Schulp Ajax -FC Den Bosch 2-0 (1 -0) FC Twente - Ajax 0-5 (0-2) Dennis Schulp doorliep de jeugdopleiding van Ajax. speelde tussen 1995 en 1997 vijf competi tieduels in de A-selectie. Sinds het begin van dit seizoen maakt de geboren Amsterdammer deel uit van het eerste elf tal van FC Den Bosch. Pikant detail is dat hij vorig jaar nog voor Helmond Sport voetbalde. En wie maakte het beslissende doelpunt tegen Excelsior, waardoor FC Den Bosch uiteindelijk kampioen werd? Juist, Dennis Schulp. 'Het is voor deze club wel degelijk goed geweest om te promoveren. Het gat tussen de eerste- en eredivisie wordt namelijk met het jaar groter, waardoor het nooit verkeerd is om zo vroeg mogelijk bij het hoogste niveau aan te pikken. We hebben een technisch goede ploeg, die moeite heeft met het spe len van echt degradatievoetbal. Daarbij komen andere zaken kijken, dan alleen goed spel. Maar we staan nu eenmaal on derin, waardoor we punten moeten gaan pakken. Of dat tegen Ajax kan? Tsja, als we denken dat we in de ArenA kansloos zijn, dan kunnen we net zo goed thuis blijven. Maar dat het moeilijk wordt, lijkt me duidelijk. Als FC Den Bosch uit tegen Ajax speelt, zullen we van de tien keer negen maal verliezen. Ik hoop op een stuntje en een beetje geluk, want dat hebben we dit seizoen nog niet gehad.' Voor Schulp blijft het speciaal om in Amsterdam te voetballen. 'Ik zal vandaag genieten van het mooie stadion, de ambiance en de oude bekenden. Maar op een afstraffing van Ajax zit ik in ieder geval niet te wachten.' seizoen staat hij bij FC Den Bosch aan het roer. Wisman geeft toe, dat de thuiswed strijd tegen De Graafschap (0-2, red.) van vorige week van groter belang was, dan deze ontmoeting met Ajax. 'Omdat wij simpelweg moesten winnen van De Graafschap en nu niet hoeven te win nen van de Amsterdammers. Ik weet heel goed, dat een club als FC Den Bosch wei nig kans heeft in de ArenA. Wij moeten punten pakken tegen mededegradatiekan didaten.' Toch hoopt Wisman op een stuntje tegen Ajax, zoals ADO Den Haag en FC Twente eerder dit seizoen flikten. 'Deze moeilijke uitwedstrijd wil niet zeggen, dat we naar Amsterdam afreizen om een pak slaag te krijgen. Ajax heeft ons in ons eigen stadion al op de slacht bank gelegd en dat willen we niet nog een keer meemaken. Als we uit een goede organisatie voetballen en de ruimtes klein houden, kunnen we loeren op een countertje. Een puntje tegen Ajax zou heel erg mooi zijn. Maar mocht dat er vandaag niet inzitten, dan hoop ik dat mijn ploeg vanwege een eventuele afstraffing geen zware mentale knak krijgt te verwerken. Sommige van mijn spelers voetballen dit seizoen voor het eerst op eredivisieniveau. Ze moeten wennen aan het peil en ze mogen best even genieten van de bijzon dere uitwedstrijd tegen Ajax. Maar er zal ook gepresteerd moeten worden.' Voor een echte Amsterdammer als Wisman is de wedstrijd van vandaag extra speciaal. 'Ik heb acht jaar in de jeugd van Ajax gespeeld en ben opgegroeid met de bij zondere voetbalcultuur uit de hoofdstad. De typische bluf en prestatiegerichtheid van Ajax probeer ik ook als trainer van FC Den Bosch te gebruiken. Met deze club wil ik het maximale er uit halen. Voor dit seizoen geldt dat we niet direct willen degraderen.' Dennis Schulp (27) is één van de spitsen van FC Den Bosch en een voetballer met een Ajax-verleden. Hij doorliep de jeugd afdeling van de Amsterdammers en De vorige twee competitiewedstrijden tussen Ajax en FC Den Bosch: KPN Eredivisie Zondag 28 april 2002 Amsterdam, Amsterdam ArenA - 40.355 Scheidsrechter: Hugo Luijten Scoreverloop: 5. Nikos Machlas 1 -0,73. Nikos Machlas 2-0 Bijzonderheden: Ajax neemt na afloop van de wedstrijd afscheid van Fred Grim en Ole Tobiasen. Fred Grim speelt zijn 100ste eredivisiewedstrijd voor Ajax. Hij krijgt een minuut voor tijd een applauswissel van Ronald Koeman. Wamberto speelt zijn 250ste competitiewedstrijd. Ajax huldigt in de rust het kampioen selftal van 1976-1977, omdat dat 25 jaar geleden achterwege is gebleven. Voor deze gelegenheid isTomislav Ivic speciaal uit Kroatië overgevlogen. Ajax: Fred Grim (89. Joey Didulica), André Bergdolmo, Tomas Galasek, Cristian Chivu Hatem Trabelsi, Andy van der Meyde, Jan van Halst, Mido (32. Zlatan), Maxwell 54. Wamberto), John O'Brien, Nikos Machlas Coach: Ronald Koeman FC Den Bosch: Kris Mampaey, Winston Faerber, Peter Uneken Jan Veenhof, Koen van de Laak, Mourad Mghizrat, Patrick Deckers, Bart van den Eede, Fabian de Freitas (57. Billy Maximiano), Hes van Kapel (46. Patrick Peelen), Geoffrey Meye (76. Rick Plum) Coach: Wiljan Vloet Holland Casino Eredivisie 19 september 2004 - Stadion De Vliert, Den Bosch - 7.023 Scheidsrechter: Dick van Egmond Scoreverloop: 13. Wesley Sneijder 0-141Rafael van der Vaart 0-2, 58. Zdenek Grygera 0-3,73. Nigel de Jong 0-4,90. Rafael van der Vaart 0-5 FC Den Bosch: Kris Mampaey; Paul Verhaegh, Peter Uneken, Joost Volmer (24. Paul Beekmans), Feme Snoyl; Mounir Biyadat, Dennis Schulp (57. Brayton Biekman), Charlie van den Ouweland; Mourad Mghizrat (75. Berry Powel), Koen van de Laak, Robbie Haemhouts Coach: Henk Wisman Niet ingezet: Martijn van Strien, Thijs van der Meulen, Emile van de Meerakker, Vincent Euvrard Ajax: Bogdan Lobont; Zdenek Grygera, Johnny Heitinga (60. Julien Escudé), Nigel de Jong, Maxwell; Wesley Sneijder, Steven Pienaar, Rafael van der Vaart; Tom de Mul (72. Nicolae Mitea), Wesley Sonck, Nourdin Boukhari (59. Anthony Obodai) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Hans Vonk, Yannis Anastasiou, Daniël de Ridder, Filipe Kick Off -jj AJAX - FC DEN BOSCH

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 20