ïïzr»1**»? Mooiste wedstrijd: 'Mijn debuut in de ArenA. We wonnen van NEC en ik werd gekozen tot Ajacied van de wedstrijd' Contractverbetering Oranje ^fvnoTotïtoi'R0Wn de ai<w<* pomierZmli:AaSte'"dm De Ridder viel tegen Vitesse op met een sterke invalbeurt. heeft rondgelopen. Zo maakte de aanval ler zijn eerste minuten op het hoogste podium, de UEFA Champions League. 'Mijn debuut in de Champions League was een mooi moment voor mijzelf,' aldus De Ridder. 'Niet voor de ploeg, want het was in de uitwedstrijd tegen Bayern Miinchen en we stonden al met 4-0 achter. Niet ideaal dus, maar toch, het was mijn eerste keer en ik viel wel aardig in. En in de uitwedstrijd tegen Maccabi Tel-Aviv, toen scoorde ik. Ook die wedstrijd verliep te leurstellend (Ajax verloor met 2-1, red.) maar voor een jonge speler is scoren in de Champions League natuurlijk wel mooi. Verder kijk ik met genoegen op een paar wedstrijden met Jong Oranje terug. Tegen Finland was ik de beste van het veld, als je dat van jezelf mag zeggen. Dat vond iedereen wel, hoorde ik na afloop.' Een ander heugelijk feit was de contract verbetering die de Amsterdammer vlak voor de winterstop kreeg aangeboden van Ajax. 'Ik had daar eerlijk gezegd aanvan kelijk wel een dubbel gevoel bij, omdat ik in de eerste helft van het seizoen niet zo heel veel aan spelen toe was gekomen. En als je jong bent, moet je vaak spelen met het oog op je ontwikkeling. Aan de andere kant, als je jong bent moet je geduld kunnen opbrengen, zeker als je bij de beste club van Nederland speelt. Toen Ronald Koeman verklaarde dat hij me niet wilde laten gaan, en ik na een gesprek met de clubleiding contractverbetering aange boden kreeg, merkte ik dat ze me niet kwijt wilden. Dat was een groot blijk van vertrouwen. Dan blijf je natuurlijk graag bij Ajax; de mooiste club van het land, ik ben een Amsterdamse jongen en het spel van Ajax hoort bij mij.' De Ridder bewaart ook warme gevoelens voor zijn trainers bij Jong Ajax, John van 't Schip en Marco van Basten. 'In de tijd dat ik voor het tweede heb gespeeld, heb ik veel van hen geleerd. Van 't Schip was natuurlijk ook een rechtsbuiten en Van Basten een spits; twee voorhoedespelers als trainers, dat is fijn voor een aanvaller. En wat ook heel belangrijk was: ze waren oprecht en stonden achter mij.' Van de rechtsbuiten is bekend dat hij ook als middenvelder goed uit de voeten kan. 'Dat kan ik ook wel,' zegt De Ridder. 'Maar je raakt aan een positie gewend. Als ik op het middenveld moet spelen, moet ik daar een tijd op trainen en vaker daar spelen. Er is namelijk wel een groot verschil in taken. Als buitenspeler moet je acties maken en voorzetten geven en als middenvelder moet je terugverdedigen, combinaties maken enzovoort. Ik ben een vleugelaanvaller, dat kan ik goed.' De Ridder, gevraagd naar zijn favoriete voetballer van het moment, komt met een opvallend antwoord, namelijk met de naam van een andere vleugelaanvaller: Arjen Robben. 'Ja, ook vanwege zijn posi tie. Hij heeft zich erg goed ontwikkeld en ik kijk met bewondering naar zijn kwaliteiten.' Ziet De Ridder in de toekomst een Oranje met Robben en De Ridder op de vleugels voor zich? Met de huidige bondscoaches kon hij het immers bij Ajax goed vinden. 'Nou, als ik ga spelen, maak ik misschien wel een kans. ^ontracteeM 01-07 2nn, Weistmen/ioelmntenAjax ^Petitie W D 3 37 2 .'202 05 Daniël de Ridder maakte in de wedstrijd bij Bayern München zijn debuut in de Champions League. Zij hebben al meer jonge spelers een kans gegeven.' HOOp Na een veelbelovende herstart van de competitie kreeg Ajax het opeens weer moeilijk. Daniël de Ridder weigert het echter somber in te zien. 'We kunnen alleen maar hopen, natuurlijk. Maar wij moeten de slechte reeks beëindigen en niets meer laten liggen. We hopen verder op het onvoorspelbare. En natuurlijk is de UEFA Cup voor ons heel belangrijk. Zelf hoop ik zoveel mogelijk te spelen. Aan het eind van het seizoen kijken we hoe het gegaan is en zien we verder. Dan is het een mooie tijd voor een evaluatie.' Kick Off 11 AJAX - FC DEN BOSCH 11

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 11