Restaurantcafé Quinto Amsterdamse gezelligheid in De Pijp Midden in de Amsterdamse wijk De Pijp is restaurantcafé Quinto gele gen. Al achttien jaar een bekend punt in de Frans Halsstraat. Bedrijfsleider Jouke Pieksma (27) weet waarom zijn gasten iedere keer terugkomen. De gastvrijheid staat hoog in het vaandel en met een dagelijks vernieuwde menukaart weet hij zijn gasten elke keer weer te verrassen. "Het mooiste is als ze met een glimlach op hun gezicht de zaak verlaten." De sfeer die Quinto uitstraalt is die van een bruine kroeg. Bij binnenkomst krij gen de gasten direct dat warme gevoel van een dergelijke gelegenheid. Een grote leestafel met kranten siert de entree net als het bruine meubilair. En natuurlijk de open keuken waar de maaltijden worden bereidt. Behalve als café heeft Quinto de laatste jaren vooral haar sporen verdiend als restaurant. "Dagelijks hebben wij een vernieuwde menukaart", vertelt Jouke Pieksma. "Met een ruime keus uit voor-, hoofd en nagerechten verrassen wij onze gas ten. Onze menukaart is absoluut op res taurantniveau. Wij bereiden alles, van gamba's tot ossenhaas en daarnaast hebben we ook een zeer uitgebreide wijnkaart. We hebben chef-koks in de keuken staan, die er voor zorgen dat de mensen culinair verwend worden", weet Pieksma. Ook aan de prijs is gedacht. "Elke maandag hebben we een drie-gangen menu voor vijftien euro, en is er dagschotel die altijd onder de tien euro is. Reserveren is zeker aan te raden. We hebben namelijk vaste gas ten die geregeld komen eten." Quinto staat ook om de goede sfeer bekend. "Het is vooral de Amsterdamse gezelligheid met de Franse slag, dit is een knipoog naar de Franse wijnen en keuken. Het is mooiste is als mensen met een glimlach op hun gezicht de zaak verlaten." Het personeel weet dan dat het een goede gastheer is geweest. "Als mensen hier binnenkomen dan ver welkomen wij ze en brengen wij ze naar hun tafel. Niets is erger als je ergens bin nenkomt en je wordt nauwelijks gedag gezegd door het personeel. Wij laten meteen merken dat we het fijn vinden dat je er bent" legt Pieksma uit. "En zorgen dat ze een fijne avond hebben. Het is voor ieder wat wils en bijna alle wensen kunnen worden vervuld. Of dat nu voor een groep van twintig personen is, een stelletje of iemand die alleen komt, welkom ben je bij ons altijd De vrijdag en zaterdagavond zijn legen darisch bij Quinto. "Het is dan The Hype of De Pijp. Rond middennacht worden alle tafels en stoelen aan de kant geschoven en is het één groot feest." Het restaurant wordt dan omgetoverd tot een discotheek die afgeladen vol zit. Lange rijen buiten de deur zijn gebruike lijk. "Van House tot Hazes wordt er gedraaid, maar vooral muziek uit de jaren zeventig en tachtig. Één groot gek kenhuis en het zijn altijd geslaagde avonden." De band met Ajax is ook zeker aanwezig bij Quinto. "We beschikken over vier jaarkaarten en bij elke thuiswedstrijd zit ten we met het personeel beurtelings in de Arena. Of het nu tegen Feyenoord is of tegen De Graafschap, we slaan geen duel over", vertelt Pieksma. "Zo is er een jongen die hier werkt en uit Breda komt. De wedstrijden tegen NAC heeft hij altijd gereserveerd. Dan mag hij zijn clubje zien verliezen tegen Ajax", lacht Pieksma. "Als klein ventje ging ik met mijn vader al mee naar het Olympisch Stadion en dan groei je met Ajax op." Maar met verschillende horecagelegen heden in de omgeving is het personeel van Quinto ook geregeld sportief bezig. "Elke zondag voetballen we met colle ga's uit de buurt op het nabijgelegen Museumplein. Het luie zweet eruit spor ten," grapt Pieksma. Openingstijden: Elke dag van 16.00uur tot Ol.OOuur Op vrijdag en zaterdag tot 02.30 uur Café Restaurant Quinto Frans Halsstraat 42 1072 BT Amsterdam 020-679 68 48

Programmaboekjes (vanaf 1934) | 2005 | | pagina 8