Opvallendste speler De laatste drie competitiewed strijden tussen Ajax en ADO Den Haag: ADO Den Haag - Ajax 1-4(1-1) Ajax - ADO Den Haag 4-0 (3-0) ADO Den Haag - Ajax 3-3 (1-3) dat is waar Frans Adelaar behoefte aan heeft. In veel wedstrijden was zijn ploeg zeker niet de mindere, maar vaak door domme pech werden de punten niet geïncasseerd. Pas in de laatste weken van 2004 had ADO Den Haag eindelijk eens wat meevallertjes. Zoals de 2-0 overwin ning op Feyenoord in eigen huis. Een beloning voor een ploeg in opbouw. Adelaar kan nog precies opnoemen in welke wedstrijden zijn ploeg onverdiend punten heeft laten liggen, en dat zijn er nogal wat. 'Als het geluk en de pech elkaar dit seizoen moeten opheffen, dan hebben wij nog een hoop geluk tegoed.' ADO Den Haag put uiteraard moed uit de eerder gespeelde thuiswedstrijd in het Zuiderparkstadion, waarin Ajax op een riante overwinning leek af te stormen. Maar van 0-3 kwam ADO terug tot 3-3. De ploeg van Ronald Koeman had kansen genoeg om de voorsprong uit te bouwen, maar verzuimde dat. Uitgerekend Ajax- huurling Cedric van der Gun bracht de Hagenaars terug in de wedstrijd. Toch is hij niet de opvallendste speler aan Haagse kant. Er komen heel wat jongens voor deze "titel" in aanmerking; de sociaal in gestelde clubtopscorer Geert den Ouden, de altijd extreem gedreven Sjaak Polak of de vaak uitblinkende aanvoerder Tommie van der Leegte. Toch moeten zij in dit geval de eer laten aan Ferrie Bodde. Drie jaar geleden werd hij bestempeld als hét grote talent van Den Haag. Maar zoals elk talent moest ook hij zichzelf bewijzen en vooral vorig jaar had hij de grootste moeite aan zijn verworven status te voldoen. Maar Bodde is volwassen ge worden en niks kan hem dit seizoen uit het veld slaan. Tegen Ajax speelde hij in september slechts een helft, hij moest plaats maken voor de meer aanvallende middenvelder Roy Stroeve. Maar Bodde sloeg terug en blonk uit op elke positie waar Adelaar hem neerzette. Centraal achterin of op het middenveld, het maakt hem ogenschijnlijk niet uit. Niet alleen is hij verdedigend goed, ook zijn vrije trappen zijn levensgevaarlijk. Ajax is bij deze gewaarschuwd. Holland Casino Eredivisie Zondag 9 november 2003 - Zuiderpark Stadion, Den Haag - 9.420 Scheidsrechter: Pieter Vink Scoreverloop: 7. Roy Stroeve 1 -0,33. Johnny Heitinga 1 -1 47. Wesley Sneijder 1 -2,62. Zlatan Ibrahimovic 1 -3,80. Victor Sikora 1 -4 Ado Den Haag: Roland Jansen; Daniël Rijaard (57. Michael Ros), Kofi Mensah, Jeffrey van As Mirano Carrilho; Ferrie Bodde (78. Arjan van der Laan), Cedric van der Gun, Tom van der Leegte; Romeo Castelen, Roy Stroeve, Gijs Cales (57. Peter Hofstede) Coach: Rinus Israel en Lex Schoenmaker Niet ingezet: Youssef el Akchaoui, Dorus de Vries, Marcel Pronk, Robert van Boxel Ajax: Bogdan Lobont; Zdenek Grygera, I Johnny Heitinga, Julien Escudé, Maxwell; Tomas Galasek, Jari Litmanen (58. Nigel de Jong), Wesley Sneijder; Wesley Sonck, Zlatan Ibrahimovic (63. Petri Pasanen), Nicolae Mitea (69. Victor Sikora) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Maarten Stekelenburg, Abubakari Yakubu, Tom Soetaers, Wamberto Holland Casino Eredivisie Zondag 1 februari 2004 - Amsterdam ArenA - 47.264 Scheidsrechter: Ben Haverkort Scoreverloop: Kazayuki Toda 1-0 (ed), 19. Victor Sikora 2-0,38. Wesley Sneijder 3-0,78. Nicolae Mitea (4-0) Ajax: Maarten Stekelenburg; Nigel de Jong, Johnny Heitinga, Julien Escudé,John O'Brien; Tomas Galasek (82. Abubakari Yakubu), Wesley Sneijder(55. Tom de Mul), Maxwell; Daniël de Ridder, Ryan Babel, Victor Sikora (64. Nicolae Mitea) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Jason Culina, Sander Boschker, Thomas Vermaelen Ado Den Haag: Dorus de Vries; Daniël Rijaard (30. Kofi Mensah), Alberto Saavreda, Jeffrey van As Youssef el Akchaoui; Ferrie Bodde (82. Roy Stroeve), Kazayuki Toda (46. Cedric van der Gun), Tommy van der Leegte, Tarik Oulida; Romeo Castelen, Regilio Simons Coach: Lex Schoenmaker Niet ingezet: Robert van Boxel, Mirano Carrilho, Leonardo dos Santos, Roland Jansen Holland Casino Eredivisie Zondag 12 september 2004 - Zuiderpark Stadion, Den Haag - 9.500 Scheidsrechter: Ben Haverkort Scoreverloop: 7. Wesley Sonck 0-114. Steven Pienaar 0-2, 30. Nourdin Boukhari 0-3,44. Cedric van der Gun 1 -3, 68. Geert den Ouden 2-3 (pen), 83. Roy Stroeve 3-3 Ado Den Haag: Dorus de Vries; Daniël Rijaard, Jean-Paul Saeijs, Alberto Saavedra, Sjaak Polak; Gill Swerts, Tommie van der Leegte (74. Youssef El-Akchaoui), Ferry Bodde (46. Roy Stroeve); Jamie Smith, Rik Platvoet (46. Geert den Ouden), Cedric van der Gun Coach: Frans Adelaar Niet ingezet: Arjan van der Kaay, Spira Grujic, Stefan Huisman, Marcel Pronk Ajax: Maarten Stekelenburg; Zdenek Grygera, Johnny Heitinga, Nigel de Jong, Maxwell; Steven Pienaar, Wesley Sneijder (67. Anthony Obodai), Rafael van der Vaart; Tom de Mul (62. Mauro Rosales), Wesley Sonck, Nourdin Boukhari (84.Yannis Anastasiou) Coach: Ronald Koeman Niet ingezet: Bogdan Lobont, Julien Escudé, Daniël de Ridder, Nicolae Mitea Ferrie Bodde is de opvallendste speler van ADO Den Haag dit seizoen. Kick Off j i AJAX - ADO DEN HAAG

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 20