Roemeense linksbuiten is op zijn plaats bij Ajax ■P"* Nicolae Mitea Opeens was-ie er: Nicolae Mitea stond in de aanloop naar het seizoen 2003-2004 langs het trainingsveld van Ajax. Een klein mannetje, enigszins voorovergebogen; de zaakwaarnemer van Bogdan Lobont en Cristian Chivu had hem aanbevolen bij de technische staf van Ajax. Ronald Koeman liet hem enige weken stage lopen, en besefte dat hij er een goede linksbuiten bij had voor de toekomst. Maar Mitea, pas 19 jaar jong nu, is een onmiddellijke versterking gebleken. En de Roemeen voelt zich, na een wat stroeve aanpassingsperiode, nu ook prima op zijn gemak in Amsterdam. ill*"1 Zoals hij er toen bijstond, in de zomer van 2003 kijkend naar de training van Ajax 1, een plastic tasje met wat spulletjes in de hand, kon niemand vermoeden wat een geweldig talent zich schuilhield in het wat kromme lichaam. Tijdens zijn eerste trainingen met Ajax zag hij on waarschijnlijk af, niet gewend aan het hoge tempo van de Amsterdamse oefensessies. En behalve met landgenoot Bogdan Lobont kon hij met niemand communiceren, omdat hij het Nederlands noch het Engels machtig was. Op het eerste oog leek hij nogal ongelukkig met zijn verhuizing naar Ajax. Behalve als hij ingezet werd tijdens wedstrijden; dan klaarde zijn gezicht op, dribbelde hij om tegenstanders heen en gaf assists en scoorde. Langzaam begon hij te wennen aan Ajax, ook met hulp van Zlatan Ibrahimovic. In welke taal de Bosnische Zweed en de Roemeen met el kaar communiceerden is een raadsel, maar het duo had de grootste lol met elkaar. 'In het begin was het best lastig,'vertelt Nicolae Mitea. 'Maar na een tijdje tekst Joris Zandbergen foto's Louis van de Vuurst Mitea in actie tegen Moroka Swallows tijdens het trainings Nederlandse les ging het beter. Er wordt ook veel Engels gesproken in de kleed kamer en dat pakte ik gemakkelijker op. In ieder geval kon ik al snel de voetbal termen begrijpen, want dat is het eerste ip in Zuid-Afrika. wat de leraar Nederlands je bij Ajax leert.' Mitea had wat voetballen betreft weinig tijd nodig om zich aan te passen aan zijn nieuwe club. 'Hoewel ik in Roemenië heel anders speelde. Ik was Kick Off q AJAX - ADO DEN HAAG J

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 9