Ajax-nieuws Filipe met Jong Brazilië naar jeugd-WK Internationals Filipe heeft zich met Brazilië onder 20 jaar geplaatst voor het WK voor teams onder 20 jaar dat in de zomer in Nederland wordt gespeeld. In de laatste wedstrijd van het Zuid-Amerikaans kampioenschap voor landenploegen 'U20' verloor Brazilië met 2-1 van Argentinië. Filipe kreeg in dat duel twee gele en dus een rode kaart. Ondanks het verlies werden Filipe en zijn ploegge noten tweede van het toernooi. Gastland Colombia veroverde de eerste plek, Argentinië kwalificeerde zich als derde en Chili verdiende als nummer vier van het toernooi het laatste ticket voor het WK. De overige deelne mende landen zijn: uit Europa: Nederland, Duitsland, Italië, Spanje, Turkije, Oekraïne, Zwitserland; uit Noord- en Midden-Amerika: Canada, Honduras, Panama, Verenigde Staten; uit Afrika: Benin, Egypte, Marokko, Nigeria; uit Azië: China, Japan, Syrië, Zuid-Korea; uit Oceanië: Australië. Filipe Kasmirski. Met goed gevolg vervolgde Marco van Basten vorige week woensdag zijn zoektocht naar de ideale formatie van het Nederlands elftal. Tijdens het doel puntloze oefenduel met Engeland kon de bondscoach tevreden constateren dat zijn ploeg eind maart met een re delijk gerust hart aan de dubbele WK-kwalificatiewedstrijden tegen Roe menië en Armenië kan beginnen. In Birmingham stonden Rafael van der Vaart en John Heittinga in de basis bij Oranje. Nigel de Jong bleef op de bank. Wesley Sneijder was tijdens de voorbereiding op het duel geblesseerd afgehaakt. Nicolae Mitea speelde diezelfde avond een halfuur voor het Roemeens elftal, dat een vriendschappelijke wedstrijd tegen Slowakije op het programma had (2-2). Ook Steven Pienaar kwam in actie voor zijn vaderland. In Durban stond de Zuid-Afrikaan tegenover het Australië van oud-Ajacied Jason Culina (1-1). Hans Vonk kreeg van zijn bonds coach rust. Eén Ajacied moest vorige week serieus aan de bak. Angelos Charisteas werkte met Griekenland het kwalificatieduel tegen Denemarken met succes af. De Europees kampioen won met 2-1, waardoor de Grieken de tweede plaats in hun poule veroverden. a Kick Off AJAX - AJ AUXERRE John Heitinga stond in de basis bij Oranje, dat voor de gelegenheid in een zwart-wit tenue speelde.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 4