Uil Ajax naar kwartfinale Amstel Cup Terugblik Ajax - sc Heerenveen Ronald Koeman: 'Ik heb mij wel geamuseerd' ;|bSs*- ti ■■BHUhHHHhHhK; Ajax - sc Heerenveen 2-0 (0-0) Rafael van der Vaart controleert de bal onder het toeziende oog van Said Bakkati. nog. Een goal van Rafael van der Vaart werd wegens buitenspel afgekeurd. 'Toch hing een doelpunt de hele wed strijd in de lucht,' verkondigde Koeman. 'En die verdienden wij ook.' Maar het was sc Heerenveen, in een spaarzame aanval, dat via een afstandsschot van Klaas-Jan Huntelaar de paal raakte. Ook Ajax was vijf minuten voor rust dicht bij een doelpunt, maar de kopbal van Zdenek Grygera ging via de onder kant van de lat het doel weer uit. Aanvallend wilde het dan niet helemaal lukken met de Tsjech, verdedigend gaf hij samen met Julien Escudé wederom zeer weinig weg en de Friese formatie van trainer Gert-Jan Verbeek kwam er dan ook nauwelijks aan te pas. Maar ondertussen tikte de tijd gewoon door en dan blijft het in een bekerduel altijd spannend. 'Dan kan het zomaar toch 0-1 worden,' droomde Verbeek. 'Of we gaan verlengen en gaan via penalty's naar de volgende ronde. Angelos Charisteas scoort de openingstreffer. Ajax nam in de bekerwedstrijd tegen sc Heerenveen revanche voor de eerder dit seizoen geleden 1-3 nederlaag. In de slotfase zette Ajax de wedstrijd naar zijn hand en won met 2-0. 'Hoewel het lang 0-0 bleef, heb ik mij wel geamuseerd,' gaf trainer Ronald Koeman na de wedstrijd exact de gevoelens weer. Ajax verbeterde zich ook ten opzichte van het vorig seizoen toen de Amstel Cup al na de achtste finale verlaten moest worden. Koeman zette dezelfde elf spelers in de basis als in de met 0-2 gewonnen uitwed strijd tegen FC Utrecht. Zij kregen het vertrouwen weer en beschaamden dat niet. Want in de eerste thuiswedstrijd na de winterstop trok Ajax direct fel van leer. Met de voor eigen publiek debute rende Angelos Charisteas in de punt van de aanval rolde de ene na de andere combinatie over de grasmat. Al na een kwartier had het verschil op het bord kunnen en misschien ook wel moeten staan, maar de scherpte voorin ontbrak Nicolae Mitea in fel duel verwikkeld met Daniël Hestad. Amstel Cup 1/8 finale Donderdag 27 januari 2005 - Amsterdam ArenA - 35.000 Scheidsrechter: Ben Haverkort Scoreverloop: 88. Angelos Charisteas 1 -0,90+1Ryan Babel 2-0 Ajax: JHans Vonk; Hatem Trabelsi, Zdenek Grygera, Julien Escudé, Maxwell; Wesley Sneijder (88. Nigel de Jong), John Heitinga Rafael van der Vaart (76. Steven Pienaar); Mauro Rosales, Angelos Charisteas, Nicolae Mitea (59. Ryan Babel) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Daniël de Ridder, Rasmus Lindgren, Yannis Anastasiou sc Heerenveen: Brian Vandenbussche; Said Bakkati, Petter Hansson, Marcel Seip, Tomasz Rzasa (34. Jeroen Drost), Arek Radomski, Klaas-Jan Huntelaar, Ugur Yilderim; Dennis Calincov (65. Joey van de Berg), Georgios Samaras, Daniel Hestad Coach: Gertjan Verbeek Niet ingezet: Boy Waterman, Michel Breuer, André Hanssen, Hannu Haarala, Thomas Prager Maar eigenlijk is het wel terecht dat Ajax won,' moest hij toch toegeven. Want de thuisploeg slaagde er uiteindelijk toch in het verschil in de stand tot uiting te brengen. Angelos Charisteas scoorde zijn eerste goal in de Amsterdam ArenA. De matchwinnaar werd Charisteas echter niet alleen. Twee minuten na het openings doelpunt schoot invaller Ryan Babel na een fraai opgezette een-twee met de an dere invaller Steven Pienaar prachtig hard en strak binnen, 2-0. Kick Off ?7 AJAX-FCTWENTE Z/ breitung A incicd rfi- wedsi rijt I In zijn eerste wedstrijd voor eigen publiek wordt Angelos Charisteas gekozen tot Ajacied van de wedstrijd.

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 26