Opnieuw verlies in eigen huis Terugblik Ronald Koeman: 'We vochten tegen onszelf' Ajax - FC Twente De kopkracht van Julien Escudé bleek weer een belangrijk wapen tegen FC Twente. In de tweede thuiswedstrijd op rij verloor Ajax voor de tweede keer punten. Na de 0-0 tegen ADO Den Haag hing al een teleurgestelde stemming rond de Ajacieden. Die kon niet worden omgezet in vreugde door een fraai resultaat tegen FC Twente. Want met 1-2 waren de gasten te sterk en die tik kwam hard aan. Het begon nog zo goed tegen het laaggeklasseerde FC Twente. Het goede aanvallende spel kreeg snel de juiste beloning. Want al na zes minuten had Julien Escudé, vorig seizoen matchwin naar tegen de Tukkers, de score geopend met een rake kopbal. Ronald Koeman had wel enkele wijzigingen doorgevoerd ten opzichte van het duel tegen ADO. Aangezien Zdenek Grygera geblesseerd was, schoof de trainer Nigel de Jong als diens vervan ger naar voren. Tevens mocht Ryan Babel na zijn goede spel van de afgelopen weken in de basis beginnen. Dat ging ten koste van Nicolae Mitea. Maar de jonge Roemeen moest al na twintig minuten zijn trainingspak uitdoen, omdat Babel geblesseerd raakte en niet verder kon. Ondertussen was Ajax het sprankelende spel uit de openingsfase al kwijtgeraakt. FC Twente kwam er gevaarlijk uit en negen minuten voor rust kreeg Ajax de rekening gepresenteerd van de terugval. Een dekkingsfout van Nigel de Jong stelde Blaise N'Kufo in staat Hans Vonk met een subtiele lob te verschalken, 1-1. Na rust was aanvoerder John Heitinga dicht bij een treffer maar zijn afstands schot ging net over. Aan de andere kant kreeg FC Twente de grootste kans van de wedstrijd. Maar Sharbel Tourna wist de bal niet in het verlaten doel te schuiven. Ajax drong na een uur spelen meer aan en kreeg via wederom Heitinga en ook via Angelos Charisteas en Escudé mogelijk heden. Het was echter wederom de uitploeg die doel trof. Twente-uitblinker Simon Cziommer ging aan de linkerkant goed door en Hans Vonk verkeek zich volledig op diens voorzet. De bal kwam vervolgens weer bij Tourna en nu kon de rechtsbuiten wel succesvol afronden, 1-2. De verslagenheid bij de Ajacieden was groot, maar met man en macht probeer den de spelers alsnog een gelijkspel of meer af te dwingen. Toen Ramon Zomer met een tweede gele kaart moest vertrek ken, kreeg Ajax nog een paar goede kansen. Onder andere Mauro Rosales en invaller Yannis Anastasiou doken nog voor Sander Boschker op. Het mocht echter niet zo zijn. Ajax verloor voor de tweede keer dit seizoen in eigen huis en daarmee het zicht op de tweede plaats. Want het verschil met AZ liep op tot acht punten. Amstel Cup 1/8 finale Zondag 6 februari 2005 - Amsterdam ArenA - 46.868 Scheidsrechter: René Temmink Ajax - FC Twente 1-2 (1-1) Scoreverloop: 6. Julien Escudé 1-0,36. Blaise N'Kufo 1-1, 67. Sharbel Tourna 1 -2 Ajax: Hans Vonk, Hatem Trabelsi, Nigel de Jong, Julien Escudé, Maxwell; Wesley Sneijder, John Heitinga Rafael van der Vaart ('73. Steven Pienaar); Mauro Rosales, Angelos Charisteas, Ryan Babel ('22 Nicolae Mitea ('73. Yannis Anastasiou)) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Daniël de Ridder, Rasmus Lindgren, John O'Brien sc Heerenveen: Sander Boschker; Resit Schuurman, Daniel Majstoriovic, I Ramon Zomer, Jeroen Heubach; Peter Niemeyer, Jason Culina, Simon Cziommer (81Rahim Ouedraogo); Sharbel Tourna (85. Karim Touzani), Blaise N'Kufo (90. Elbekay Bouchiba), Dmitri Shoukov Coach: Rini Coolen Niet ingezet: Remko Pasveer, Raymond Fafiani, Bas Sibum, Karim el Ahmadi Maxwell met de mascotte van de wedstrijd, Steve Tandaju van Ajax D3. Kick Off AJAX - FC DEN BOSCH 25 Hatem Trabelsi in gevecht met Blaise N'Kufo. Julien Escudé werd gekozen tot Ajacied van de wedstrijd.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 24