Fc Twente, een ploeg in opbouw De trainer: 'Ajax heeft indruk op me gemaakt' FC Twente - Ajax 2-0 (1 -0) Ajax - FC Twente 1 -0 FC Twente - Ajax 2-3 (0-2) want volgens mij hadden we toch echt keurig met 3-0 gewonnen. En dan die trainer. Bij Metallurg spelen dankzij hem zeven Joegoslaven en zijn landgenoten genieten duidelijk de voorkeur. Voor mijn positie liep er ook een Joegoslaaf rond. Ik kon het dus wel 'shaken'. Na drie maanden was ik het machtsmisbruik van de trainer en vooral de president zat. Ook ik kreeg geen loon en in tegenstelling tot de andere spelers pikte ik dat niet. Ik ben op de voorzitter afgestapt en heb hem gevraagd waar mijn geld bleef. Hij zei dat het op was, maar die man bezat miljoenen. Ik ontplofte en vertel de hem dat God alles zag, wat hij uitspookte. Ook bij Metallurg keerde ik daarna nooit meer terug. Gelukkig kreeg Twente lucht van mijn situatie en nam contact met me op. Man, ik wilde wel kruipend terugkomen. Ik heb hier nu een contract tot het einde van het seizoen. In die periode hoop ik hetzelfde niveau te halen als ik vorig jaar gedaan heb. Na alles wat ik heb meegemaakt, wil ik hier namelijk graag de rest van mijn loopbaan blijven.' Rini Coolen, trainer van FC Twente. Tot ver in de jaren negentig was FC Twente een stabiele subtopper in de Eredivisie en streden de Tukkers traditie getrouw jaarlijks mee om Europees voetbal. Vijf jaar terug kwam de klad echter in de prestaties van de club uit Enschede. FC Twente zag veel spelers transfervrij vertrekken en was niet bij machte de leegloop met adequate vervan gers op te vangen. De situatie werd nog nijpender toen bekend werd dat de club twee jaar geleden met een miljoenen schuld kampte. Om de neergang een halt toe te roepen werd het meerjarenplan 'Twente in de steigers' in het leven geroepen, een project dat momenteel met succes wordt uitgevoerd en FC Twente financieel een nieuwe toekomst heeft gegeven. Sportief gezien is dit seizoen pas aan de wederopstanding begonnen. De ervaren trainer René Vandereycken (51) werd aan de kant geschoven en vervangen door zijn jonge assistent Rini Coolen (36). Ook de selectie onderging een verjon gingskuur. Van de oudgedienden werd af scheid genomen en voor hen kwamen veelal jonkies terug. Aan het begin van het seizoen had FC Twente dan ook veel weg van een veredeld Beloftenteam en dat werkte de nodige wisselvalligheid in de hand. Uit zeventien duels werden slechts 18 punten gepeurd. Al tijdens het lopende seizoen begon FC Twente daarom met het leggen van noodverbanden. Na de negen aankopen die de club in zomerstop deed, werd in sep tember ook nog eens Daniel Majstorovic bij Malmö FF weggeplukt, Sharbel Tourna vlak voor de winterstop van Halmstads BK overgenomen en Giorgi Gakhokidze in de winterpauze als verloren zoon na zijn merkwaardige avonturen in Rusland en Oekraïne in de armen gesloten. Met de komst van deze ervaren krachten beschikt trainer Coolen nu eindelijk over een uitgebalanceerde selectie, zowel qua leef tijdsopbouw als bezetting. Aan hem de zware taak om er in het tweede deel van de competitie een vlotlopend geheel van te smeden en het overbruggingsjaar van de Tukkers voor de supporters iets dragelij ker te maken dan tot nu toe het geval is. FC Twente-trainer Rini Coolen: 'Ik ver wacht vandaag een heel zware wedstrijd voor ons. Ik heb Ajax voor de beker tegen sc Heerenveen zien spelen en vorige week tegen ADO Den Haag. In die duels heeft Ajax indruk op me gemaakt. Er zit weer lijn in hun spel en als ze dat weten vast te houden, zie ik Ajax wel weer meestrijden om het kampioenschap. Desondanks zijn wij niet van plan de punten cadeau te doen. We willen graag met 'een resultaat' uit de ArenA vertrekken. Daarom zullen we van uit een gesloten organisatie spelen om vooral vanuit de omschakeling gevaarlijk te worden. Maar met alleen tegenhouden zullen we het uiteindelijk niet redden. Ik zal dan ook zoals altijd met drie spitsen aan treden en op het middenveld kiezen voor aanvallende spelers. Het zal namelijk nodig zijn om bij vlagen met Ajax mee te voetbal len. Alleen dan maken we een kans. Voor ons is het alleen erg jammer dat Giorgi Gakhokidze er vandaag niet bij zal zijn. In onze speelwijze is hij heel belangrijk. Zijn blessure is echt een aderlating voor ons.' De laatste drie competitiewedstrijden tussen Ajax en FC Twente: Holland Casino Eredivisie Zondag 21 december 2003 - Enschede Arke Stadion -13.250 Scheidsrechter: Roelof Luinge Scoreverloop: 38. Blaise N'Kufo 1-0,60. Blaise N'Kufo 2-0 FC Twente: Cees Paauwe, Sjaak Polak, Patrick Pothuizen (68. Mohammed Allach), Chris van der Weerden Ramon Zomer, Goergi Gakhokidze, Jeroen Heubach, Peter Niemeyer, Collins John, Blaise N'Kufo (90 1Kim Christensen), Adil Ramzi (76. Bas Sibum) Coach: René Vandereycken Niet ingezet: Jeffrey de Visscher, Nelson Goncalves da Costa, Jelle ten Rouwelaar Ajax: Bogdan Lobont, Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Julien Escudé, Jelle van Damme, Wesley Sneijder, Abubakari Yakubu (51Nicolae Mitea), Maxwell (64. Jari Litmanen), Victor Sikora (64. Jason Culina), Wesley Sonck, Rafael van der Vaart© Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Sander Boschker, Anthony Obodai, Thomas Vermaelen Holland Casino Eredivisie Zondag 22 februari 2004 - Amsterdam ArenA, 48.979 Scheidsrechter: René Temmink Scoreverloop: 12. Julien Escudé 1-0 Ajax: Maarten Stekelenburg; Zdenek Grygera (61Flatem Trabelsi), Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell; Nigel de Jong, Tomas Galasek, Wesley Sneijder; Daniël de Ridder, Yannis Anastasiou (69. Wesley Sonck), Victor Sikora (78. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Sander Boschker, Jelle van Damme, Abubakari Yakubu, Tom Soetaers FC Twente: Cees Paauwe; Chris van der Weerden, Patrick Pothuizen, Simon Cziommer, Jeroen Heubach; Peter Niemeyer, Rahim Ouedraego, Adil Ramzi (76. Sjaak Polak), Bas Sibum, Giorgi Gakhokidze (76. Kim Christensen); Blaise N'Kufo Coach: René Vandereycken Niet ingezet: Mohammed Allach, Jeffrey de Visscher, Nelson Goncalves da Costa, Jelle ten Rouwelaar, Ramon Zomer Holland Casino Eredivisie Zondag 15 augustus 2004 - Enschede Arke Stadion -13.250 Scheidsrechter: Ruud Bossen Scoreverloop: 30. Tom de Mul 0-140. Rafael van der Vaart 0-2, 46. Zlatan Ibrahimovic 0-3,48. Karim Touzani 1-3,67. Blaise N'Kufo 2-3 FC Twente: Sander Boschker, Resit Schuurman, Karim Touzani, Ramon Zomer, Raymond Fafiani, GuilhermeAfonso (61Karim El Ahmadi), Simon Cziommer Rahim Ouedraogo (84. Ruud Bruns), Bas Sibum (46. Niels Wellenberg), Jason Culina, Blaise N'Kufo Coach: Rini Coolen Niet ingezet: Cees Paauwe, Jordy Koster, Patrick Jurgens, Nelson Goncalves da Costa Ajax: Maarten Stekelenburg, Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell, Steven Pienaar, Anthony Obodai (71Tomas Galasek Rafael van der Vaart (71Wesley Sneijder), Tom de Mul, Zlatan Ibrahimovic (71Wesley Sonck), Nourdin Boukhari Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Bogdan Lobont, Yannis Anastasiou, Daniël de Ridder, Zdenek Grygera Kick Off AJAX - FC TWENTE

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 20