Win prachtige Ajax-prijzenü Jong Ajax uit Amstel Cup Beloften Ajax-nieuws Het Amstel-Cuptoernooi is Jong Ajax dit seizoen niet gunstig gezind. Voor de winterstop al werd het Beloftenelftal uit het 'grote' toernooi gekegeld, donderdag 3 februari was Jong NAC te sterk in de kwartfinale van de Amstel Cup Beloften. De ploeg uit Brabant won op de Toekomst met 3-2. Al in de tweede minuut keek Jong Ajax tegen een achterstand aan, die niet meer kon worden weggewerkt. Drie Ajacieden op scherp Jong Ajax bereikte in november vorig jaar de kwartfinales om de Amstel Cup voor Beloften ten koste van Jong sc Heerenveen. Filipe scoorde namens de Amsterdammers en Robin Muller van Moppes benutte in de laatste minuut een penalty zodat de Friezen met 2-1 ten onder gingen. Beide doelpuntenmakers van Ajax in november waren er deze keer niet bij voor de kwartfinale tegen Jong NAC. Filipe boekte met het Braziliaanse nationale team onder 20 jaar successen in het WK-kwalificatietoernooi in Colombia; Muller van Moppes raakte aan het einde van de eerste competitie helft zwaar geblesseerd aan zijn knie. Wel aanwezig waren onder andere Maarten Stekelenburg, Anthony Obodai, Tom de Mul, Hedwiges Maduro en Urby Emanuelson. De laatste ging na iets meer dan een minuut spelen al in de fout, die Marlon Dandaré genadeloos afstrafte: 0-1 Natuurlijk ging Jong Ajax op jacht naar de gelijkmaker, maar de counter van NAC bleef gevaarlijk. Dat bleek halverwege de eerste helft, toen Veenstra vanaf de linkerkant goed voorzette en Perrier van dichtbij goed inkopte. Stekelenburg kon de inzet niet keren en Jong Ajax keek tegen een, dit seizoen ongekende, 2-0 achterstand aan. Toch kon Ajax iets terugdoen na een half uur. Gaston Sangoy werd door het midden aangespeeld. De Argentijn week uit naar de rechterkant van het zestienmeterge bied en schoot de bal in de verre hoek langs Christianen. Na de rust veranderde niet veel in het spelbeeld. Achterin ging het team van trainer John van den Brom een-op-een spelen, met alle risico's van dien. Twintig minuten voor tijd bracht oud- Ajacied Bilal el Yacoubi Ajax de genade slag toe: 1-3. Toen was het alles of niets voor de Amsterdammers. Twee minuten na het derde Bredase doelpunt was Hedwiges Maduro er als de kippen bij toen Stanley Aborah een vrije trap tegen de onderkant van de lat schoot. De lange verdediger won het kopduel op de doellijn van zijn rivaal en bracht Ajax terug in de wedstrijd: 2-3. Maar keer op keer stond er een verdediger van NAC in de weg of werd de bal niet goed bij de Ajacieden in de voeten gespeeld. Daarbij ontbrak nog een beetje geluk waardoor de bal ook telkens net niet goed viel. 'We hadden niet de juiste instelling,' concludeerde Van den Brom na afloop. Anthony Obodai, Steven Pienaar en Wesley Sneijder nemen allen een 'kaarten- schuld' mee uit de UEFA Champions League. Indien zij vandaag tegen een gele kaart oplopen, zijn ze voor de return in Auxerre, op donderdag 24 februari, geschorst. Los deze puzzel op en maak kans op één fantastische Ajax-jaardvd of één van de twee vrijkaartjes voor Artis. Als je de puzzel hebt opgelost, vormen de letters uit de gele vakjes een woord. Dit woord vul je in op het formulier dat te vinden is op www.ajax.nl/prijsvraag. Heeft u geen internet, dan kunt u uw oplossing ook sturen naar AFC Ajax Kick Off, o.v.v. puzzel AJ Auxerre, postbus 12522 1100 AM Amsterdam Zuidoost. HORIZONTAAL 7 Khalilou, Senegalese voetballer die in 2003 overstapte van Auxerre naar Inter Milaan en nu in Bolton actief is (6) - 8 Werd in 2003 door Ajax aan RBC Roosendaal verhuurd (6) - 9 Taribo, speelde halverwege de jaren negentig voor Auxerre (4) -10 Max, Heerenveen-speler die in Europees verband ooit in eigen doel schoot tegen Olympique Lyon (8)-11 Positie van Fabien Cool bij Auxerre (7)-13 In deze stad speelde Ajax tegen Gremio in de strijd om de wereldbeker (5) -15 Alan, stapte in 2004 over van Leeds United naar Manchester United (5) -17 Sergio, vertrok in 2000 op 17-jarige leeftijd van Ajax naar Juventus (2,5) - 20 Hoop dat de doelman van Auxerre zo'n versuffende tablet slikt (8) - 21 PSV-speler, debuteerde op 24 april 1996 als invaller voor Peter Hoekstra in het Nederlands team (4) - 22 Kameroenese middenvelder, stapte in 2003 over van Real Madrid naar Chelsea (6) - 23 Rob, voormalige Ajacied die na te zijn afgekeurd toch terugkeerde in het betaalde voetbal (6) VERTICAAL 1 José Maria, opvolger van Ronald Koeman als assistent van Louis van Gaal bij Barcelona (6) - 2 AZ-er, j| bleef in het seizoen 1978-1979 Ajacied Ray Clarke voor als topscorer van de eredivisie (4) - 3 Oud-Ajacied, nu derde op de Griekse topscorersranglijst (7) - 4 Mitchell, oud-Ajacied die in 2003 verhuisde van Haarlem naar TOP Oss (5) - 5 Speelde vóór zijn periode bij Willem II en AZ nog bij Auxerre (8) - 6 Nigeriaanse oud- Ajacied wiens loopbaan vorig jaar bij Mallorca werd afgesloten (6) -12 Scoorde in 1996 in de Champions League namens Ajax in de uitwedstrijd tegen Auxerre (8) -14 Deze oud-Ajacied speelde in 1995 voor Auxerre en scoorde toen acht competitiegoals (7) -16 Danny, zoon van Bennie, speelt nog wel eens met A Lucky Ajax (6) -18 Oud-Ajacied die dit seizoen al tegen Auxerre speelde in de UEFA-Cup (2,4) - 19 Geboorteplaats van oud-Ajax coach Tomislav Ivic - 21 Braziliaanse voetballer, speler van AC Milan (4). Kick Off 7 AJAX - AJ AUXERRE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 7