J Vandaag gaat Roda JC proberen de reeks van vier opeenvolgende competitienederlagen tegen Ajax te doorbreken; dit is overigens nog geen record (zie ook de statistieken). Extra pijnlijk is het dat de laatste drie neder lagen mede veroorzaakt werden door ex- Roda JC-spelers. Het duel in januari van het vorig jaar betrof een inhaalduel en was het eerste competitieduel na de winterstop. Mede door een gebrek aan concurrentie van het amateurvoetbal (er werd op een woensdag avond gespeeld) was de belangstelling overweldigend en zat het stadion zo goed als vol. De wedstrijd begon zoals alle drie de voorgaande edities van Roda JC - Ajax in het Parkstad Limburg Stadion; de thuisclub kwam op voorsprong. Anastasiou heeft een hoge score wat betreft scoren in de onderlin ge duels en hij was het nu dan ook die de score opende na een kwartiertje spelen. De voor bereiding was van Koné, de afronding met links redelijk maar het keeperswerk van Stekelenburg was van een zeer bedenkelijk niveau. Roda JC was nu los en kreeg nog enkele kansjes in het vervolg van het eerste bedrijf; zo draaide een vrije trap van Gregoor van Dijk gedragen door de wind er bijna in. Gescoord werd er echter niet meer, in de meer spannende dan opwindende eerste helft. De opwinding zou in de tweede helft komen. Al na vier minuten was de stand weer gelijk toen de man die nog geen bal goed had geraakt; Sikora, de bal van zo'n zeventien meter via de onderkant van de lat hard binnenschoot' Zo stond het weer 1-1, maar zou het hier dan ook bij blijven? De aanvalsdrift aan beide kanten gaf reden tot twijfels aan deze eindstand. Zo was er eerst Wesley Sonck die de bal hard op de bovenkant van de lat kopte, waarna weer een speler beginnende met een S; namelijk Sergio Roda JC op voorsprong had moeten zetten. De Braziliaan kon vanaf elf meter vrij aanleggen na een klutssituatie, maar zijn schot met links verdween huizenhoog over. Deze pogingen waren allen van zodanige vorm dat de keepers niet hoefden in te grijpen; op het knappe schot van Wesley Sneijder moest Kujovic echter al zijn kunnen tonen. Zo was er in het eerste kwartier van de tweede helft al veel meer gebeurd dan in de gehele eerste helft en genoten alle toeschouwers van een geweldig spektakel waarin sommige spelers op de voorgrond traden terwijl anderen volledig faalden en totaal niet in het stuk voorkwamen. Zo had Ger Senden zijn voormalige ploeggenoot Tom Soetaers volledig in zijn zak; en toch zou de Belg als laatste lachen. Het uitverdedigen van Koné na een comer was volledig fout (al dribbelend door het midden) en het balverlies kon dan ook niet uitblijven; de bal belandde per ongeluk voor de voeten van Soetaers die nu eens niet nadacht maar verwoestend uithaalde; Kujovic was volstrekt kansloos. Het was de eerste bal in 62 minuten die de Belg goed raakte (hij was veruit de slechtste man op het veld) en ondanks zijn doelpunt wisselde trainer Koeman hem direct voor de kleine drib belaar Mitea. De slotfase van het duel stond bol van de spanning maar gescoord werd er niet meer. Zo won Ajax na drie vergeefse pogingen eindelijk weer eens van Roda JC in eigen huis en wacht datzelfde Roda JC nog altijd op de eerste zege op de Amsterdammers in het Parkstad Limburg Stadion.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 17