•jaasar. Stage ADO Den Haag «"-«Ota SVl, VntT°ns lo Kick Off AJAX - ADO DEN HAAG 11 Tegen Bayern München maakte Mitea een belangrijk doelpunt. daar de tweede spits in een twee-spitsen- systeem, en ik bewoog om de andere spits heen. Maar de trainers hier bij Ajax zagen mijn kwaliteiten voor de links buitenpositie.' Iedereen was zelfs zo blij met de nieuwe pingelaar, dat er verge lijkingen werden gemaakt met een legen darische voorganger van de Roemeen: Jesper Olsen. ('Lijk ik op Jesper Olsen?,' zei Mitea drie maanden na zijn aan komst, duidelijk nog niet helemaal doordrongen van de Ajax-cultuur. 'Die ken ik niet. Ik ben Mitea en ik lijk op Mitea!'). De aanvaller maakte al op 13 september 2003 zijn debuut voor Ajax in de met 4-1 gewonnen thuiswed strijd tegen RKC Waalwijk. In zijn eerste seizoen in de Amsterdamse hoofdmacht maakte hij al zeven doelpunten, waar onder een heel belangrijke: de winnende treffer in de thuiswedstrijd tegen PSV, het duel dat eigenlijk de titelrace in het voordeel van Ajax besliste. Opvallend zijn de vreugde-uitbarstingen die volgen op een doelpunt van de linkerspits. 'Als je scoort, ben je de gelukkigste per soon op de wereld,' aldus Mitea. 'Zeker als je voor Ajax scoort. Als je een belang rijk doelpunt maakt, is dat goed voor het team en voor je zelfvertrouwen. En als je een goal viert, doe je dat ook om wat terug te betalen aan de supporters.' Ook dit seizoen tekende hij al eens voor een belangrijk doelpunt: in de laatste wed strijd van de UEFA Champions League, thuis tegen Bayern München, bracht hij Ajax aan de leiding. Uiteindelijk werd het 2-2 en Ajax mocht door in de UEFA Cup. 'Die goal was de belangrijkste die ik ooit gescoord heb. Maar ik wil meer scoren, en goals maken die nog belangrijker zijn dan die tegen Bayern.' Die eerzucht klinkt ook door in zijn zoektocht naar een vaste basisplaats. 'Ik doe er alles voor om de eerste links buiten van Ajax te worden,' zegt Mitea. ik doe heel erg mijn best op de training en in de wedstrijden. Ik wil laten zien dat ik de beste voor die positie ben.' Dat doet de jonge Roemeen dan met een beter gevoel dan toen hij net bij de club aan kwam. ik krijg steeds meer vrienden in het team, en ik begin iedereen te verstaan en kan nu met mijn teamgenoten praten. Communicatie is erg belangrijk.' Voordat Mitea naar Ajax kwam, liep hij stage bij twee andere grote clubs: Galatasaray en FC Barcelona. 'Die stage bij Galatasaray was niets bijzonders. Bij Barcelona trainde ik met "Barcelona B" en ik heb daar een heel mooie goal ge maakt. Ik kreeg de bal op rechts, ging twee man voorbij en schoot hem met m'n linker vanaf 20 meter in de kruising,' vertelt de dribbelaar lachend. Maar het werd niet Camp Nou maar de ArenA. Hoe het contact precies tot stand is gekomen, weet Mitea niet meer. Hij weet alleen dat club en speler goed bij elkaar passen. 'Ik heb twee of drie weken mee- getraind en toen gaven ze me een contract. Ik wist hoe Ajax speelde. De club is overal bekend, het is een grote club met een rijke historie. Ik wilde er heel graag spelen.' En zo geschiedde. Vorig seizoen werd hij uitgeroepen tot het grootste talent van de club. Dit seizoen begon echter wat minder voor de linksbuiten. 'Ik was een periode geblesseerd toen we begonnen, en de wedstrijden die ik speelde toen ik terugkwam, waren niet zo goed. Maar in de laatste weken voor de winterstop vond ik het weer goed gaan.' Waar het al een tijdje goed gaat met Mitea, is bij de nationale elftallen van Roemenië. Op het moment dat hij bij Ajax onder contract kwam, werd de aanvaller meteen geselecteerd voor het A-elftal van zijn land. Ook speelde hij veel wedstrijden voor Jong Roemenië, vaak met verbluffend goede resultaten. 'Tegen Jong Macedonië scoorde ik drie keer en gaf een assist en ook tegen Armenië ging het goed; twee goals en een assist. Nicolae Mitea beseft dat de compe titiewedstrijd tegen ADO Den Haag door Ajax gewonnen moet worden. De Amsterdammers zijn hard bezig de achterstand op PSV en AZ in te halen. 'Vijf punten is niks,' vindt Mitea. 'Er zijn nog zestien wedstrijden te spelen. Wij vechten voor onze kans.' Een zege tegen ADO is dan ook nodig om de nummers een en twee onder druk te houden. Ook zinnen de Ajacieden op revanche omdat zij in de Residentie een 3-0 voorsprong verspeelden en het uiteindelijk 3-3 werd. 'Dat leek wel een aflevering van de X-files,' kijkt Mitea met afgrijzen terug. 'Nu gaan we ook voor de 4-0. Als ze dan alsnog drie keer tegenscoren, hebben we nog genoeg. Maar het kan beter 4-0 blijven.' Volledig ftStalBr°eitarest (Boemenie) Debuut Ajax c°mpetitie J! D Aastel Cup 8 46 9

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 11