Historie Rob Witschge scoort twee keer tegen FC Den Bosch Ajax sluit 1988 redelijk positief af In de laatste thuiswedstrijd van het kalenderjaar 1988 vermaakt Ajax het publiek. FC Den Bosch werkt gewillig mee aan de opleving bij de club waarbij het eerder dat jaar zo rommelde. Met een 5-1 overwinning klimt Ajax dichter naar PSV. Sf l'IHHf#,' j. iit tekst Monique Janse foto beeldarchief Ajax It:i 'rf|:55 •ÏIS'Ï t: I Rob Witschge viert een van zijn twee goals tegen FC Den Bosch. Hoge rapportcijfers krijgen de mannen van interim-trainer Spitz Kohn voor het duel tegen Den Bosch niet. Modale zesjes en zevens geven de cijferlijst nauwelijks kleur. Maar omdat bij Den Bosch slechts drie spelers een voldoende scoren, loopt de thuisploeg naar een ruime marge uit. Volgens Kohn lukt dat zijn ploeg, omdat de media de Ajacieden de voor gaande weken met rust laten. De Luxemburger wil graag dat de journa listen dat volhouden, zodat Ajax kan presteren. De aandacht voor de hoofdste delijke club was begrijpelijk. Er was bestuurlijk van alles aan de hand en ook op sportief gebied zat het tegen. Na zes weken stond Ajax immers op een veer tiende plaats. Het kostte Kurt Linder zijn baan en Kohn nam diens taken samen met jeugdtrainer Louis van Gaal over. Het duel tegen FC Den Bosch is bijna tien weken na de overname door Kohn/ Van Gaal. Gestaag is aan een opmars gewerkt en mede door de overwinning van deze middag is de achterstand op PSV nog maar een puntje. De bedoeling om tegen de lage midden moter negentig minuten onderhoudend voetbal te spelen lukt deels, ondanks het gemis van basisspelers Jan Wouters, Peter Larsson en Arnold Mühren. De combinaties rollen in hoog tempo over de mat. Al in de zevende minuut weet Stefan Pettersson zijn team op een 1-0 voorsprong te zetten, maar die score wordt door balverlies van Dennis Bergkamp snel geëgaliseerd. Jack de Gier brengt de stand op 1-1. Danny Blind profiteert vervolgens optimaal van het geklungel van verde digers Van de Hoorn en Van der Hoeven. Daardoor gaat Ajax volkomen terecht met een 2-1 voorsprong de rust in. Rob Witschge zet zijn team op 3-1 en zal die middag nog een keer scoren. Het is de vijfde keer in zijn carrière dat hij in een wedstrijd twee keer scoort en daarvan was twee keer FC Den Bosch de opponent. Eerder slaagde Witschge er ook al eens in tegen Feyenoord, Olympique Marseille en PSV tweemaal het net te vinden. Dennis Bergkamp maakt na ruim een uur zijn fout, die de 1-1 inleidde, goed. Ook aan dit doelpunt gaat een fout Wedstrijden tegen FC Den Bosch in de Amsterdam ArenA 24-10-99 28-04-02 Ajax-FC Den Bosch Ajax-FC Den Bosch 6-1 Wouters, Jan 2-0 Koeman, Ronald van FC Den Bosch vooraf. Doelman Jan van Grinsven gooit verkeerd uit, Blind onderschept en zet op maat voor waar Bergkamp de 4-1 maakt. Het is zijn achtste doelpunt in evenzoveel opeenvolgende wedstrijden. Het vijfde en laatste doelpunt van de middag komt zoals gezegd wederom van Rob Witschge. Hij neemt zelf de vrije trap, die via de muur bij de achterlijn belandt. Daar staat John van 't Schip en de buiten speler brengt de bal weer voor. De door- en vrijgelopen Witschge kopt raak. Na zijn tweede doelpunt gaat Witschge verder als linksback, omdat Frank de Boer wordt afgelost door Bryan Roy. Aan de stand verandert niets meer. Ajax is terug op de tweede plaats en die positie zal aan het einde van het seizoen ook door de Amsterdamse ploeg worden bezet en dat had alleen de rasoptimist na de eerste zes competitie- weken verwacht. Kick Off -j t AJAX - FC DEN BOSCH

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 22