Ajax wint de Total Cup Terugblik Trainingskamp Zuid-Afrika Ajax prepareerde zich in Zuid-Afrika op het tweede gedeelte van het seizoen. Na een eerste oefenwedstrijd in Spakenburg vertrokken de Ajacieden voor een week naar Kaapstad en Johannesburg. Daar speelde de club twee du els en trainde dagelijks hard. Angelos Charisteas claimt niet ten onrechte een penalty tegen Spakenburg. In zijn eerste duel met Ajax scoort de Griekse EK-held, maar hij valt ook geblesseerd uit. Ajax wint uiteindelijk met 0-5. Na een lange vlucht en korte nacht schuiven de Zuid-Afrikanen Hans Vonk en Steven Pienaar, aanvoerder Tomas Galasek, trainer Ronald Koeman en Cape-Towntrainer Gordon Igesund met PR-man Thabiso Mekuto (beter bekend als Shooz) aan voor de persconferentie in het hotel. Onderwerp is de Total Cup waarvoor Ajax gaat strijden met zusterclub Ajax Cape Town en Moroka Swallows. Hans Vonk legt in Township Langa de principes van het voetbalspel uit aan de jonge spelers die ervan dromen in zijn voetsporen te kunnen treden. Het idee achter een trainingskamp in het verre buitenland is teambuilding. Tussen Charisteas en Pienaar gaat dat de goede kant op. Vrienden voor het leven. Johnny Heitinga heeft het hart gestolen van een inwonertje van Langa. Omgekeerd gebeurt hetzelfde. Naast Nederlandse supporters komen ook veel Afrikaanse fans Ajax van nabij be wonderen. Al lopen sommigen het risico dat ze zelf in de picture komen te staan. Kick Off -j r AJAX - ADO DEN HAAG Z3

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 24