laszlo Bodnar is wat dat betreft een verhaal apart. "Met de komst van Laszlo Bodnar is de wilskracht in het team toegenomen. Vooral in mentaal opzicht kan hij heel belangrijk zijn. Na de wedstrijd tegen Vitesse ben ik echter heel kwaad op hem geworden omdat hij absoluut niet in het belang van het elftal speel de. De ene week jut hij de ploeg op en is hij scherp, maar de andere week is hij zo opge fokt dat hij zich niet aan de afspraken houdt. Op zulke momenten ontstaat er irritatie en frustratie binnen het team." Terwijl een merendeel van het publiek hem als cultfiguur in de armen heeft gesloten. "Dat kan ik ook begrijpen. Maar ik wil alleen maar aangeven dat zijn wilskracht om persé te willen winnen ook zijn valkuil is. Als hij daarin doorslaat, verliest hij namelijk de organisatie uit het oog. Dan wordt zijn kracht zijn zwakte en dus een nadeel voor de ploeg. Waardering en irritatie liggen wat dat betreft net zo dicht bij elkaar als winst en verlies. Daarom zullen we er heel veel energie insteken om Laszlo daarin bij te sturen. Al is dat juist bij hem vanwege de communicatie extra lastig." De laatste drie wedstrijden heeft Roda JC slechts één winstpunt behaald. In hoe verre is een overwinning op Ajax nu een must? "Het mag duidelijk zijn dat we de punten hard nodig hebben. Hoewel Ajax niet in vorm is, blijven ze scoren waardoor de laatste twee competitiewedstrijden alsnog in winst wer den omgezet. Gelukkig spelen we tegen Ajax nooit slecht, toch mag het duidelijk zijn dat het vanmiddag een heel zware wedstrijd wordt. Maar onze intentie is dat we thuis altijd voor de volle winst gaan. Dus ook vandaag." Roda JC, Postbus 1156, 6460 BD KERKRADE T +31 -(0)45-631 7000, F+31 -(0)45-631 7100 e-mail: info@rodaic.nl: internet: www.rodaic.nl: Teletekstpagina's NOS 835 en LI 672 7673

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 5