Historie Den Haag pakt de winst in het Olympisch Stadion Titelaspiraties kunnen al snel de ijskast in 'Ajax kan zijn kampioensaspiraties voorlopig en misschien wel definitief opbergen,' schreven de kranten na de wed strijd Ajax - FC Den Haag op 27 augustus 1986. Den Haag won in pas de tweede competitiewedstrijd van het seizoen 1986-1987 met 3-2 van Ajax, nota bene in het Amsterdamse Olympisch Stadion. De kranten kregen ook gelijk, want Ajax eindigde dat seizoen als tweede achter PSV. Maar het werd wel een succesvol seizoen, want Ajax veroverde de Europa Cup voor bekerwinnaars en de KNVB-beker. 23 tekst Joris Zandbergen foto //beeldarchief Ajax Ajax won de KNVB-beker in het sei zoen 1986-1987 door in de eindstrijd FC Den Haag na verlenging met 4-2 te verslaan. Dat seizoen was er altijd wel iets als beide clubs elkaar troffen. De compe titiewedstrijd in de Residentie werd in de rust gestaakt wegens ongeregeldheden; Ajax leidde op dat moment met 2-0 en die stand werd als eindstand genoteerd voor de Amsterdammers. En op de tweede speeldag van de competitie ging Ajax in het eigen Olympisch Stadion onderuit: 2-3. In de eerste wedstrijd van het seizoen zette Ajax Haarlem nog wel met 3-0 opzij, maar het liep nog niet echt met de ploeg van Technisch Directeur' Johan Cruijff. FC Den Haag profiteerde van het dipje waarin de ploeg zich bevond. Alfons Groenendijk, die vijf seizoenen later het roodwit van Ajax zou dragen, opende in de 21ste minuut de score namens de bezoekers, toen hij een voorzet van Morley achter keeper Stanley Menzo kopte. Danny Blind, die al snel Ronald Spelbos (gebroken neus) moest komen vervangen, raakte de paal maar daarna was het alleen maar FC Den Haag, dat in Martin Jol zijn grote uitblinker kende, dat gevaarlijk was. Dankzij de uitblinkende Menzo werd Ajax in de eerste helft een grotere achterstand bespaard. Een donderspeech van Cruijff in de rust hielp ook niet. Menzo haalde in de 72ste minuut de doorgebroken Bouwens neer waarna Morley de voorsprong van de Hagenaars via een strafschop verdubbelde. Een minuut later echter kreeg Ajax ook een penalty, na een lichte overtreding op Marco van Basten. Die schoot zelf vanaf de stip de 1 -2 binnen. Het mocht allemaal niet baten. Twee minuten later kopte Heini Otto, nu trainer van de Dl van Ajax, FC Den Haag naar 1-3 en daarmee was de wedstrijd beslist. Dat Marco van Basten - hij zou in zijn laatste seizoen voor Ajax 31 competitie- doelpunten maken - er in de slotfase nog 2-3 van maakte was slechts voor de statistieken. FC Den Haag was de betere ploeg geweest. De nederlaag zette Ajax echter op scherp. Enkele dagen later ont vingen de Amsterdammers titelconcur- rent PSV in het Olympisch Stadion en de Eindhovenaren werden door een gretig Ajax naar een 3-0 nederlaag gespeeld. Pas zes maanden later, uit bij VW, leed Ajax weer een nederlaag. In de tweede helft van de competitie lieten de Amsterdammers echter teveel punten liggen om PSV bij te kunnen houden. De twee andere prijzen dat seizoen maakten echter veel goed. Kick Off AJAX - ADO DEN HAAG Linksbuiten Alastair Dick wordt achtervolgd door Martin Jol en Heini Otto

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 22