ADO-trainer Adelaar reëel maar optimistisch ADO Den Haag keerde de afgelopen twee jaar zeer sterk uit het trainingskamp in Turkije terug. Een kampioenschap in de Eerste Divisie twee jaar geleden en een heel succesvolle tweede seizoenshelft (24 punten) vorig jaar. Dat belooft wat voor dit seizoen. Althans, daar hoopt trainer Frans Adelaar natuurlijk op. De week voorafgaande aan de confrontatie met Ajax is voor de Haagse ploeg misschien wel belangrijker dan de wedstrijd van vanmiddag. Wordt er gewonnen van FC Groningen en van FC Twente, dan neemt ADO zo goed als definitief afscheid van de onderste regionen en is de volgende ronde in de Amstel Cup bereikt. De spelers van ADO zien zichzelf met enige trots als "Cupfighters", al is het alweer lang geleden dat de club iets presteerde in het nationale bekertoernooi. Hoe staat ADO ervoor? tekst Nathalie Nuiten Over de wedstrijd tegen Ajax zei trainer Adelaar tijdens het zonnige trainings kamp in het Turkse Aksu: 'Wij weten als ADO Den Haag dat we een behoorlijk aantal wedstrijden per jaar verliezen. Ajax uit is normaliter niet de wedstrijd waarin wij de punten halen. Maar juist daardoor kunnen we frank en vrij spelen, we hebben niets te verliezen. We gaan zeker vechten voor onze kansen.' Adelaar beseft heel goed hoe hoog de druk op de spelers bij Ajax is. Elke week moet er gewonnen worden. Daarbij wordt er ook nog mooi voetbal geëist door de supporters. 'Wij voelen ook druk, maar van heel andere aard. Wij moeten maken dat we zo snel mogelijk bij die degradatieplaatsen weg zijn. Handhaven heeft de hoogste prioriteit, het resultaat gaat boven alles. Als we daarbij ook nog goed en verzorgd voetbal kunnen laten zien, graag.' Voor de wedstrijd in de Amsterdam ArenA heeft Adelaar al wel een strijdplan in gedachten. 'Tegen Ajax moeten wij zorgen zo compact mogelijk te spelen. Met onze snelheid voorin zijn we altijd gevaarlijk. Er gaan zeker kansen komen, want die creëren we altijd. Loeren op een counter, dat is niks om je voor te schamen als je tegen Ajax speelt. Wij weten heel goed waar onze mogelijkheden liggen in de Amsterdam ArenA.' De selectie van ADO Den Haag is op volle oorlogssterkte begonnen aan de tweede seizoenshelft. Geen zwaar geblesseerden die gedwongen moeten ontbreken. Cedric van der Gun raakte tijdens een oefenwedstrijd tegen het Turkse Rizespor licht gekwetst, maar dat herstel was een kwestie van een paar dagen. Spits Rik Platvoet kon tijdens het trainings kamp voor het eerst weer voluit mee- trainen na maandenlang blessureleed. Ondanks zijn terugkeer is de aanval nog steeds de linie waarvoor versterking wordt gezocht. Tijdens de afgelopen zomerstop was het bij ADO Den Haag wekenlang een komen ADO-trainer Frans Adelaar vindt dat zijn ploeg nog een heleboel geluk tegoed heeft. en gaan van proefspelers, die tijdens oefenwedstrijden moesten aantonen een versterking te kunnen zijn. Al die onrust stond het bouwen aan een hecht elftal in de weg en dat is wat Adelaar in de winter stop absoluut wilde voorkomen. 'Zoals bekend willen we al heel lang een extra spits aantrekken, al beschikken we inmiddels over een aantal jonge spelers die een plek in de aanval kunnen invullen. Tijdens het trainingskamp hebben we bijvoorbeeld de talentvolle 17-jarige spits Eljero Elia uit de Al meegenomen. Ook de 18-jarige Wesley Verhoek, een vleugelspits, heeft een goede indruk achtergelaten. Maar van hen kan je nog niet eisen dat ze er altijd staan. We wilden ook absoluut niet meer dat gedoe met al die proefspelers die komen en gaan. De selectie staat en is sterk. Schorsingen of blessures zullen niet voor paniek zorgen, want we kunnen het opvangen. Mocht het alsnog lukken een spits te halen, dan kan dat alleen maar iemand zijn, waarvan we bij voorbaat weten dat hij bij ons past en kwaliteiten genoeg heeft. Een trai ningsstage zal bij zo iemand dan over bodig zijn. Vinden we zo'n speler niet, prima, dan doen we het met de selectie zoals deze nu is. Wij kunnen als organisa tie geen risico's nemen, we gaan écht niet gokken. Als we iets doen, dan moeten we daar honderd procent van overtuigd zijn.' Het goede spel van de laatste weken voor de feestdagen moet worden omgezet in klinkende munt, oftewel punten. Want Kick Off q AJAX - ADO DEN HAAG

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 18