Verdediger met aanvallende ambities Hatem Trabelsi Wie aan het begin van het seizoen zou zeggen dat Hatem Trabelsi nog tot honderd officiële wedstrijden voor Ajax zou komen, oogstte niets anders dan meewarige blikken. De Tunesiër was immers in conflict met de club. 'Maar de oplossing kwam en daar ben ik heel blij mee,' verklaart een stralende Hatem Trabelsi. Honderdste tekst Monique Janse foto's Louis van de Vuurst De prachtige lach op het gezicht van Hatem Trabelsi wijkt geen seconde. De rechtsback voelt zich, na een moeilijke periode in zijn loopbaan, prima op zijn gemak en met die houding fleurt hij de omgeving op. 'Voor mij is het heel belangrijk dat er een oplossing is gekomen tussen de club en mij. Het was fijn om in die periode met de trainer te spreken. Dat is toch de belangrijkste relatie voor mij binnen de club. Het gesprek met de directie was ook positief, maar dat het met de trainer ook goed was is nóg belangrijker. Met hem moet ik elke dag werken. Het scheelt wel dat de trainer ook profvoetballer is geweest. Hij weet waar hij over praat. Ik trainde in die periode voor mijzelf. Gewoon hier in Nederland, in het Olympisch Stadion. Daarna trainde ik met René Wormhoudt. Dat was erg zwaar, maar ik wist dat ik fit moest zijn als ik wilde terugkeren!' Hij keerde terug, maar tot zijn schrik verloor Ajax de eerste twee duels die hij speelde, tegen sc Heerenveen en PSV. 'We zaten in een moeilijke periode. Voor mij was het lastig om juist toen mijn rentree te maken, maar de reactie na die eerste moeilijke periode was goed. We moeten nu proberen de volgende periode beter te zijn.' De trainer gaf aan dat Trabelsi meer in de groep aanwezig is dan voor zijn tijdelijke afwezigheid het geval was geweest. De verdediger zelf verklaart dat: 'Ik laat mij wel horen in de groep. Ik ben nu 28 jaar, heb al heel wat ervaring en speel nu al vier jaar bij Ajax. De meeste jongens zijn jonger dan ik. Iedereen respecteert elkaar in het team.' Tegen ADO Den Haag speelde de Tunesiër zijn honderdste officiële duel voor Ajax. 'De beste wedstrijd van die honderd speelden wij in Lyon in de Champions League. Het hele team en ik persoonlijk ook waren toen heel goed. Er zijn natuurlijk wel veel meer goede wedstrijden geweest, maar die kan ik mij niet zo goed in detail herinneren.' Wel weet hij nog de momenten dat hij scoorde. 'Dat zijn er namelijk niet zoveel geweest', zegt Trabelsi lachend. 'Dat was tegen RKC en Volendam. Twee keer dus maar. Dat vind ik niet genoeg als je kijkt hoe vaak ik aanval. Ik had er toch wel iets meer kunnen maken, een stuk of vijf per seizoen vind ik beter. Maar ik ben steeds ongelukkig in de afwerking. Maar goed, scoren is iets extra's. Verdedigen is mijn taak, net als het geven van assists.' In Tunesië combineerde Trabelsi verdedi gen ook met aanvallen. 'Maar dat was in een ander systeem. Daar speelden we altijd met twee aanvallers. In een 4-3-3- systeem zoals bij Ajax, gaan verdedigen en aanvallen toch beter samen. Nu speel ik ook fijner samen met Mauro Rosales dan heel in het begin. We spraken eikaars taal niet. Hij Spaans, ik Frans, we begre pen elkaar niet zo goed. Nu kunnen we elkaar in het Nederlands vertellen wat we willen. Maar ik kan natuurlijk niet negentig minuten lang gaan schreeuwen wat ik wil, dat staat ook een beetje raar in het veld.' Kick Off o AJAX - AJ AUXERRE J

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 9