Op zijn zeventiende verhuisde hij vanuit zijn geboorteland Frankrijk naar de metropool Londen. Sinds drie weken staat Youssef Sofiane onder contract bij Roda JC. De aanvaller, die meer dan vijftig jeugdinterlands speelde en te boek stond als een groot talent, hoopt na diverse omzwervingen nu zijn plek in Kerkrade te hebben gevonden. Je bent pas twintig jaar, toch is Roda JC al je vijfde club. Kun je iets over jezelf vertellen? "Omdat ik ongeduldig was, maakte ik op mijn zeventiende de overstap van AJ Auxerre naar West Ham United. Ik viel enkele keren in, maar al snel bleek de overgang van de jeugd van AJ Auxerre naar het Premiership te groot. Ik raakte geblesseerd aan mijn lies en was acht maanden uit de roulatie. Afgelopen seizoen kreeg ik na het ontslag van de manager geen kans meer. Ik werd uitgeleend aan OSC Lille, maar ook daar raakte ik na*-""" een aantal wedstrijden geblesseerd. De eerste helft van deze jaargang werd ik opnieuw verhuurd, nu aan Notts County dat in de Second League uitkomt. Het niveau viel echter tegen en ik merkte dat ik in een negatieve spiraal terechtkwam. Gelukkig kreeg ik een nieuwe kans bij Roda JC aangeboden." Inmiddels kwam je al tijdens twee wedstrijden in actie. "Die waren niet gemakkelijk. Ook omdat ik de dag na het duel tegen SC Heerenveen terug naar Londen ben gevlogen, omdat mijn vriendin op het punt van bevallen stond. Sinds twee weken ben ik nu vader van een zoon én naarstig op zoek naar woonruimte voor mijn gezin. Je begrijpt dat het een roerige tijd is." Toch zul je je in korte tijd moeten bewijzen. "Klopt. Ik heb een contract tot het einde van dit seizoen, met daarna een optie van in totaal vier jaar. De laatste twee seizoenen waren voor mij moeilijk, daarom wilde ik persé naar een club waar ik aan het spelen toekom en waar ik nog veel kan leren. Voor mijn carrière zou het goed zijn om hier een tijd te blijven. Het is nu aan mij om het te laten zien." Wat kart het publiek van je verwachten? "Ik ben snel aan de bal en speel het liefst in de vrije ruimte in een tweespitsensysteem. Aangezien Arouna Koné de bal graag in de voeten heeft, kunnen we een goed duo vor men. Ik hoop dat ik iets aan Roda JC kan toevoegen, ik zal me in ieder geval voor 110 procent inzetten."

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 12