Alternatief supportershome Ajax-nieuws Jury buigt zich over ontwerpen Ajax-seizoenkaart Rasmus Lindgren debuteert in Ajax 1 Ruud Krol en Wesley Sneijder bekijken de ontwerpen nauwkeurig. Via www.ajax.nl werd de supporters gevraagd om voor het nieuwe seizoen de Ajax-seizoenkaart te ontwerpen. Velen hebben hun creativiteit de vrije loop gelaten en gereageerd. Een jury boog zich afgelopen week over de ingezonden ontwerpen. Henk, voorzitter van de OFA, en Björn vertegenwoordigen de supporters in de jury. Ruud Krol en Wesley Sneijder zijn namens de selectie vertegenwoordigd en ook twee medewerkers van Ajax die nauw bij het maken van de seizoenkaar ten betrokken zijn, hebben een plaats in de jury. Na de training maandagmiddag kwam de jury bijeen in de bestuurskamer om de ingezonden ontwerpen kritisch te bekijken. Het is niet eens zo makkelijk om een ontwerp te kiezen, want er zijn vele facetten waarmee de jury rekening moet houden. Zo zijn er bijvoorbeeld vier kaarten die gedrukt moeten worden, één voor de seizoenkaarthouders, één voor kinderseizoenkaart, één voor uitkaart houders en één voor de dagpashouders. Voorgaande seizoenen zijn die kaarten telkens verschenen in een serie. 'Mogen we daar niet van afwijken?,' vroeg Ruud Krol zich af. Dan zou je vier winnaars kunnen kiezen. Volgens de medewerksters van Ajax zou dat mogelijk moeten zijn. Maar ja, misschien is een serie wel zo mooi.... Na enig heen en weer gediscussieer had de jury bijna haar keuze bepaald. Nu moet zij zich nog eens beraden over de ontwerpen die de kritische selectie van maandag hebben doorstaan. Vervolgens moet de vormgever nog naar het gekozen ontwerp kijken. Wanneer de definitieve keuze gemaakt is, worden het ontwerp én de winnaar zo spoedig mogelijk bekend gemaakt. Het Ajax supportershome werd enige weken geleden door brand verwoest. Sindsdien kunnen alle Ajax-supporters terecht in een tijdelijk onderkomen. Tot het einde van het huidige voetbalsei zoen is het supportershome gevestigd in een tent aan de Arena Boulevard aan de zuidkant van het stadion. De partytent wordt door Grolsch voorzien van koelwagens en een barvoorziening. Verder is een beperkt assortiment drank en broodjes verkrijgbaar. Na iedere wedstrijd wordt de tent leeggeruimd. Het home is alleen open op wedstrijd dagen. Met man en macht is er gewerkt aan deze alternatieve accommodatie. Ajax bedankt de supporters, gemeente Ouder-Amstel, gemeente Amsterdam (met name stadsdeel Zuidoost), Politie en leveranciers (onder andere Grolsch en ABN Amro). Tenslotte dankt Ajax de gebroeders Stuy voor de snelle levering van de tent. Dankzij de inzet van al deze mensen kunnen supporters van jong tot oud weer hun passie voor Ajax delen in het eigen home. Voor iedere thuiswedstrijd wordt het alternatieve supportershome aan de zuidkant van het stadion opgebouwd. 4 Kick Off H AJAX - FC DEN BOSCH Rasmus Lindgren, speler van Jong Ajax, maakte vorige week zijn officiële debuut voor Ajax 1 in de door Ajax met 2-1 gewonnen uitwedstrijd tegen NAC Breda. De Zweedse jeugdinternational stond in Breda zelfs in de basis. Tijdens de trainingskampen van Ajax in De Lutte, Engeland (beiden voor het seizoen) en Zuid-Afrika (in de winterstop) speelde de 20-jarige middenvelder ook al enkele malen voor het eerste elftal, maar zijn of ficiële debuut kwam op 13 februari 2005. 'Ik ben tevreden over het debuut van Lindgren,' sprak trainer Ronald Koeman na afloop van het duel. 'Hij stond positioneel heel goed.'

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 4