Terugblik Ajax-combinatie wint oefenduel van Ghana Ajax-combinatie - Ghana Stanley Aborah, zelf een Belgische Ghanees, in actie tegen Anthony Obodai. De combinatie Yannis Anastasiou/Rasmus Lindgren was twee keer goed voor een doelpunt. Yakubu zoekt namens Ghana naar een afspeelmogelijkheid. Het elftal van Ghana wist zich gesteund door een grote groep supporters. Een combinatieteam van Ajax oefende woensdag 9 februari tegen het Ghanese nationale team op de Toekomst. De Ghanezen verzamelden zich aan het begin van de week in Amsterdam voor het oe fenwedstrijdje tegen een team van spelers van Ajax 1 en Jong Ajax. 'We hebben een nieuwe bondscoach en hij wilde graag ie dereen een keer samen hebben,' verduide lijkte Yakubu het waarom van de wed strijd. Ratomir Dujkovic, pas sinds een maand of twee coach van het Ghanese elftal, riep voornamelijk spelers op die bij een Europese club onder contract staan, waaronder Abubakari Yakubu, Ajacied die verhuurd is aan Vitesse, en Anthony Obodai. Bij Ajax waren de meeste spelers afwezig vanwege interlandverplichtingen, dus moest voor de gelegenheid een team worden samengesteld van spelers van de A-selectie en Jong Ajax. Twee A-junioren, Javier Martina en Jasper Kok, werden eveneens toegevoegd aan de 'Ajax-combi natie'. John van den Brom en Fred Grim namen de coaching op zich. Zo'n twaalf honderd mensen vonden de weg naar de Toekomst en het grootste deel daarvan was van Ghanese afkomst. Uitgedost in de nationale kleuren en met trommels, zorgden de Ghanezen voor een vrolijke en uitbundige sfeer op de tribunes. Vooral in de tweede helft viel er voor het Ghanese publiek veel te genieten. Stephen Appiah, middenvelder van Juventus, was zonder enige twijfel de grote smaakmaker van het veld. Hoogtepunt was een technisch hoogstandje van Appiah halverwege de tweede helft. De Ghanees wipte met de achterkant van zijn voet de bal over zich zelf en tegenstander Jasper Kok heen, snelde voorbij Kok, pikte vijf meter ver derop de bal weer op en vervolgde zijn weg naar het doel. Op dat moment stond het al 1-0 voor Ajax. Rasmus Lindgren kon vijf minuten voor rust makkelijk sco ren' nadat Yannis Anastasiou de bal pan klaar had afgelegd. Met technisch voet bal, Baffour Gyan had inmiddels al een keer of drie gepoogd met een omhaal te scoren, zette Ghana Ajax onder druk. Het resulteerde een klein kwartier voor tijd in de gelijkmaker door John Paintsil. De Ghanezen op de tribune explodeerden bijna van vreugde. Lang duurde hun vreugdedans echter niet. Twee minuten later was het weer Rasmus Lindgren die scoorde en weer was het Yannis Anastasiou die de Zweed in stelling bracht. Na Ajax' tweede goal werd er niet meer gescoord. 'Ik vond het leuk om nu eens tegen Ajax te spelen,' zei Obodai na afloop. 'Raar was het niet, want ik ben ook gewend om met deze jongens van het nationale team te spelen. Maar ik vind wel dat wij hadden moeten winnen.' 'Iedereen bij ons vond het leuk,' rea geerde Yakubu na afloop. 'Gewoon een lekker wedstrijdje spelen, veel trucjes doen en de mensen vermaken.' Vriendschappelijk Woensdag 9 februari 2005 - De Toekomst -1.200 Scheidsrechter: Hessel Steegstra Ajax - Ghana 2-1 Scoreverioop: 40. Rasmus Lindgren 1-0,76. John Paimpsil 1-1, 78. Rasmus Lindgren 2-1 Ajax: Maarten Stekelenburg, John O'Brien (46. Ruud Kras, Julien Escudé (46. Javier Martina), Sebastian Rusculleda (8. Jasper Kok); Rasmus Lindgren, Stanley Aborah, Maxwell (46. Jerghinio Sahadewsing); Mauro Rosales (46. Gaston Sangoy), Yannis Anastasiou, Rachid Tiberkanine Coach: John van den Brom Niet ingezet: Henrik Moisander Ghana: George Owu; Hans Adu Sarpei (46, Emmanuel Osei), Emmanuel Pappoe, Kofi Amponsah, John Mensah (46. John Paintsil); Anthony Obodai (46. Abubakari Yakubu), Matthew Amoah (46. Derrick Boateng), Stephen Appiah ©(46. Tony Nyarko); Godwin Attram, Asamoah Gyan (46. Baffour Gyan), Sulley Muntap Coach: Ratomir Dujkovic Niet ingezet: Kwadwo Poku Kick Off ~.7 AJAX - FC DEN BOSCH L

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 26