Giorgi Gakhokidze wil bij Twente blijven Beduusd terug na bizar verblijf in Rusland Afgelopen zomer verkoos Giorgi Gakhokidze (29) Krylia Sovetov Samara boven een langer verblijf bij FC Twente. Hef lucratieve contract dat de Russische subtopper hem voorlegde, kon hij gewoon niet laten lopen. Met pijn in het hart vertrok de Georgiër uit Enschede. Weg uit het Tukkerland, waar hij na zijn mislukte verblijf bij PSV zo liefdevol was opgevangen en weer helemaal opbloeide. De keuze voor het geld, bleek een verkeerde. Gakhokidze kwam in de greep van maffiose praktijken en keerde al na een half jaar besodemieterd, belazerd en bedrogen terug naar het door hem zo geliefde FC Twente. Giorgi Gakhokidze is dolblij weer bij Twente terug te zijn. Wegens een blessure zal Gakhokidze er vandaag niet bij zijn. Vanaf de tribunes kijkt hij toe en zal hij mijmerend nog eens terugdenken aan de bizarre gebeurtenis sen van de laatste maanden. 'Na mijn periode bij PSV was FC Twente een warm bad voor me. Vanaf het begin voelde ik de warmte van de mensen hier, die ik in Eindhoven zo gemist had. Ik werd er een ander persoon door en liep stralend op de club rond. Maar hoe goed ik het hier ook naar mijn zin had, toen het aanbod van de Russische club Krylia Sovetov Samara kwam, kon ik dat gewoon niet weigeren. Achteraf is het de grootste fout uit mijn leven geweest om bij Twente weg te gaan. Ik verruilde het geluk voor geld en kwam in een situatie terecht, die ik niemand toewens. Het begon allemaal al op het trainings kamp dat de club in Duitsland had belegd. Elke morgen en middag stonden we 2,5 uur op het veld. Mijn lichaam kon die belasting niet aan, waardoor ik al na tien dagen een spierscheuring in het bovenbeen opliep. Toen de club vond dat mijn revalidatie te lang duurde, moest ik op gesprek komen bij president German Tkachenko, een 33-jarige boezemvriend van Chelsea-eigenaar Roman Abramovitsj. Die vertelde me dat ik geen geld meer zou krijgen zolang ik geblesseerd was. Omdat hij weinig tijd had, moest ik voor verdere uitleg de volgende dag maar weer langskomen. Die man kwam echter niet opdagen op die afspraak. Uit alles sprak zo'n onbetrouwbaarheid, dat ik het vette contract voor 2,5 jaar al na enkele weken inleverde. Ik heb er nooit een cent van ge zien. Inmiddels ben ik erachter dat er een spel met me gespeeld is. Samara had voor mijn positie ook Andrei Kariaka, interna tional van Rusland en veelvuldig top scorer van de Russische competitie. Hem wilden ze voor veel geld verkopen en ik zou dan zijn vervanger worden. Kariaka werd echter nooit verkocht en dus zaten ze met een geldprobleem. Dat is ten koste van mij gegaan. Drie weken later al nam Metallurg Donetsk uit Oekraïne contact met me op. Na Dinamo Kiev en Shaktar Donetsk is Metallurg de derde club van het land. Daar zou me vast niet hetzelfde overkomen als bij Samara. Maar de corruptie daar was nog erger. Ik kwam er met mijn blessure binnen en moest in het tweede beginnen. Bij mijn eerste wedstrijd kwam zowel de Joegoslavische trainer Slavoljub Muslin als de president Sergey Taruta, kijken. We wonnen met 4-2. Ik had twee keer ge scoord en twee assists gegeven. Na afloop kwam de president naar me toe. Hij vond dat ik slecht gespeeld had en daarom kreeg ik geen geld. Het werkte daar namelijk zo dat de voorzitter bepaalde of een speler geld kreeg. Alleen als de president vond dat iemand goed gespeeld had, werd er salaris betaald. Sommige jongens hebben daardoor al drie maanden hun geld niet gehad. Het wordt nog gewoon gepikt ook, omdat iedereen bang voor die man is. Na afloop van het UEFA-Cupduel tegen Tiraspol kwam hij bijvoorbeeld woedend de kleedkamer binnen. Hij vond dat we een wanprestatie geleverd hadden en schold iedereen de huid vol. Ik wist niet wat ik meemaakte, Kick Off <q AJAX - FC TWENTE 1 J

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 18