Kalou heeft respect voor Ajax tekst Arnout Verzijl Bona venture Kalou is aan zijn tweede sei zoen bij AJ Auxerre bezig. Daarvoor speelde de Ivoriaan vijf seizoenen bij Feyenoord. 'Vergeleken met Ajax of Feyenoord is Auxerre êen kleine club. In de stad is niets te doen. Iedereen die het in Frankrijk over Auxerre heeft, denkt aan het voetbalteam. Ik moest daar aanvanke lijk wel even aan wennen, maar nu ben ik tevreden. Ik speel goed en probeer be langrijk te zijn voor het team. Daarnaast leer ik met meer verantwoordelijkheid overweg te kunnen. Ik wil graag belang rijk zijn; gelukkig draaien we een goed seizoen. We behoren zeker niet tot de grootste clubs in Frankrijk of Europa, maar we proberen onze huid zo duur mo gelijk te verkopen. Niemand verwachtte aan het begin van het seizoen dat wij goed zouden blijven meedraaien. Dat doen we wel en dat is een grote verrassing.' Kalou vervult in het elftal van Guy Roux een cruciale rol. Hij mag zich vrijelijk tussen de verdedigende linies van de tegenstander begeven. 'Ik speel ieder duel op mijn favoriete positie. Dat is prettig. Toch merk ik dat er minder kwaliteit in de ploeg zit, dan voorheen. Dat komt door het feit dat vier belangrijke spelers de club hebben verlaten. Ieder duel moeten we ons 100 procent geven om te winnen. Dat is de nieuwe realiteit van Auxerre. Minder kwaliteit, meer teamspirit. Maar alleen daarmee red je het ook niet. Want je gaat er niet beter door voetballen. Op basis van inzet kan je wel wedstrijden winnen, maar uiteindelijk geeft voetbal lend vermogen op langere termijn de doorslag. Daarom ook zijn wij geen topteam in Frankrijk.' Kalou: 'Ik heb respect voor het feit dat Ajax er altijd in slaagt een goed, jong elftal op de been te brengen. Het is altijd hetzelfde bij hen, met dezelfde kracht en veel talentvolle spelers. Het verhaal Ajax is over de hele wereld bekend. Ik denk dat Onderlinge resultaten AFC Ajax en AJ Auxerre 03-03-93 U UEFA Cup 1/4 F. 2-4 Louis van Gaal 16-03-93 T UEFA Cup 1/4 F. 1-0 Louis van Gaal 11-09-96 U CL Groep A 1-0 Louis van Gaal 20-11-96 T CL Groep A 1-2 Louis van Gaal *in de uitslage n staa t Ajax telkens als eerste vermeld ze op dit moment verder zijn dan wij. Wij zullen op ons best moeten spelen. Alleen dan kunnen we Ajax partij bieden. Over wie er wint, heb ik het dan nog niet eens. Dat zullen we wel zien tijdens de return in ons stadion. Daar wordt beslist wie doorbekert. Toen ik nog bij Feyenoord speelde, waren duels met Ajax heel bijzonder. Daar gold dat als de wedstrijd van het jaar. Als je van Ajax wint, kun je voor de rest een slecht seizoen draaien. Als ik namens Feyenoord tegen Ajax scoorde, gaf dat een bijzonder gevoel.' Bonaventure Kalou verheugt zich al op de dubbele confrontatie tussen Ajax en Auxerre. Kick Off 11 AJAX -AJAUXERRE Z1

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 20