Terugblik Ajax verliest kostbare punten in eigen huis Ajax - ADO Den Haag Hans Vonk: 'Het tempo was te laag, we speelden onnauwkeurig, dat zijn precies de ingrediënten om een belabberde wedstrijd te spelen' m n 29 Mauro Rosales vecht een verbeten duel uit met Cedric van der Gun. In zijn tweede thuiswedstrijd voor Ajax slaagde Angelos Charisteas er niet in om te scoren. Ryan Babel verving na rust Nicolae Mitea als linker aanvaller. Ajax had er veel voor over om de goede reeks resultaten door te trekken tegen ADO Den Haag. Niet alleen omdat het gat met AZ en PSV niet groter mocht worden dan het al was - beide concur renten hadden immers eerder in de 19de speelronde hun wedstrijden gewonnen - maar ook omdat in de heenwedstrijd in het Zuiderpark een 0-3 voorsprong volledig uit handen was gegeven (3-3). Maar het wilde niet lukken tegen ADO Den Haag. Vanaf het begin van de wedstrijd was het tempo veel te laag en speelden de elf Ajacieden rommelig. In de vijfde minuut kwam de thuisploeg zelfs nog goed weg toen het wel agressief gestarte ADO Den Haag via Ajax-huur- ling Cedric van der Gun een grote kans kreeg. Met goede reflexen voorkwam de jarige Hans Vonk (35) dat de rechtsbuiten Ajax een tik uitdeelde. Die tik kreeg de behendige voorhoedespeler zelf een klein halfuur later toen hij geblesseerd van het veld moest. Daarmee verdween er een belangrijke angel uit het spel van de Haagse ploeg. Toch profiteerde Ajax nauwelijks. Door een linkerkant die niet het beoogde niveau haalde, maar ook door een voorhoede die zich de laatste weken veel beter profileerde dan dit duel voor eigen publiek. Den Haag bleef, een dag voor het grote gala ter gelegenheid van het 100-jarig bestaan, moeiteloos op de been. Met fris bloed, Ryan Babel en Steven Pienaar voor Wesley Sneijder en Nicolae Mitea, hoopte Ronald Koeman het tij te kunnen keren en snelheid in de ploeg te brengen. Het baatte niet. Ajax drong wel steeds meer aan, schoof ook letterlijk meer naar voren door Maxwell naar het middenveld te zetten en had zelfs het laatste kwartier vier aanvallers. Daniël de Ridder kwam in het veld voor Mauro Rosales en opereerde vanaf links, omdat Charisteas en Babel in het centrum opdoken. Steven Pienaar kwam over rechts en zelfs Rafael van der Vaart dook regelmatig centraal in het strafschopgebied op. Maar ADO-doel- man Dorus de Vries hoefde nauwelijks moeilijke reddingen te verrichten. Het zat er voor de Amsterdammers deze middag namelijk absoluut niet in. Verklaren kon Koeman het matige optreden van zijn ploeg niet. 'Dat is voetbal, niet altijd te verklaren. Ik denk dat het elftal wel wilde vandaag en dat ze ook beseften tegen wie we speelden, maar omdat we zo slecht begonnen, liepen we achter de feiten aan. Achteraf mag je zelfs nog blij zijn met een gelijkspel, want ADO kreeg goede kansen in de tweede helft.' Holland Casino Eredivisie Zondag 30 januari 2005 - Amsterdam ArenA - 45.199 Scheidsrechter: Ruud Bossen Ajax - AD0 Den Haag 0-0 Ajax: Hans Vonk, Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé, Maxwell: Wesley Sneijder (46. Steven Pienaar), John Heitinga, Rafael van der Vaart; Mauro Rosales (76. Daniël de Ridder), Angelos Charisteas, Nicolae Mitea (46.Ryan Babel) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Nigel de Jong, Yannis Anastasiou, Rasmus Lindgren ADO Den Haag: Dorus de Vries; Gill Swerts, Jan Paul Saeijs, Spira Grujic, Youssouf El Akchaoui; Tommie van der Leegte (74. Daniël Rijaard), Roy Stroeve, Sjaak Polak; Cedric van der Gun (26. Wesley Verhoek, 74. Eljero Elia), Geert den Ouden, Jamie Smith Coach: Frans Adelaar Niet ingezet: Cees Paauwe, Alberto Saavedra, Peter Jungschlager De jarige Hans Vonk werd gekozen tot Ajacied van de wedstrijd. Rafael van der Vaart en Wesley Sneijder met de mascotte, Robert Klaasen van Ajax D3 Kick Off AJAX - FC TWENTE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 28